کد خبر:59702
پ
۴۵۳۹۰۴۶_۶۹۸

افتتاح کارخانه ۲۰۰ میلیون یورویی بی ام و برای تولید باتری خودروهای برقی

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان قصد دارد کارخانه‌ای برای تولید باتری خودروهای برقی به منظور توسعه صنعت خودروهای الکتریکی، افتتاح کند.

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان قصد دارد کارخانه‌ای برای تولید باتری خودروهای برقی به منظور توسعه صنعت خودروهای الکتریکی، افتتاح کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از رویترز، بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و تمایل به استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
شرکت خودروسازی بی ام و آلمان یکی از معروف ترین خودروسازهای اروپا، در عرصه گسترش صنعت خودروهای برقی و الکتریکی تاکنون به عنوان یک شرکت پیشگام و پیشتاز عمل کرده است.

 

افتتاح کارخانه ۲۰۰ میلیون یورویی بی ام و برای تولید باتری خودروهای برقی

این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد کارخانه ای در شهر مونیخ آلمان افتتاح و راه اندازی کند تا در آن به صورت اختصاصی، باتری های مورد نیاز خودروهای برقی تولید شده خود را تامین و فراهم کند.
طبق گزارش های منتشر شده، برآورد شده است که این خودروساز آلمانی تصمیم گرفته است برای ساخت و تاسیس کارخانه تولید باتری، مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کند تا بدین وسیله و از این پس بتواند باتری مورد نیاز خودروهای برقی تولید شده خود را بدون نیاز به قرارداد با سایر شرکت ها تامین کند.

تاکنون سابقه نداشته است که شرکت های خودروسازی در جهان برای خود به صورت اختصاصی کارخانه تولید باتری خودرو تاسیس کنند و هم اکنون این خبر می تواند نشان دهنده جدی تر شدن صنعت خودروهای برقی و الکتریکی باشد.
تسلا که از جمله پیشگامان صنعت خودروسازی برقی در جهان بشمار می رود، نخستین خودروسازی بود که به منظور کنار زدن خودروهای بنزینی و دیزلی آلاینده، خودروهای برقی لوکس و با توان پیمایش بالایی تولید و به بازار عرضه کرد.

با اینکه خودروسازهای بسیاری همچون فولکس واگن آلمان با روند پیشِ روی تسلا و کُری خوانی هایش موافق نبودند و همواره بر این باور بودند که تسلا جز ادعا و شعار، به موفقیت چندانی دست پیدا نخواهد کرد، اما باید گفت استقبالی که از خودروهای برقی شده  و از طرف دیگر، سیاست های جدید اتخاذ شده توسط دولت های مختلف، می تواند روند توسعه و پیشرفت صنعت خودروهای برقی را سرعت و بهبود ببخشد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بی ام هم اکنون در حال طراحی و تولید نسل جدید موتور خودروهای برقی است که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس همگان و عموم مردم قرار بگیرد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۱

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع