اخبار برگزیده

کد خبر:59239
پ
ربیعی

واگذاری شرکت‌های خارج از استراتژی تدوینی تامین اجتماعی

اولین جلسه اعضای جدید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی به ریاست وزیر تعاون برگزار و واگذاری شرکت‌های خارج از استراتژی تدوینی این سازمان تصویب شد.

اولین جلسه اعضای جدید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی به ریاست وزیر تعاون برگزار و واگذاری شرکت‌های خارج از استراتژی تدوینی این سازمان تصویب شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، اولین جلسه دوره جدید از هیات امنای تامین اجتماعی که چهار آذرماه با ریاست دکتر علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و با حضور محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، دکتر مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دکتر ابوالحسن فیروزآبادی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر  محمد تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، علی اکبرترکان  رئیس هیات مدیره شستا و اعضای هیات امنای تامین اجتماعی تشکیل شد.

در این جلسه مصوب شد، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری از شرکت‌های خارج از استراتژی تدوینی‌شان خارج و در سایر شرکت‌ها سهام آن‌ها به زیر چهل درصد کاهش یابد.

در همین راستا مقرر شد مطابق با لیست تعیین شده از سوی صندوق بازنشستگی و شستا اقدامات لازم در خصوص واگذاری این شرکت‌های خارج از استراتژی صورت پذیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری مکلف شدند با تشکیل صندوق‌های ETF (صندوق قابل معامله در بورس) سهام شرکت‌های سود ده را به این شرکت‌ها انتقال و سهام این صندوق‌ها را به بازنشستگان واگذار کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دولت
ارسال دیدگاه