اخبار برگزیده

کد خبر:58869
پ
n00181484-b

صادرات لوازم خانگی سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز آوری دارد

دبیرکل انجمن لوازم خانگی ایران: گردش مالی تولید لوازم خانگی در کشور هشت میلیارد دلار است و صادرات لوازم خانگی با کیفیت سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

دبیرکل انجمن لوازم خانگی ایران: گردش مالی تولید لوازم خانگی در کشور هشت میلیارد دلار است و صادرات این محصول باکیفیت سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، «حبیب اله انصاری» روز پنجشنبه در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی کشور در جمع خبرنگاران افزود: گردش مالی تولید لوازم خانگی، در کشور هشت میلیارد دلار است و ۷۵ درصد انواع این محصول مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود. 

 

لوازم خانگی تولیدی کشورمان از نظر کیفیت با کالاهای مشابه کشورهای خارجی قابل رقابت است

به گفته انصاری، لوازم خانگی تولیدی کشورمان از نظر کیفیت با کالاهای مشابه کشورهایی نظیر چین، کره جنوبی، برزیل، ترکیه و آمریکا قابل رقابت است، ضمن آنکه به لحاظ قیمتی نیز تا ۵۰ درصد از مشابه خارجی ارزان تر می باشد.

دبیرکل انجمن لوازم خانگی، ایران تصریح کرد: ۴۰۰ واحد تولیدی بزرگ و کوچک در صنعت لوازم خانگی کشور به صورت رسمی فعالیت دارند و ۱۰۰ هزار نفر نیز در این واحدها مشغول کار هستند.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی، از امروز دوم تا هفتم آذرماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برای بازدید علاقه مندان دایر است. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در این نمایشگاه، ۲۹۸ شرکت داخلی و ۱۳۷ شرکت خارجی شرکت کرده اند.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه