اخبار برگزیده

کد خبر:59066
پ
آذریی
سلسله توییت‌های آذری جهرمی در مورد ویز

علت و نحوه انسداد نرم‌افزار مسیریاب ویز

وزیر ارتباطات با انتشار پیام‌هایی در صفحه توییتر خود به ارائه توضیحاتی در مورد نرم‌افزار مسیریاب ویز، علت و نحوه انسداد آن پرداخته است.

وزیر ارتباطات با انتشار پیام‌هایی در صفحه توییتر خود به ارائه توضیحاتی در مورد نرم‌افزار مسیریاب ویز ، علت و نحوه انسداد آن پرداخته است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، متن مجموعه توییت‌های وزیر ارتباطات در مورد نرم‌افزار مسیریاب ویز به شرح زیر است:

حکم انسداد این برنامک، یک سال پیش توسط یکی از قضات مشهد صادر شده و دلیل آن هم سهام‌داران اسرائیلی آن هستند. نصب بیشتر این برنامک باعث افزایش ارزش این شرکت می‌شود و بر همین مبنا حکم قضایی صادر شده است.

این برنامک در ایران دارای بیش از نیم میلیون کاربر بوده است.

علیرغم انسداد این برنامک در همان زمان، کاربران زیادی به خصوص رانندگان تاکسی‌های آنلاین با بهره‌گیری از فیلتر شکن، همچنان از این نرم‌افزار مسیریاب ویز به دلیل قابلیت‌های به روز بهره می‌برند.

اخیرا سهام این شرکت توسط گوگل خریداری شده و ظاهرا بخشی از سهام آن همچنان در اختیار شرکت اسرائیلی است.

مجموع رانندگان تاکسی‌های آنلاین به بیست هزار کاربر بیشتر نمی‌رسد که در مقایسه با مجموع کاربران این برنامک سهم قابل توجهی ندارند.

با توجه به این که در قانون نقش مستقیم حمایت از تولید داخل بر عهده دستگاه قضایی نیست، بعید به نظر می‌رسد این دستور قضایی برای حمایت از اپ بومی باشد.

نحوه اقدام شرکت‌های تاکسی آنلاین برای اعمال دستور قضایی جای بررسی دارد.

در آخرین توییت از مجموعه توییت‌های وزیر ارتباطات آمده است: اگر بیاندیشیم که رشد شرکت‌های اسرائیلی باعث رشد اقتصاد رژیمی خواهد شد که همواره بر علیه مردم ایران عمل کرده، از تحریم‌ها گرفته تا اقدامات تروریستی، طبیعتا در استفاده از این نرم‌افزار مسیریاب ویز ملاحظات بیشتری خواهیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، ویز یک نرم‌افزار بر مبنای سامانه موقعیت‌یاب جهانی است که از سیستم ناوبری ترن‌بای‌ترن استفاده می‌کند. اپلیکیشن ویز بهترین مسیر را از مبدا تا مقصد و همچنین نقاط پرترافیک و بسته شدن جاده‌ها را لحظه به لحظه به کاربران اطلاع می‌دهد. 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۱

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه