کد خبر:59373
پ
بیت

پول دیجیتال و اظهارنظرهای متفاوت فعالان اقتصادی

برخی از فعالان اقتصادی بزرگ دنیا بیت‌کوین را کلاهبرداری می‌دانند و عده‌ای سرمایه‌گذاری روی پول دیجیتال را به قمار کردن تشبیه می‌کنند.

برخی از فعالان اقتصادی بزرگ دنیا بیت‌کوین را کلاهبرداری می‌دانند و عده‌ای سرمایه‌گذاری روی  پول دیجیتال را به قمار کردن تشبیه می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وقتی پای بیت‌کوین یا پول دیجیتال، که امسال قیمت آن بیش از هفت برابر شده است در میان باشد، همیشه با اظهارنظرهای سرسختانه‌ای روبرو هستیم.

برخی از نام‌های بزرگ وال‌استریت، شامل تام لی از فانداسترات و بیل میلر سرمایه‌گذار معروف که مدیریت صندوقی را به عهده دارد که نزدیک به یک سوم دارایی آن را بیت‌کوین تشکیل می‌دهد، شروع به قبول کردن پول دیجیتال کرده‌اند. سایر افراد اصلا طرفدار این پدیده نیستند.

جیمی دیمون، مدیر اجرایی ارشد جی‌پی‌مورگان، بیت‌کوین یا پول دیجیتال را کلاهبرداری نامید و اضافه کرده است که این از «حبابی شدن قیمت پیاز گل لاله» هم بدتر است و پایان خوشی ندارد. سرمایه‌گذار و میلیاردر معروف، هوارد مارکس هم آن را یک «شرکت هرمی» دانست.

در این میان یک گروه دیگر هم در میان این دو گروه موافقان و مخالفان بیت‌کویت یا پول دیجیتال قرار دارد که نه می‌گویند این بهترین راه سرمایه‌گذاری است و نه آن را بدترین راه سرمایه‌گذاری می‌دانند.

به نظر می‌رسید میلیاردر معروف، مارک کوبان هم در این گروه قرار دارد. او در مصاحبه با ونتی‌فیر گفته است که اشکال ندارد تا ۱۰ درصد از پس‌انداز خود را در سرمایه‌گذاری‌هایی با ریسک بالا شامل بیت‌کوین و اتروم هزینه کنید. او گفت: شما فقط باید تظاهر کنید که شما این پول را کلا از دست داده‌اید و سپس مریم مقدس را صدا کنید!

تونی رابینس هم در مورد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا پول دیجیتال نظر خاص خود را دارد؛ این مانند رفتن به لاس‌وگاس (و قمار کردن) است؛ پول سریع و آسان.

کوبان و روبینز توصیه می‌کنند تنها روی چیزی شرط‌بندی کنید که از عهده از دست دادن آن بربیایید. اگر سود کردید که چه بهتر، اما اگر ضرر کردید شما تنها سرمایه‌های غیر ضروری خود را از دست داده‌اید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معتقد است، در حال حاضر بهترین راه سرمایه‌گذاری این است که پول خود را در یک صندوق ارزان اس‌اندپی ۵۰۰ هزینه کنید.

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه