اخبار برگزیده

کد خبر:58586
پ
علی

تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی

وزیر تعاون در کمیسیون شورای عالی رفاه از تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستائیان و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر خبر داد.

وزیر تعاون در کمیسیون شورای عالی رفاه از تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و شهرهای کمتر از١٠ هزار نفر درنظر گرفته شده است و با ایجاد اشتغال می‌توانیم گامی برای رفع فقر برداریم.

«علی ربیعی» روز سه‌شنبه در کمیسیون شورای عالی رفاه و در محل سالن تلاش برگزار شد، افزود: رئیس‌جمهوری رفع فقر را جزء برنامه‌های دولت دوازدهم قرار داده تا در قالب برنامه ششم توسعه بتوانیم این مهم را عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: مهار فقر نیازمند آن است که تولید کنیم و به همین منظور باید کمیسیون‌های اصلی را برای توجه به تولید بیشتر در کشور فعال کنیم.

ربیعی با تاکید بر برگزاری چهار نشست شورای عالی رفاه در سال، گفت: منابعی که از محل هدفمندی بدست می‌آید، باید با سازمان برنامه در قالب برنامه‌های منسجم رفاهی هزینه شود.

وی تاکید کرد: اشتغال روستایی حمایتی زیر ۱۰هزار نفر در روستاها باید پیگیری شود تا این افراد بتوانند در چرخه توانمندسازی در حوزه رفاه قرار گیرند و می‌توان این افراد را با برنامه و پیگیری مداوم به اشتغال روستایی خرد وصل کرد.

ربیعی تاکید کرد: شورای عالی رفاه در فصل جدید باید کار کارشناسی انجام دهد تا هدفگذاری خود را روی رفع فقر متمرکز کند.

وی با بیان اینکه با اجرای همه این برنامه‌ها در سال ۹۷، باید برنامه رفاهی برای توانمندسازی داشته باشیم، افزود: به جراحی‌های سخت اجتماعی نیاز داریم و جهت رفاه درازمدت نیازمندیم که این‌ها انجام شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع،  کمیسیون شورای عالی رفاه به موضوعاتی چون تصویب سیاست‌های رفاهی مبتنی بر رفع فقر مطلق، کاهش فقر نسبی و بررسی و تصویب آیین‌نامه نحوه تشکیل و اداره نشست‌های شورای عالی رفاه و توابع آن می‌پردازد.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۵۰۴

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه