کد خبر:58746
پ
بانک

طرح بانک مرکزی برای موسسات غیرمجاز

بانک مرکزی از نخبگان بانکی خواست ایده‌های خود را برای سوال « چه راه‌هایی برای برچیده شدن زمینه شکل‌گیری مجدد موسسات اعتباری غیرمجاز وجود دارد؟» مطرح کنند.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به دستاوردهای بانک مرکزی و دولت در زمینه مبارزه قاطع با موسسات غیرمجاز از کارکنان و نخبگان نظام بانکی خواست، ایده‌های خود را در پاسخ به سوال « چه راه کارهایی برای برچیده شدن زمینه شکل‌گیری مجدد موسسات اعتباری غیرمجاز در جامعه وجود دارد؟» تحت پویشی با عنوان «بازار پولی عاری از موسسات غیرمجاز» ارایه کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، ولی‌اله سیف با ارایه پیشنهاد شکل‌گیری پویش «بازار پولی عاری از موسسات غیرمجاز»، این اقدام را فرصت مناسبی برای بهره‌مندی نظام بانکی از ایده‌های نخبگان و صاحب‌نظران نظام بانکی دانست و گفت: طی مراسمی از بهترین ایده‌ها و مقالات در این زمینه تقدیر به عمل خواهد آمد.

سیف با بازخوانی دستاوردهای اقتصادی دولت دوازدهم گفت: خوشبختانه رویکرد دولت دوازدهم همچون دوره قبل بر انضباط پولی استوار است و این رویکرد شایسته منجر به رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و رونق تولید شده است.

رییس شورای پول و اعتبار با اشاره به اینکه یکی از مزاحمت‌های بازار پول در چند سال اخیر وجود موسسات غیرمجاز بوده است تاکید کرد: بروز و ظهور موسسات اعتباری غیرمجاز برای سرمایه‌های مردمی مخاطره جدی بود که نتیجه غایی آن نیز در هزینه تمام شده برای تولید نمود پیدا می‌کرد، لیکن با اقدامات شایسته بانک مرکزی در حال حاضر موسسه اعتباری غیر مجاز فعالی در کشور وجود ندارد و خوشبختانه ثبات رضایت‌بخشی در بازار پول  حاکم است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به انتقاد برخی که عنوان می‌کنند بانک‌ها و موسسات اعتباری بخشنامه الزامات سود سپرده‌ها را رعایت نمی‌کنند، عنوان کرد: بانک مرکزی با بررسی و نظارت بیش از چهار هزار شعبه بانکی در سراسر کشور شاهد پایبندی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخشنامه صادره بانک مرکزی در زمینه رعایت الزمات نرخ سود سپرده‌های بانکی است و تخلف قابل توجهی در این زمینه مشاهده نشده است. ضمن اینکه بانک‌ها و موسسات اعتباری درک مناسبی از تحولات و شرایط کنونی دارند و هم‌افزایی آنها قابل تقدیر است.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه