کد خبر:58577
پ
یلن

وداع جانت یلن با بانک مرکزی آمریکا

جانت یلن پس از این که برای دومین دور برای ریاست بانک مرکزی آمریکا انتخاب نشد، اعلام کرد از حضور در هیات مدیران بانک مرکزی استعفا می‌دهد.

جانت یلن پس از این که برای دومین دور برای ریاست بانک مرکزی آمریکا انتخاب نشد، اعلام کرد از حضور در هیات مدیران بانک مرکزی استعفا خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، جانت یلن نخستین زنی است که ریاست بانک مرکزی آمریکا را بر عهده گرفت و با وجود این که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، تصمیم گرفت جروم پاول را جانشین وی کند، می‌توانست تا سال ۲۰۲۴ به عنوان یک مدیر در بانک مرکزی بماند.

اما یلن که به عنوان نایب رئیس بانک مرکزی در دوران بن برنانکه، به عنوان مدیر در زمان ریاست آلن گرین‌اسپان و به عنوان رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو خدمت کرده بود، اعلام کرد مایه مباهات و افتخار وی بوده که بیش از سه دهه در بانک مرکزی خدمت کرده است.

یلن گفت در حالی که آماده ترک هیات مدیران می‌شوم، خوشحالم که سیستم مالی بسیار قوی‌تر از یک دهه قبل شده و بهتر می‌تواند بی‌ثباتی‌های آتی را تحمل کند و از اهداف اقتصادی خانواده‌ها و شرکت‌های آمریکایی حمایت کند. همچنین خشنودم که اقتصاد از زمان بحران بهبود قابل توجهی یافته است.

وی خاطر نشان کرد که اقتصاد آمریکا طی هشت سال گذشته ۱۷ میلیون شغل ایجاد کرده و به اهداف دوگانه بانک مرکزی آمریکا برای حداکثر اشتغال و ثبات قیمت نزدیک شده است.

نرخ بیکاری آمریکا در ۴.۱ درصد قرار دارد که نزدیک به پایین‌ترین رکورد ۱۷ سال اخیر است. با این‌همه تورم هنوز به هدف دو درصدی بانک مرکزی آمریکا نرسیده است.

جانت یلن اظهار کرد: وی مطمئن است که پاول به ماموریت بانک مرکزی عمیقا متعهد است و تا زمانی که جانشین وی سوگند یاد کند در بانک مرکزی خواهد ماند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، انتظار می‌رود سنا پاول را به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی آمریکا تایید کند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه