کد خبر:58626
پ
سکه

قیمت بالای سکه کاذب است، سکه‌های خود را بفروشید

حالا فقط وقت فروش سکه است، وارد بازی خرید نشوید بازی خرید مهندسی شده است. هر چه سکه دارید امروز بفروشید و با تخلیه حباب مجددا خریداری کنید.

حالا فقط وقت فروش سکه است، وارد بازی خرید نشوید بازی خرید مهندسی شده است. هر چه سکه دارید امروز بفروشید و با تخلیه حباب مجددا خریداری کنید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، قیمت سکه باید کمی بیش از ارزش طلای آن باشد اما در وضعیت کنونی، ارزش سکه، حدود ٢٠٠ هزار تومان از ارزش طلایی که با آن ساخته شده بیشتر است.

علت ایجاد حباب در سکه ، مهندسی مالی آن است، عده بسیار محدودی با ورود سرمایه‌های نجومی ، اقدام به خرید سکه  و بالا بردن مصنوعی آن کرده‌اند ، در گام بعدی با ایجاد صف در مردم بی اطلاع ، اقدام به فروش موجودی خریداری شده کرده و در مرحله آخر حباب تخلیه شده و مردمی که در این دوره اقدام به خرید سکه کرده‌اند به شدن زیان می‌کنند .

سود کسانی که حباب اخیر سکه را ایجاد کرده‌اند از محل زیان کسانی که اقدام به خرید حباب می‌کنند تامین می‌شود.

این روند سال‌هاست که در بورس جاری است، عده محدودی که از تعداد انگشتان یک دست کمتراند کنسرسیومی تشکیل می‌دهند و سهام ارزانی را خریداری می‌کنند و سپس خودشان به نام‌های دیگری اقدام به خرید کرده  و قیمت را بالا می‌برند و به این طریق صف خرید در مردم ناآگاه ایجاد می‌شود، در مرحله بعدی با فروش سهام خود از بازی خارج می‌شوند، معمول این است که در مرحله بعد، سهم دچار ارزان نمائی می‌شود یعنی از قیمت واقعی خود نیز کمتر ارزش گذاری می‌شود.

به هنگام ایجاد حباب، قاعدتا باید رسانه‌ها  اقدام به کار توضیحی کرده  و مانع شوند اما از شگردهای مهندسان مالی این گونه جریان‌ها ، خریدن رسانه‌هاست و لذا رسانه‌های تأثیرگذار با انتشار تحلیل‌های حمایت‌کننده ، به آتش دامن می‌زنند.

تحلیل‌های دو پهلوی منتشره روز گذشته در برخی رسانه‌ها دال بر منطقی بودن حباب، رپرتاژ آگهی مهندسین مالی این جریان بود، ایجاد‌کنندگان حباب قدرت رسانه‌ای  دارند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معمولا بانک مرکزی در اینگونه موارد با عرضه سکه اقدام به شکستن حباب می‌کند.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه