اخبار برگزیده

کد خبر:59505
پ
اینترنت

ایران رتبه اول اینترنت پرسرعت ارزان را دارد

متوسط قیمت ماهانه اینترنت پرسرعت در ایران معادل ۵٫۳۷ دلار بوده و از سایر کشورهای جهان کمتر است.

متوسط قیمت ماهانه اینترنت پرسرعت در ایران معادل ۵٫۳۷ دلار بوده و از سایر کشورهای جهان کمتر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به تازگی موسسه انگلیسی «Cable.co.uk» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می‌پردازد، مقایسه‌ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پرسرعت در کشورهای جهان انجام داده که در نتیجه آن، ایران رتبه اول ارزانترین اینترنت پرسرعت را کسب کرده است.

گفتنی است این بررسی‌ها در بین ۳۳۵۱ شرکت ارائه‌دهنده از ۱۹۶ کشور جهان و در بازه زمانی ۲۷ مرداد الی ۲۰ مهر ماه سال جاری انجام شده است.

بر اساس این گزارش، متوسط هزینه ماهیانه اینترنت در ایران معادل ۵٫۳۷ دلار است که حتی از حداقل۵٫۵۱ دلاری اوکراین در اروپای شرقی نیز کمتر است.

در این بین، آمریکا با هزینه ۶۶٫۱۷ دلار در رتبه ۱۱۴ ایستاده و در نهایت کشور بورکینافاسو در غرب آفریقا، با میانگین قیمت ۹۶۱٫۲۲ دلار برای هر ماه، با ارائه گران‌ترین اینترنت پرسرعت، آخرین رتبه را کسب کرده. لازم به ذکر است که در حدود ۹۷ درصد از شهروندان این کشور آفریقایی هیچ‌گونه دسترسی به اینترنت ندارند.

پیشتر در مقایسه سرعت اینترنتی که این شرکت انگلیسی در بازه زمانی یک ساله منتهی به ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری انجام داده بود، از مجموع ۴۸۹۲۴ آزمایش سرعت که در ایران انجام شده بود، کشورمان با متوسط سرعت دانلود ۱٫۵۶ مگابیت در ثانیه، رتبه ۱۳۳ (از حیث سرعت) را به دست آورده بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، موسسه «آکامای تکنولوژی» در بررسی مهر ماه خود ایران را با میانگین سرعت ۴٫۷ مگابیت در ثانیه در رتبه ۱۰۷ (از حیث سرعت) قرار داد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۱

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
انتخاب
ارسال دیدگاه