کد خبر:58971
پ
فرودگاه
با همکاری دفتر عمران سازمان ملل متحد

گردهمایی فرودگاه و آمادگی در برابر بلایا گشایش یافت

گردهمایی فرودگاه و آمادگی در برابر بلایا در سالن شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی تهران به منظور آمادگی و مقابله با بحران‌های احتمالی گشایش یافت.

گردهمایی فرودگاه و آمادگی در برابر بلایا در سالن شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی تهران به منظور آمادگی و مقابله با بحران‌های احتمالی گشایش یافت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، گردهمایی فرودگاه و آمادگی در برابر بلایا( GARD) ‘ با همکاری دفتر عمران سازمان ملل متحد به منظور آمادگی و مقابله با بحران‌های احتمالی روز شنبه در سالن شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی در تهران گشایش یافت.

مدیر کل مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در این خصوص گفت: گردهمایی فرودگاه به صورت کارگاه آموزشی برگزار و تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد از یک سال پیش برنامه‌ریزی شده تا با حضور اساتید بین‌المللی و با هماهنگی سازمان ملل متحد در تهران برگزار شود.

فرشید گلیج در گفت گو با خبرنگاران افزود: انتقال بیش از ۱۰۰ هزار نفر به وسیله هواپیما به سایر استان‌ها، آمادگی برای انتقال ۱۵ هزار نفر مجروج در ۲۴ ساعت و پذیرش اقلام امدادی از استان‌های معین و کشورهای خارجی از اهداف برگزاری گردهمایی فرودگاه است.

مدیرکل مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: گردهمایی فرودگاه بر اساس تصویب‌نامه هیات دولت و با توجه به نقش فرودگاه‌ها در امدادرسانی و کمک‌های فوری و ضروری در زمان بروز بلایای طبیعی در این شرکت برگزار می‌شود.

گلیج یادآورشد: گردهمایی فرودگاه و آمادگی در برابر بلایا با همکاری دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد، شرکت دی اچ ال، وزارت امور خارجه، سازمان مدیریت بحران کشور و شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی امروز آغاز بکار کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این گردهمایی آموزشی با حضور بیش از ۴۰ نفر از نمایندگان لشکری و کشوری و دستگاههای مرتبط با مدیریت بحران و بلایای طبیعی در سطح استان تهران و نهادهای مستقر در فرودگاه‌ها با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و گری لوئیس هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل در ایران امروز گشایش یافت.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید