کد خبر:59967
پ
Tablets of the opioid-based Hydrocodone at a pharmacy in Portsmouth

مجوز اولین قرص هوشمند دنیا صادر شد

سازمان غذا و داروی آمریکا برای اولین بار به قرص دیجیتالی مجوز داد که ورود خود را به معده اعلام می‌کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا برای اولین بار به قرص دیجیتالی مجوز داد که ورود خود را به معده اعلام می‌کند این قرص نسخه جدیدی از داروی آریپی پرازول است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این قرص دیجیتالی نسخه جدیدی از داروی آریپی پرازول با نام تجاری «ابیلیفای» است که برای درمان بیماری‌هایی چون افسردگی، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی بکار می‌رود.

 

مجوز اولین قرص هوشمند دنیا صادر شد

قرص دیجیتالی به پزشکان این امکان را می‌دهد تا بتوانند درمان بیمارانشان را پیگیری کنند. اهمیت این قرص هوشمند بدان سبب است که فراموش کردن مصرف دارو در برخی بیماران می‌تواند اثرات مخربی بر سلامت آنان داشته باشد.

قرص دیجیتالی حاوی حسگری است که در زمان بلعیده شدن و تماس با مایعات معده فعال شده و اطلاعات را به موبایل فرد ارسال می‌کند.

 

به دلیل آنکه در این روش درمانی اطلاعات شخصی بیمار در دسترس پزشک قرار می‌گیرد، در زمان استفاده از این داروی هوشمند بیمار باید به پزشک خود اجازه رسمی دهد تا به سوابق دارویی وی دسترسی یابد.

براساس اعلام مدیران شرکت «اُتسوکا» مبتکر این طرح که دفتر مرکزی آن در توکیو ژاپن قرار دارد، این شرکت بزودی در کنار ارائه ابیلیفای متداول، این دارو را نیز به مشتریان ارائه خواهد کرد.

 

درصورت موفقیت این طرح، می‌توان از آن برای درمان سایر بیماری‌های جسمی و روانی استفاده کرد. زمان و میزان دقیق دریافت دارو در بسیاری از بیماری‌ها تعیین کننده است و همچنین آگاهی به وضعیت مصرف میزان دارو به پزشکان این امکان را می‌دهد تا گام‌های استوارتری در زمینه درمان بیماران بردارند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، با این حال هنوز اختلاف نظرها بر سر این مساله وجود دارد که قرص دیجیتالی به دلیل قابلیت‌هایش از سویی می‌تواند اثر مثبتی بر روند درمان و بهبود بیماران داشته باشد و از سوی دیگر می‌تواند حریم خصوصی بیماران را نقض کند.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۴

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
سروش
ارسال دیدگاه