کد خبر:59340
پ
آتش
معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران:

مقدمات مهار آتش چاه رگ سفید فراهم شد

آواربرداری بقایای دکل ٩۵ فتح از دهانه چاه رگ سفید و پاکسازی کامل محوطه چاه، مقدمات آغاز عملیات مهار فوران و آتش چاه از سطح را فراهم کرد.

با آواربرداری بقایای دکل ٩۵ فتح از دهانه چاه ١۴٧ رگ سفید و پاکسازی کامل محوطه چاه، مقدمات آغاز عملیات مهار فوران و آتش چاه از سطح فراهم شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: خوشبختانه بعدازظهر یکشنبه، پنجم آذرماه، به لطف خداوند متعال و با همت و پشتکار ستودنی همکارانمان در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، مهمترین گام در مسیر عملیات مهار فوران از سطح (Top Kill) چاه ۱۴۷ رگ سفید برداشته شد.

محسن پاک‌نژاد افزود: این گام مهم، آواربرداری انبوهی از تجهیزات پرحجم و سنگین به وزن حدود ۳۰۰ تن باقیمانده از دکل حفاری ۹۵ فتح از روی دهانه چاه، هدایت شعله‌های سرکش و همچنین مسیر سیال خروجی از چاه به صورت عمودی بود که پس از چند بار تلاش و با وجود دشواری‌های بسیار زیاد به سرانجام رسید.

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران اقدام بعدی را انجام عملیات نصب استینگر، دودکش و متعلقات مربوطه عنوان و ابراز امیدواری کرد که این اقدام، گام نهایی در مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید باشد. 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، هفتم آبان ماه سال جاری، دکل ٩۵ فتح شرکت ملی حفاری که روی چاه ١۴٧ رگ سفید مشغول فعالیت بود، دچار حریق شد؛ حادثه‌ای که به منظور مهار آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عملیات مهار فوران چاه از دو روش مهار فوران از سطح (Top Kill) و مهار فوران از عمق (Bottom Kill) به طور موازی در دستور کار قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه