در کارخانه شیشه لمینت چه می‌گذرد؟

امروزه انواع شیشه‌ها در صنعت معماری کاربرد گسترده دارند. یکی از پرکاربرد‌ترین انواع شیشه‌ها در طراحی و اجرای پروژه‌ها، انواع شیشه‌های لمینت هستند. فروش شیشه لمینت به دلیل ساختار خاص، از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در شرایط سخت و ضربات نمی‌شکند. این امر استفاده از این نوع شیشه در موارد مختلف را کاربردی و ایمن نموده است.

کارخانه‌های تولیدکننده شیشه لمینت با استفاده از تکنولوژی‌های برتر و به‌روز، با توجه به استاندارد‌های جهانی اقدام به ساخت شیشه‌های لمینت با کیفیت عالی نموده‌اند. مراحل و فرایند ساخت این نوع شیشه با توجه به انواع آن از پیچیدگی خاصی برخوردار است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

همان‌طور که اشاره شد، شیشه لمینت نوعی شیشه با درصد ایمنی بالا است که برای مکان‌هایی که به شیشه‌های نشکن نیاز است یک گزینه ایده‌آل است. در فرآیند ساخت شیشه لمینیت دو یا سه لایه شیشه همراه با طلق PVB ترکیب می‌شوند و شیشه لمینت ساخته می‌شود. سپنتا گلس به عنوان یکی از مجموعه‌های تولیدکننده شیشه لمینت با استفاده از ماشین‌آلات دقیق و مختلف اقدام به تولید انواع شیشه‌های لمینت و سکوریت نموده است. تنوع قیمت شیشه سکوریت و انواع شیشه لمینت براساس کیفیت ساخت و مشخصات شیشه‌های تولید‌شده تعیین می‌گردد.

تولید کننده شیشه

راه‌های ارتباطی با شرکت شیشه سپنتا (سپنتا گلس):

۰۲۱۸۸۱۰۲۳۹۸

www.sepantaglass.com

مراحل تولید شیشه لمینت

شیشه لمینت از به هم چسبیدن دو یا چند لایه شیشه به هم ساخته می‌شود و در مراحل ساخت، شیشه از بخش‌های دستگاه شستشو خوابیده، اتاق طلق‌گذاری و کوره لمینت عبور می‌کند.

در تمامی مراحل تولید شیشه‌های ساختمانی، شستشو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای لمینیت‌کردن، شیشه باید عاری از هرگونه کثیفی، لک، غبار و رطوبت باشد. دستگاه شستشو، شیشه را می‌شورد و سپس با فشار باد آن را به‌طور کامل خشک می‌کند. پس از آن در اتاق طلق‌گذاری، که طبق استاندارد‌ها عاری از آلودگی و رطوبت است، بر طبق نیاز و درخواست مشتری، طلق با ضخامت‌های متفاوت مانند ۰/۳۸، ۰/۷۶ و ۱/۵۶ میکرون در ابعاد شیشه برش خورده و روی آن کشیده می‌شود، سپس لایه دوم شیشه روی طلق قرار می‌گیرد. پس از طلق‌گذاری شیشه لمینت، شیشه روی کاموایر به سمت کوره لمینت حرکت می‌کند.

کار کوره لمینت، آب‌کردن طلق PVB قرار گرفته بین دو شیشه با استفاده از حرارت و فشار می‌باشد که در نتیجه آن، دو یا چند لایه شیشه به هم چسبیده و دیگر امکان جداسازی نخواهند داشت. با توجه به مشخصات شیشه، مانند ضخامت شیشه و طلق، نوع شیشه، تعداد لایه‌ها و ابعاد، سرعت حرکت آن در کوره تعیین می‌شود.

آخرین مرحله در کارخانه تولیدکننده شیشه لمینت، کوره اتوکلاو است؛ شیشه خارج‌شده از کوره کدر بوده و هنوز امکان جداسازی دو لایه از هم وجود دارد. برای تثبیت طلق بین دو شیشه، و شفاف‌شدن آن شیشه لمینت به مدت ۵ ساعت در کوره اتوکلاو با دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد و ۱۲ بار فشار، قرار می‌گیرد. در انتهای این فرایند شیشه بدون حباب و سوراخ و کاملاً شفاف آماده تحویل به مشتری خواهد بود.

فروش شیشه لمینت

انواع شیشه لمینت تولیدی در کارخانه شیشه

شیشه‌های لمینت با توجه به کیفیت و شفافیت در سه دسته کلی تقسیم می‌شوند: شیشه لمینت سوپر کلیر، شیشه فلوت و شیشه وین وایت، که در این میان شیشه‌های سوپر کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردارند.

تفاوت قیمت شیشه سکوریت و لمینت نیز براساس عوامل مختلف هم‌چون تعداد لایه‌ها، نوع شیشه، کیفیت ساخت و برند تعیین می‌شوند. بدیهی است هرچه ضخامت و تعداد لایه‌های شیشه لمینت بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. در بین انواع شیشه‌های لمینت شیشه سوپر کلیر به‌دلیل داشتن شفافیت بالاتر از قیمت بیشتری برخوردار است.

قیمت شیشه سکوریت

کاربرد‌های شیشه دوجداره لمینت ساختمانی

با توجه به مقاومت بالای شیشه‌های لمینت و شفافیت بالای انواع آن، این شیشه فرایند شکستگی سخت‌تری دارد و ایمنی محیط را تا حد بالایی فراهم می‌کند. چنین ویژگی‌هایی سبب خواهد شد این شیشه اولین انتخاب برای شیشه درب‌های خروجی و پنجره‌های نزدیک به سطح زمین باشد. یکی از رایج‌ترین استفاده‌های شیشه لمینت، کاربرد انواع شیشه دوجداره لمینت در پروژه‌های ساختمانی است و به دنبال آن استفاده از شیشه‌های دوجداره لمینت ساختمانی در اجرای نمای شیشه‌ای، پنجره‌ها، پارتیشن‌سازی و دکوراسیون داخلی و هندریل‌های شیشه‌ای امکان‌پذیر بوده و جلوه متفاوتی به طرح و پروژه‌های ساختمانی خواهد بخشید.

استفاده از انواع مختلف شیشه‌ها با توجه به کیفیت ساخت آن‌ها در اجرای پروژه‌های ساختمانی کیفیت نهایی پروژه را افزایش می‌دهد و تنوع کیفیت انواع شیشه قیمت شیشه سکوریت و لمینت با سایر شیشه‌ها را متمایز می‌نماید. فروش شیشه لمینت توسط کارخانه‌های تولیدکننده شیشه فراهم‌بوده و کارفرمایان می‌توانند برای خرید انواع شیشه‌های ایمنی با سپنتا گلس، یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولیدکننده شیشه و فروش شیشه لمینت و سکوریت با قیمت مناسب در تماس باشند.

همراه اول