اخبار برگزیده

کد خبر:59451
پ
گیلان
محمد شریعتمداری در بازدید از مناطق زلزله‌زده خبر داد

برنامه ویژه دولت برای بازسازی خرابی‌های زلزله کرمانشاه

نظام و دولت مرهون حضور و پایمردی مردم گیلانغرب است و دولت برای ترمیم و بازسازی خرابی‌های زلزله کرمانشاه برنامه ویژه‌ای دارد.

نظام و دولت مرهون حضور و پایمردی مردم گیلانغرب است و دولت برای ترمیم و بازسازی خرابی‌های زلزله کرمانشاه برنامه ویژه‌ای دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت و نظام را مرهون حضور و پایمردی مردم گیلانغرب در عرصه‌های مختلف انقلاب دانست و گفت: دولت برای ترمیم و بازسازی خرابی‌های زلزله ، برنامه ویژه‌ای دارد.

محمد شریعتمداری روز دوشنبه در جریان بازدید از مناطق زلزله‌زده گیلانغرب، با اشاره به اینکه خسارت‌های ناشی از زلزله اخیر در این شهرستان بسیار سنگین است، تصریح کرد: این زلزله به بسیاری از تأسیسات زیربنایی، ساختمان‌ها، واحدهای دامی و محل نگهداری احشام خسارت وارد کرد که بخشی تخریب یا با آسیب جدی مواجه شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که دولت برای ترمیم و بازسازی خرابی‌های زلزله ، برنامه ویژه دارد، افزود: دولت در کوتاه مدت هم از طریق تأمین منابع مورد نظر و هم از طریق تامین مکان‌های جایگزین، تلاش می‌کند اسکان موقت زلزله‌زدگان در فرصت محدود را به سرانجام برساند.

شریعتمداری یادآور شد: در دومین شهر مقاوم کشور که در دوران دفاع مقدس مقاومت جانانه‌ای را در برابر دشمن بعثی از خود نشان داد، موضوع زلزله کمتر بازتاب داشته است که باید جبران شود و مورد توجه بیشتری از سوی دولت قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت و نظام را مرهون حضور و پایمردی مردم گیلانغرب در عرصه‌های مختلف انقلاب دانست و گفت: از تمام ظرفیت‌ها و امکانات برای بازسازی این شهرستان استفاده می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وزیر صنعت با اعلام اینکه افق پیش رو در مناطق زلزله‌زده بسیار روشن است، تصریح کرد: ایران کشوری حادثه خیز است، اما در کنار آن وجود مردمی سختکوش مایه امیدواری است و دولت هم در کنار مردم، وظیفه خدمتگزاری به آن‌ها را برعهده دارد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
شاتا