کد خبر:59696
پ
خسرو
رئیس سازمان توسعه تجارت:

باز شدن سایت ثبت سفارش تایر صحت ندارد

تاکنون دستورالعمل جدید واردات به تایید دولت نرسیده است و باز شدن سایت ثبت سفارش تایر صحت ندارد.

معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان توسعه تجارت گفت : تاکنون دستورالعمل جدید واردات به تایید دولت نرسیده است، بنابراین باز شدن سایت ثبت سفارش تایر نیز صحت ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مجتبی خسروتاج در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هیچ زمان دقیقی برای بازشدن سایت ثبت سفارش واردات خودرو و تایر اعلام نشده و اخبار منتشر شده در این رابطه تنها گمانه‌زنی است.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه باز شدن سایت ثبت سفارش واردات تایر حرف اول و آخر را رئیس سازمان توسعه تجارت می‌زند، افزود: تاکنون دستورالعمل واردات به تایید دولت نرسیده استف بنابراین تا زمانی که این دستورالعمل تایید نشود نمی‌توان درباره جزئیات آن اظهار نظری کرد.

وی با اشاره به اینکه زمان تایید دستورالعمل واردات مشخص نیست ، تصریح کرد: دولت تصمیم گیرنده استف از این رو هر گونه صحبت در خصوص باز شدن سایت ثبت سفارش صحت ندارد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با توجه به برخی اظهارات در خصوص لزوم یکسان‌سازی تعرفه واردات خودرو با تعرفه تایر خاطر نشان کرد: آنچه که مربوط به حقوق ورودی کالاهاست توسط دولت مصوب می‌شود و تا زمانی که دولت مصوب نکندف هیچ چیزی نمی‌توان در این زمینه عنوان کرد.

خسروتاج اظهار داشت: پیشنهادات مربوط به نرخ تعرفه واردات کالاها به دولت ارجاع و مورد بحث و بررسی موافقان و مخالفان قرار می‌گیرد و در نهایت تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، پس از پیشنهاد افزایش تعرفه واردات تایر و بسته شدن سایت ثبت سفارش تایر، در خبرها آمده بود که ، با تصمیم وزیر صنعت، معدن و تجارت امکان ثبت مجدد سفارش انواع تایر فراهم شده است که رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به عدم صحت این خبر، عنوان کرد: تاکنون دولت تصمیمی در این زمینه اعلام نکرده است.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۳

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
خبر خودرو
ارسال دیدگاه