کد خبر:58829
پ
دلار

افت دلار به دنبال صورتجلسه خوشبینانه فدرال رزرو

صورتجلسه فدرال رزرو، نشان داد که سیاست‌گذاران این بانک عموما نظر مثبتی به اقتصاد دارند و تضعیف دلار در بازارهای جهانی را به دنبال داشت.

صورتجلسه فدرال رزرو، نشان داد که سیاست‌گذاران این بانک عموما نظر مثبتی به اقتصاد دارند و تضعیف دلار در بازارهای جهانی را به دنبال داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، روز پنج‌شنبه اکثر بازارهای آسیایی، با تاثیر گرفتن از شب بی‌‌سروصدای وال‌استریت، آرام بودند. این درحالی است که صورتجلسه فدرال رزرو، باعث به وجود آمدن چند دستگی در سرمایه‌گذاران شده بود.

روز پنج‌شنبه اکثر بازارهای آسیایی با تاثیر گرفتن از شب بی‌ سروصدای وال‌استریت، آرام بودند. این درحالی ست که صورتجلسه فدرال رزرو باعث به وجود آمدن چند دستگی در سرمایه‌گذاران شده بود.

در جنوبی‌ترین بازارها، شاخص اس‌اندپی/ای‌اس‌اکس ۲۰۰ استرالیا ۰.۱۳ درصد از ارزش خود را از دست داد. زیرشاخص‌های انرژی و مصالح، پس از افزایش شبانه قیمت کالاها سود کردند. هرچند این سودها با ضررهای زیرشاخص‌های خدماتی و مصرفی خنثی شدند.

شاخص کوسپی کره‌جنوبی افت اندک ۰.۰۵ درصدی را تجربه کرد. این درحالی بود که امروز بازارهای این کشور به علت آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌های این کشور، یک ساعت دیرتر باز شدند. بازیگران بزرگ تکنولوژی افت کردند درحالی‌که برخی نام‌های معتبر تولید رشد کردند؛ سامسونگ الکترونیکس ۱.۱۱ درصد افت کرد و پوسکو ۱.۷۶ درصد رشد کرد. همچنین شرکت‌های آرایشی هم سود کردند و در این میان آمورپاسیفیک جهشی ۱.۴۶ درصدی کرد.

بازارهای بزرگ چین ترکیبی از نتایج را به دست آوردند. شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۰۷ درصد قبل از تعطیلی برای ناهار سود کرد. این درحالی است که این شاخص برای اولین بار در بیش از یک دهه، روز چهارشنبه بالاتر از ۳۰۰۰۰ واحد بسته شده بود.

بازارهای سرزمین اصلی چین،  بیشتر در حال افول بودند. شاخص شانگ‌های کامپوزیت ۰.۸۶ درصد افت کرد و شن‌زن کامپوزیت ۱.۶۹ درصد سقوط کرد.

شاخص گسترده سهام آسیا- اقیانوسیه به جز ژاپن ام‌اس‌سی‌آی با ۰.۱۱ درصد رشد خود را در محدوده سبز نگاه داشت.

در دیگر مناطق جهان، بازار ژاپن به علت تعطیلات رسمی بسته بود و بازارهای آمریکا هم به علت عید شکرگزاری در روز پنج‌شنبه تعطیل خواهند بود.

در آمریکا بازارها با اندکی نوسان در پایان معاملات روز چهارشنبه، بسته شدند. نسدق با افزایش اندک ۰.۰۷ درصدی، با رکورد ۶۸۶۷.۳۶ واحد به کار خود پایان داد. سایر شاخص‌های مهم هم با اندکی کاهش به کار خود پایان دادند.

صورتجلسه فدرال رزرو که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که سیاست‌گذاران این بانک عموما نظر مثبتی به اقتصاد دارند؛ هرچند برخی از مقامات نگرانی‌هایی راجع به تورم داشتند. همچنین در این صورتجلسه آمده است: برخی از اعضای فدرال رزرو، در مورد شرایط بازار و انباشته شدن بالقوه ناموازنه‌های مالی نگران بوده‌اند.

با این حال در این صورتجلسه آمده است که اعضای فدرال رزرو، احتمال افزایش نرخ بهره تدریجی را زیاد دانسته‌اند. طبق اعلام ابزار فدواچ گروه سی‌ام‌ای، روز پنج شنبه پیش‌بینی بازار در مورد افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر ۹۱.۵ درصد بوده است.

دلار با اندکی کاهش در برابر سبدی از شش ارز مهم جهان به کمترین مقدار خود از اکتبر تاکنون رسید. شاخص دلار پس از این که تا حد ۹۳.۱۶۰ هم پایین آمد در مقدار ۹۳.۲۰۰ تثبیت شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، دربرابر ین ژاپن، دلار در نرخ ۱۱۱.۳۰ ین معامله شد که نسبت به سطح ۱۱۲ ین که هفته خود را با آن آغاز کرده بود ضعیف‌تر بود اما از میزان ۱۱۱.۱۷ ین که در روز چهارشنبه به دست آورده بود بهتر شده بود.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید