کد خبر:59348
پ
رسانه
در کتاب اقتصاد رسانه در ایران بررسی می‌شود

علل شکل نگرفتن نهادهای مطبوعاتی خصوصی نیرومند در ایران

کتاب «اقتصاد رسانه در ایران» می‌کوشد به پرسش‌هایی دیرپا درمورد علل شکل نگرفتن نهادهای مطبوعاتی خصوصی نیرومند در ایران پاسخ دهد.

کتاب «اقتصاد رسانه در ایران»، نوشته علیرضا بختیاری، می‌کوشد به پرسش‌هایی دیرپا درمورد علل شکل نگرفتن نهادهای مطبوعاتی خصوصی نیرومند در ایران پاسخ دهد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، کتاب «اقتصاد رسانه در ایران» می‌کوشد پاره‌ای پرسش‌های دیرپا درباره علل شکل نگرفتن نهادهای مطبوعاتی خصوصی نیرومند در ایران را مطرح و بازخوانی کند و پرسش‌هایی جدید به‌ آن‌ها بیفزاید.

کتاب، دو جزء مکمل دارد که در یکی امکان‌‌ها و امتناع‌های توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و به‌طور کلی عقیم ماندن پیشرفت اجتماعی بررسی شده است و جزء دیگرش درباره سترون ماندن مطبوعات در ایران و ریشه ندواندن آن به‌عنوان نهادی آگاهی‌بخش و سامان‌دهنده رابطه نهادهای سیاسی و مدنی است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، دکتر موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان ایرانی در توصیف کتاب می‌نویسد: « این کتاب از معدود آثار پژوهشی درباره معضلات مطبوعات خصوصی در ایران است که با تاکید بر تحلیل اقتصادی موضوع نوشته شده و با توجه با رویکرد آن از منظر اقتصاد سیاسی اهمیت به‌سزایی دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه