کد خبر:58842
پ
بازار

پیش‌بینی نوسان قیمت‌ها در بازار جهانی و تنظیم سبد دارایی

پیش‌بینی نوسان قیمت‌ها و شاخص‌ها یک عامل مهم تصمیم‌گیری درباره ترکیب سبد دارایی است و سرمایه‌گذاران نیاز دارند در مورد آینده دیدگاهی شفاف داشته باشند.

پیش‌بینی نوسان قیمت‌ها و شاخص‌ها یک عامل مهم تصمیم‌گیری درباره ترکیب سبد دارایی است. سرمایه‌گذاران نیز دارند در مورد آینده دیدگاهی شفاف داشته باشند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در آستانه سال جدید میلادی، نهادهای تحلیل‌گر و بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری، پیش‌بینی خود درباره وضعیت بازار های گوناگون را در قالب گزارش‌هایی ارائه کرده‌اند.

برآورد گزارش‌های ارائه‌شده از سال جاری میلادی حاکی از آن است که بازده مجموعه مواد خام چندان رضایت‌بخش نبوده و پیش‌بینی می‌شود، سال آینده نیز به همین شکل باشد.

سرمایه‌گذاران باید به شکل مناسب دارایی‌ها را گزینش کنند و به شکل کوتاه‌مدت در بازار این مواد بمانند تا از نوسان قیمت‌ها سود ببرند.

شاخص قیمت نقد مواد خام در سال جاری مبلادی حدود ۵ پنج درصد رشد کرده که از بازده بازارهای مالی بسیار کمتر بوده است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سال آینده نیز تمدید توافق کاهش تولید باعث می‌شود، بازار نفت متوازن بماند.

قیمت فلزات پایه در سال جاری مبلادی افزایش یافته است و با توجه به شرایط امیدبخش اقتصاد چین انتظار می‌رود، وضعیت بازار در سال آینده میلادی مناسب باشد. در بین این فلزات آلومینیوم افق روشن‌تری دارد. تولید مس و نیکل سال آینده افزایش می‌یابد و احتمال دارد قیمت‌ها از سطح کنونی پایین‌تر قرار گیرد.

قیمت طلا در سال جاری میلادی رشد کرد، اما اگر وضعیت بازارهای ملی مناسب باقی بماند و ریسک‌های ژئوپولوتیک کمتر شود، قیمت فلز زرد شانسی برای رشد نخواهد داشت.

در مورد محصولات کشاورزی انتظار می‌رود پس از عملکرد منفی سال جاری میلادی، انتظار می‌رود قیمت‌ها در سال آینده افزایش یابد. اختلال در قیمت به دلالیل مختلف از جمله وضعیت نامناسب آب و هوایی و رشد مصرف دو عامل افزایش قیمت‌ها خواهند بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، تحلیل‌گران جی پی مورگان معتقدند شاخص دلار در ماه‌های آینده افزایش نخواهد یافت، زیرا  افزایش نرخ‌های بهره پیش از این تاثیر خود را بر نرخ دلار گذاشته و از سوی دیگر ارزش یورو و پوند در برابر دلار به احتمال زیاد بالا خواهد رفت و این امر به سود فعالان بازار مواد خام خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه