کد خبر:59590
پ
۱۴۴-۳۵-th3

بهره‎برداری دو نیروگاه گازی مقیاس کوچک در ارومیه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی: به زودی دو نیروگاه گازی مقیاس کوچک در شهرستان ارومیه به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی: به زودی دو نیروگاه گازی مقیاس کوچک در شهرستان ارومیه به بهره برداری می رسد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی عنوان کرد: به زودی دو نیروگاه گازی مقیاس کوچک در شهرستان ارومیه به بهره برداری می رسد.

 

بهره برداری دو نیروگاه گازی مقیاس کوچک در ارومیه

اکبر حسن بکلو از وصل دو نیروگاه۷ مگاواتی گازی مقیاس کوچک در آینده نزدیک، و از امضای تفاهم‌نامه احداث یک نیروگاه۱۵ کیلوواتی خورشیدی خبر داد.

 

وی افزود: همچنین درخواست احداث یک نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی در شهرستان ارومیه در مرحله بررسی و امضای تفاهم نامه می باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تصریح کرد: در سالجاری تعداد دو نیروگاه۵ کیلوواتی خورشیدی در پشت بام منازل مسکونی مشترکین این استان احداث و به بهره برداری رسیده  است.

 

حسن بکلو ادامه داد: در حال حاضر عملیات احداث یک نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی در شهرستان نقده، یک نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی در شهرستان مهاباد و یک نیروگاه۷ مگاواتی توسط سرمایه گذار خارجی در شهرستان ارومیه در حال اجرا بوده و تا پایان سالجاری از این نیروگاه‌ها بهره برداری خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: نیروگاه گازی مقیاس کوچک ۷ مگاواتی شرکت اروم پک در شهرستان ارومیه، از تیرماه سال ۹۴ تا پایان مهرماه ۹۶  به میزان ۴۵۶۴۲ مگاوات ساعت، انرژی به شبکه برق استان تحویل داده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: امید است با وصل نیروگاه‌های خورشیدی به شبکه و همچنین با به مدار آمدن نیروگاه‌ های گازی مقیاس کوچک مذکور، ضمن تامین قسمتی از بار شبکه از طریق این نیروگاه‌ ها، زمینه و شرایط لازم برای سرمایه گذاری خصوصی در این بخش هر چه بیشتر فراهم شود. 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
ایسنا