کد خبر:59250
پ
شریعت

امضا تفاهم‌نامه همکاری ایران، ترکیه و قطر در حوزه حمل و نقل

یادداشت تفاهمی با عنوان «تسهیل حمل و نقل و ترانزیت» بین وزرای اقتصاد ترکیه و قطر و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در تهران امضا شد.

یادداشت تفاهمی با عنوان «تسهیل حمل و نقل و ترانزیت» بین وزرای اقتصاد ترکیه و قطر و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در تهران امضا شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، تفاهم‌نامه همکاری ترکیه، ایران و قطر در حوزه حمل و نقل سه جانبه توسط نهاد زیبکچی، وزیر اقتصاد ترکیه، شیخ احمد بن جاسم آل ثانی وزیر اقتصاد قطر و محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با عنوان تسهیل حمل و نقل و ترانزیت کالا در تهران به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه در حوزه حمل و نقل ترکیبی، دریایی و زمینی است و زمینه را برای همکاری‌های اقتصادی و گسترش مبادلات تجاری بین سه کشور فراهم می‌کند.

براساس این تفاهم‌نامه همکاری ترکیه، ایران و قطر در حوزه حمل و نقل، ایران به عنوان کشور ترانزیتی دو همکار دیگر را به هم نزدیک می‌کند. این تفاهم‌نامه به منظور افزایش کارآیی، کاهش زمان و هزینه‌های سه کشور منعقد شده است.

در این تفاهم‌نامه همچنین به تشکیل کارگروه مشترکی اشاره شده که وظیفه دارد سالانه سه بار در کشورهای عضو تشکیل جلسه بدهد و در همه زمینه‌ها برای تسهیل تجارت و حمل و نقل فعالیت کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، پیش از این قرار بود تفاهم‌نامه با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی امضا شود اما محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ترکیه و ایران آن را امضا کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
خبرگزاری آناتولی