اخبار برگزیده

کد خبر:59286
پ
گمرک
مدیر کل گمرک باشماق مریوان خبر داد

در خروج گمرک باشماق شبانه‌روزی شد

توقف موقت فعالیت‌های گمرکی پرویزخان و تمرچین فعالیت‌های گمرک باشماق را افزایش داده و درب خروج این گمرک شبانه‌روزی شده است.

توقف موقت فعالیت‌های گمرکی پرویزخان و تمرچین فعالیت‌های گمرک باشماق را افزایش داده و درب خروج این گمرک شبانه‌روزی شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر کل گمرک باشماق مریوان از شبانه روزی شدن در خروج گمرک باشماق خبر داد و اعلام کرد: با توجه به توقف موقت فعالیت‌های گمرکی در دو مرز پرویز خان و تمرچین پیرانشهر فعالیت‌های این گمرک ۵۰ درصد افزایش یافته است.

جهانگیر بخشی گفت: گمرک باشماق در مرز مریوان و در همجواری استان سلیمانیه منطقه کردستان عراق قرار دارد و همزمان با افزایش ورود کامیون‌های صادراتی به این مرز فعالیت‌های درب خروج این گمرک شبانه روزی شده است.

وی افزود: با وجود برف و سرمای هوا و شرایط خاص اقلیمی منطقه کارکنان این گمرک تا پاسی از شب در بخش صادرات و ترانزیت خدمات ارائه می‌کنند و در خروج این گمرک هم پاسخگوی مراجعه کنندگان به صورت شبانه روزی است.

بخشی در ادامه از نشست ویژه با طرف عراقی خبر داد و گفت: بر اساس مذاکرات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است دروازه مشترک مرزی میان گمرکات دو طرف مرز ایحاد شود و بازرسی و ارزیابی کالاها در یک طرف مورد تایید طرف مقابل قرار گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، باشماق، پرویزخان و تمرچین سه گذرگاه رسمی گمرک ایران با منطقه کردستان عراق است؛ در مهرماه گذشته به دلیل برگزاری همه‌پرسی غیرقانونی در این منطقه و به درخواست دولت قانونی عراق، تردد کامیون‌های حامل مشتقات نفتی از این سه مرز محدود شد و اکنون تنها مرز پرویزخان فعال است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه