کد خبر:58607
پ
فارس

عرضه محصولات شهرک‌های صنعتی فارس در بورس

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از عرضه محصولات سه واحد تولیدی فارس در بورس کالا خبر داد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از عرضه محصولات سه واحد تولیدی فارس در بورس کالا خبر داد و این سه واحد را نخستین واحدهای صنایع کوچک که محصولات خود را در بورس عرضه کردند، معرفی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از عرضه محصولات سه واحد تولیدی فارس در بورس کالا خبر داد و گفت: این سه واحد صنعتی نخستین واحدهای صنایع کوچک کشور هستند که موفق به عرضه محصولات خود در بورس کالا شده‌اند.

احد فتوحی اظهار داشت: شرکت قندآوران فارس تولید‌کننده انواع محصولات قندکله و خرد شده، شرکت شادمان مخزن تولیدکننده انواع مخازن پلی اتیلن فوم‌دار و شرکت سرو آب سروستان تولیدکننده انواع لوله‌های پلی اتیلن، سه واحد صنعتی شهرک‌های صنعتی استان فارس هستند که محصولات آن‌ها در بورس کالا عرضه شده است.

فتوحی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برای نخستین بار در بین صنایع کوچک در کشور مقدمات عرضه محصولات این سه واحد صنعتی را در بورس کالا فراهم کرده است، گفت: کار پذیرش و ارائه محصولات سایر واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان در بورس کالا نیز توسط کارگزاری مفید شیراز به عنوان مجری مورد حمایت این شرکت در امور بورس و فرابورس در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس فراهم شدن زمینه عرضه محصولات واحدهای صنعتی صنایع کوچک و متوسط استان در بورس کالا را یک فرصت جدید و بسیار ارزشمند برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک اعلام کرد و گفت: این صنایع می‌توانند از این طریق نسبت به فروش کالاها و محصولات و تامین نقدینگی مورد نیاز خود اقدام کنند.

فتوحی افزود: معافیت از تشریفات مناقصه و مزایده، برخورداری از معافیت مالیاتی و قیمت‌های تعادلی تعیین شده تسهیلات سلف از جمله مزایای ورود واحدهای صنعتی به بورس کالا است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بیان کرد: حضور صنایع کوچک در بورس کالا می‌تواند به فروش محصولات‌شان بدون واسطه بیانجامد که با این کار هم جان تازه‌‌ای به این صنایع داده می‌شود و هم با تامین مواد اولیه صنایع کوچک و متوسط از بورس، شاهد کاهش قیمت تمام شده محصولات خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد بنگاه‌های استان جزء بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شوند گفت: با توجه به اینکه این آمار رو به رشد است لذا ورود شرکت‌های کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری بود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه فارس از استان‌های پیشتاز کشور در ارسال تقاضاهای واحد‌های صنعتی برای پذیرش در بورس کالا محسوب می‌شود، افزود: در حال حاضر مدارک و مستندات ۸ واحد صنعتی دیگر نیز برای پذیرش در بورس کالا ارسال شده وکار ارسال پرونده سایر واحدهای متقاضی نیز در دست انجام است.

فتوحی عنوان کرد: به علت موفقیت‌های انجام شده در فارس در این زمینه، معاونت صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در نامه‌ای ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده، شرکت شهرک‌های صنعتی فارس را به عنوان استان پیشتاز و الگوی کشور معرفی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه کارگزاران می‌توانند در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نسبت به تبلیغات و بازاریابی اقدام کنند، تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی در راستای اقدام‌های حمایتی خود از صنعتگران، واحدهای قابل بهره‌گیری از این ظرفیت چه در تامین مواد اولیه و چه در محصولات تولید شده را شناسایی و به شرکت بورس کالا معرفی خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خاطرنشان کرد: به منظور تضمین تعهدهای صنایع کوچک مشارکت‌کننده در این طرح و هم چنین تداوم برنامه‌های حمایتی دولت از این صنایع، صندوق ضمانت صنایع کوچک انواع ضمانت‌نامه‌های مورد نیاز بورس کالا را صادر خواهد کرد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
تسنیم