اخبار برگزیده

کد خبر:59385
پ
بازار

آخر هفته سرنوشت‌ساز برای فعالان بازار

انتشار گزارش‌ اقتصادهای بزرگ آسیا، اروپا و آمریکا، برگزاری نشست اوپک و تعیین نرخ بهره در ایالات متحده، این هفته را برای فعالان اقتصادی حائز اهمیت کرده است.

انتشار گزارش‌ اقتصادهای بزرگ آسیا، اروپا و آمریکا، برگزاری نشست اوپک و تعیین نرخ بهره در ایالات متحده، این هفته را برای فعالان بازار حائز اهمیت کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در این هفته گزارش‌ اقتصادهای بزرگ آسیا، اروپا و آمریکا منتشر می‌شود، روز پنج‌شنبه سران اوپک تصمیمات جدیدی را در مورد بازار نفت اتخاذ می‌کنند و در روز جمعه، با شروع ماه دسامبر نرخ‌های بهره در آمریکا یک بار دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر گزارش‌های منتشر شده از بخش مسکن آمریکا مثبت باشد، دلار در برابر سایر ارزها تقویت می‌شود و انتشار گزارش‌های مثبت از اروپا به تقویت نرخ برابری یورو کمک می‌کند.

گزارش وضعیت بخش مسکن در انگلستان، وام‌دهی‌ها در منطقه یورو و ذخیره عمده‌فروشی در آمریکا، فردا منتشر می‌شود.

موسسه نفت ایالات متحده تغییرات ذخیره نفت خود را اعلام می‌کند و داده‌هایی که در روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد، بر رفتار آن‌ها در بازارهای ارز و بازارهای مالی تاثیر می‌گذارد.

این در حالی است که قیمت نفت، این روزها تحت تاثیر احتمال تمدید توافق کاهش تولید توسط روسیه در سطوح بالاتری نوسان می‌کند.

نرخ رشد اقتصادی آمریکا و منطقه یورو در روز چهارشنبه منتشر می‌شود و بازار پول را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برخی از تحلیل‌گران نیز در مورد اصلاح شاخص‌های مالی در بورس‌های بزرگ به ویژه بورس آمریکا هشدار داده‌اند. بخشی از رشد شاخص‌های مالی در بازارهای بزرگ، حاصل خوشبینی فعالان بازار بوده و در صورت عدم تحقق پیش‌بینی‌ها وضعیت بازارهای مالی تغییر می‌کند.

روز پنجشنبه برای فعالان بازار فلزات پایه حائز اهمیت است، زیرا دو گزارش از اقتصاد چین، نرخ تورم و بیکاری در منطقه یورو در ماه جاری میلادی، تغییرات مصرف شخصی و درآمد شخصی در آمریکا و وضعیت بازار کار این کشور در هفته قبل و تعدادی گزارش مهم از اقتصاد ژاپن منتشر خواهد شد.

وضعیت تولید بخش کارخانه‌ای چین، منطقه یورو و آمریکا روز جمعه در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

گزارش‌هایی که تا کنون از اقتصاد چین منتشر شده، عمدتا مثبت بوده و از حرکت رو به ثبات اقتصاد این کشور حکایت دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بانک مرکزی آمریکا در سال میلادی جاری دو بار نرخ بهره را بالا برده و احتمال دارد که برای بار سوم نیز نرخ بهره را افزایش دهد، با این وجود تحلیلگران معتقدند حتی اگر فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره اقدام کند، دلار چندان تقویت نمی‌شود، چرا که بازار پیش از این تاثیر خود را از این امر پذیرفته است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه