کد خبر:58496
پ
کیوی

صادرات کیوی ایران به کشورهای حاشیه دریای خزر

ایران ۹ ماه از سال کیوی دارد و این میوه به کشورهای زیادی از جمله هندوستان، ترکیه و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود.

ایران ۹ ماه از سال کیوی دارد و این میوه به کشورهای زیادی از جمله هندوستان، ترکیه و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، ایران ۹ ماه از سال کیوی دارد و این میوه به کشورهای زیادی از جمله هندوستان، ترکیه و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه ما حدود ۹ ماه از سال در کشور کیوی داریم، گفت: این میوه از ایران به کشورهای زیادی از جمله هندوستان، ترکیه و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود.

محمدرضا شعبانی در گفتگو با خبرنگاران، در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر امضای توافق‌نامه میان ایران و نیوزیلند در زمینه واردات این میوه به ایران با بیان اینکه کشور ما یکی از تولیدکنندگان بزرگ این محصول در جهان است، اظهارداشت: علاوه بر این ما ۵۰ درصد کیوی تولیدی خود را می‌توانیم صادر کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وی با اشاره به اینکه ما حدود ۹ ماه از سال در کشور کیوی داریم، گفت: حدودا از اواسط خرداد تا پایان شهریور ماه در کشور کیوی نداریم و در این فصل نیز آنقدر تنوع میوه زیاد است که جایگاهی برای واردات این میوه نیست.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی واردات میوه، جز چهار قلم میوه گرمسیری به کشور ممنوع است، گفت: انجام چنین توافقی بعید به نظر می‌رسد چون این میوه در ایران به لحاظ کیفی جزو بهترین کیوی‌های دنیا و حتی از محصول ایتالیا نیز بهتر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس اتحادیه باغداران مازندران در پایان گفت: ما درحال حاضر به کشورهایی مانند ایتالیا، ترکیه، هندوستان، روسیه، کشورهای حاشیه دریای خزر، امارات، عراق و … کیوی صادر می‌کنیم و واردات این محصول به کشورمان اقدامی ناصحیح است.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۴

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه