اخبار برگزیده

کد خبر:59234
پ
۱۳۹۴۰۸۲۰۰۹۵۵۲۵۶۹۷۴۳۰۰۳

اولویت‌های سرمایه‌گذاری در ایران

معاون وزیر اقتصاد: اولویت ورود منابع مالی خارجی به کشور، سرمایه‎گذاری در طرح‌های انرژی، اشتغال‌زا و صادرات محور است.

معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: اولویت ورود منابع مالی خارجی به کشور، سرمایه‎گذاری در طرح‌های انرژی، اشتغال‌زا و صادرات محور است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمد خزاعی در نشست بین المللی فرصت های اقتصادی و سرمایه‎گذاری ایران که امشب در تهران آغاز به کار کرد، بیان کرد: پس از توافق هسته ای با برجام، هر روز بیشتر از قبل، شاهد پیشنهادها و مذاکرات و قراردادهای مالی بین المللی با کشورمان هستیم و دولت و بخش خصوصی ایران آماده تضمین و استقبال از این سرمایه هاست.

پیشنهاداتی که از خارج کشور برای سرمایه‎گذاری به وزارت اقتصاد و دارایی برسد در کمیته ای توسط دستگاه مربوطه بررسی می شود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه علاوه بر بانک‌های ایرانی که آماده صدور ضمانت نامه های بانکی و تضامین لازم هستند، دولت نیز این آمادگی را دارد گفت: بر اساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، تمام پیشنهاداتی که از خارج کشور برای سرمایه‎گذاری به وزارت اقتصاد و دارایی برسد در کمیته ای مرکب از نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان سرمایه‎گذاری، بانک مرکزی، اتاق های بازرگانی و تعاون و سازمان برنامه و بودجه و حسب مورد دستگاه مربوطه بررسی می شود و در صورت تصویب و تایید این طرح در کمیته سرمایه‎گذاری، دولت طرح را به صورت کامل تایید و گارانتی و حمایت می کند.

وی افزود: در صورت تصویب طرح سرمایه‎گذاری در این کمیته، ورود و خروج ارز و همکاری بانک‌های ایرانی تسهیل می شود و وزارت امور خارجه نیز ویزا و اقامت سرمایه‎گذاران را تایید می کند.

اولویت ورود منابع مالی بصورت سرمایه‎گذاری نسبت به سایر موارد

خزاعی افزود: از نظر دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی ، ورود منابع مالی بصورت سرمایه‎گذاری نسبت به سایر موارد از جمله استقراض و … در اولویت است.

وی همچنین به سرمایه‎گذاران خارجی توصیه کرد: با همکاری بخش خصوصی ایران، سرمایه‎گذاری مشترک در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و همچنین در کشورهای همسایه را از جمله عراق و افغانستان و کشورهای آسیای میانه مد نظر قرار دهند.

وی با شاره به ثروتهای غنی و منابع سرشار انرژی در ایران و همچنین وجود نیروی انسانی زبده در کشور، افزود: ایران کشوری ثروتمند است اما چنانچه در همه جای دنیا و از جمله کشورهای ثروتمند جهان نیز مرسوم است مایل به استفاده از سرمایه های خارجی در کنار ثروت ملی خود است و این رویه ای عادی و طبیعی در همه جای دنیاست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، خزاعی امنیت ایجاد شده در کشور را یکی از مزیت های نسبی ایران در منطقه ای پر تلاطم دانست و گفت: این امنیت با لطف الهی و جانفشانی فرزندان ملت به دست آمده است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
صدا و سیما