اخبار برگزیده

کد خبر:59326
پ
منصور
رئیس هئیت عامل ایدرو در افتتاحیه نمایشگاه خودرو:

قرارداد خودروسازی رنو بدون ابهام است

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به تاکید ویژه وزارت صنعت به بحث کیفیت و سختگیری بیشتر در این مقوله، قرارداد خودروسازی رنو را بدون ابهام عنوان کرد.

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به تاکید ویژه وزارت صنعت به بحث کیفیت و سختگیری بیشتر در این مقوله، قرارداد خودروسازی رنو را بدون ابهام عنوان کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، در حاشیه مراسم افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو گفت: صنعت خودرو، صنعت استراتژیکی است که مردم جامعه با آن درگیر هستند. این صنعت جزء لاینفک زندگی امروزه آن‌هاست. بنا بر آخرین آمار حدود ۱۹میلیون دستگاه خودرو در حال حاضر در کشور در حال تردد است و این از لحاظی مثبت و از لحاطی منفی است.

معظمی افزود: باتوجه به کمبود وسایل حمل و نقل عمومی، مردم به ناچار از خودرو شخصی استفاده می‌کنند و این برای تولیدکننده خوب است به لحاظ بحث شهری این خیلی علامت خوبی نیست و ما باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی حرکت کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آثار مثبت برپایی این نمایشگاه گفت: برپایی چنین نمایشگاهی منجر به ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری‌ها و همچنین رقابت در بخش کیفیت و خدمات به مشتریان می‌شود.

منصور معظمی تاکید کرد: وزارت صمت به شدت به بحث کیفیت توجه دارد و نسبت به گذشته سختگیری بیشتری را انجام می‌دهد. این موضوع یکی از تاکیدات وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس هیات عامل ایدرو تاکید کرد: برای رسیدن به محصولات صادرات‌گرا و رقابت‌گرا باید به مقوله کیفیت بیش ار پیش بپردازیم، به همین دلیل در تمام قراردادهای بسته شده بحث صاردات کنجانده شده و تولید بر اساس استاندارد بازار جهانی است.

وی افزود: اگر خود را باور کنیم ما هم می‌توانیم صادرات کنیم.

معظمی با بیان اینکه صنعت قطعه‌سازی جز لاینفک صنعت خودروسازی است و باید باهم رشد کنند، خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری در صنعت قطعه‌سازی کم شده و هنور به لحاط تکنولوزی و سرمایه انسانی جای زیادی برای کار وجود دارد.

منصور معظمی همچنین در پاسخ به پرسش درباره قرارداد رنو تاکید کرد: هیچگونه ابهامی در قرارداد رنو وجود ندارد و این قرارداد طبق روال پیش می‌رود.

رئیس هیات عامل ایدرو در پایان تاکید کرد: تمام تضامین لازم از خودروسازی خارجی برای همکاری با ایران مطابق با قراردادهای منعقد شده اخذ شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرآفتاب برقرار است. در این نمایشگاه ۴۸ شرکت داخلی و خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور دارند.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۳

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
شاتا
ارسال دیدگاه