کد خبر:58608
پ
۴۲۴۱۵

پرداخت ۵۶۵ میلیارد تومان به نهاد‎ها و سازمان‎های درگیر در زلزله غرب کشور

مبلغ ۵۶۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سوی خزانه داری کل کشور با دستور وزیر اقتصاد و به منظور تسریع در امدادرسانی
به دستگاه‎های ذیربط پرداخت شد.

مبلغ ۵۶۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سوی خزانه داری کل کشور با دستور وزیر اقتصاد و به منظور تسریع در امدادرسانی زلزله زدگان به دستگاه‎های ذیربط پرداخت شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، پیرو دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی، در اجرای ابلاغ معاون اول رئیس جمهور در پی وقوع زلزله در استان‎های ایلام و کرمانشاه، تاکنون مبلغ ۵۶۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با هدف تسریع در امدادرسانی به هم میهنان زلزله‎زده از سوی خزانه داری کل کشور به دستگاه‎های ذیربط پرداخت شد.

مجموع رقم پرداخت شده به نهاد‎ها و سازمان‎های درگیر در زلزله غرب کشور

بر اساس دستور وزارت اقتصاد، از مجموع رقم پرداخت شده، مبلغ ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به خزانه معین استان کرمانشاه، ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خزانه معین استان ایلام، ۱۰ میلیارد تومان ارتش جمهوری اسلامی ایران، ۳۰۰ میلیارد تومان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۰ میلیارد ریال جمعیت هلال احمر، ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان جمعیت جوانان هلال احمر، ۵ میلیارد تومان اورژانس کشور و ۱۰ میلیارد تومان اورژانس تهران از محل منابع مدیریت بحران، خارج از نوبت و بدون فوت وقت پرداخت شد.

بر اساس این گزارش، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به وزارت کشور، یک هزار و ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، گفتنی است، زلزله ۷.۳ ریشتری هفته گذشته در استان‎های ایلام و کرمانشاه باعث بروز تلفات جانی و خسارات مالی به مردم این دو استان شد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
وزارت امور اقتصادی و دارایی
ارسال دیدگاه