کد خبر:59470
پ
cyber_security

ایمیل‎های ویروسی کنترل ۱۲.۵ میلیون رایانه را به دست گرفتند

بزرگترین باتنت ارسال ایمیل‌های اسپم در جهان با ارسال ایمیلی آلوده به رایانه های بیش از ۱۲.۵ میلیون کاربر در آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه و استرالیا حمله کرده است.

بزرگترین باتنت ارسال ایمیل‌های اسپم در جهان با ارسال ایمیل‎های ویروسی به رایانه‌های بیش از ۱۲.۵ میلیون کاربر در آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه و استرالیا حمله کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع،  Necurs، بزرگترین باتنت ایمیل‌های اسپم جهان، بدافزار Scarab را به میلیون‌ها کاربر ارسال کرده است. البته از این بدافزار قبلا در چند حمله دیگر نیز استفاده شده بود.

در نتیجه انتشار بدافزار مذکور میلیون‎ها رایانه به آن آلوده شدند و مجبورند برای اجتناب از حذف فایل‌ها و اطلاعات خود مبلغی پول الکترونیکی باج بدهند. کارشناسان امنیتی موسسه آنتی ویروسForcepoint در تگزاس از نخستین شرکت هایی بودند که این حمله را اعلام کردند.

ایمیل‎های ویروسی کنترل ۱۲.۵ میلیون رایانه را به دست گرفتند

به گفته کارشناسان طی ۶ ساعت اولیه این حمله، ۱۲.۵ میلیون ایمیل‎های ویروسی از باتنت مذکور ارسال شد.

کارشناسان موسسه متوجه شدند فایل‌های ویروسی لابه لای فایل‎های اسکن شده تقلبی در ایمیل‎های ویروسی پنهان شده بودند. این ایمیل‌ها از سوی شرکت های معتبر تولید کننده پرینتر (مانند لکس مارک، اچ پی، کانون و اپسون) ارسال شده بودند. به همین دلیل در نگاه نخست کسی به آنها شک نمی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، هنگامیکه فایل زیپ شده ایمیل دانلود و باز می شد، بدافزار کنترل رایانه و فایل های آن را به دست می گرفت و کاربر را تهدید می کند در صورت پرداخت نکردن باج، فایل های او را پاک می کند. تاکنون به ایمیل های کاربران در آمریکا. انگلیس، استرالیا، فرانسه و آلمان حمله شده است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۱

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
مهر
ارسال دیدگاه