انواع چای ایرانی | روش تشخیص چای ایرانی اصل

ممکن است برای شما هم پیش آمده‌باشد که در یک مهمانی یا جلسه کاری برایتان چای ایرانی آورده باشند که عطر و طعم دل‌پذیر آن هنوز در خاطرتان مانده باشد؛ احتمالاً از آن روز به بعد بارها به دنبال آن چای گشته‌اید ولی نتوانسته‌اید آن را پیدا کنید. ما در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی انواع چای ایرانی، بهترین چای ایرانی را به شما معرفی کنیم تا بالاخره بتوانید آن عطر و طعم بی‌نظیر را دوباره تجربه کنید؛ پس با ما همراه باشید.

انواع چای ایرانی

انواع چای ایرانی

تمامی چای‌های ایرانی از یک گیاه و بوته چای به دست می‌آیند و متناسب با این‌که از کدام قسمت بوته چای تهیه شوند، در چند دسته مختلف قرار می‌گیرند:

  1. چای سرگل: این چای مرغوب‌ترین چای ایرانی است که از غنچه و برگ‌های بالایی چای به دست می‌آید، دارای برگ‌های ریز و پیچ‌خورده می‌باشد، عطر بسیار خوب و طعم تلخ و گسی دارد و بسیار خوش‌رنگ است. چای سرگل به علت این‌که به مقدار کم تولید می‌شود، نسبت به دیگر چای‌های ایرانی گران‌تر است.
  2. چای ممتاز: این چای از نظر کیفیت بعد از چای سرگل قرار می‌گیرد. برگ‌های این چای کمی درشت‌تر، طعم آن ملایم‌تر و تلخی آن کمتر است. قیمت چای ممتاز از چای سرگل کمتر ولی از چای قلم بیشتر می‌باشد.
  3. چای قلم: این چای از برگ‌های پایین‌تر چای به دست می‌آید، برگ‌های آن درشت‌تر بوده و طعم آن ملایم‌تر است. این چای نسبت به چای سرگل و ممتاز، رنگ کمتری دارد و ارزان‌تر است.
  4. چای شکسته: طی فرآیند تولید چای بخشی از برگ‌های چای به تکه‌های کوچک خرد می‌شوند. چای شکسته از این برگ‌های خردشده به دست می‌آید، شکل برگ‌های آن صاف است و به علت این‌که برگ‌های این چای نسبت به ۳ چای قبلی کوچک‌تر است، زوددم‌تر می‌باشد.
  5. چای باروتی: این چای مشابه چای شکسته است ولی برگ‌های آن کمی کوچک‌تر و خردتر می‌باشند. معمولاً از این چای به علت زوددم بودن و زود رنگ پس‌دادن، در تهیه دمنوش‌ها و بعضی تی‌بگ‌ها استفاده می‌شود.

بهترین چای ایرانی

با توجه به توضیحات بالا چای سرگل مرغوب‌ترین چای ایرانی است که همه خصوصیات یک چای خوب را دارد؛ این چای احتمالاً همان چاییست که مدت‌ها به دنبال آن می‌گشتید. ولی در کل بقیه چای‌های ایرانی هم کیفیت مطلوب و طرفداران خاص خود را دارند و شما می‌توانید براساس ذائقه و سلیقه خود، چای مناسب‌تر را انتخاب نمایید؛ مثلاً چای ممتاز برای کسانی که چای باکیفیت با قیمت مناسب‌تر می‌خواهند، گزینه خوبیست. خیلی از خانواده‌های ایرانی چای قلم را به علت طعم ملایم و قیمت مناسب‌تری که دارد، دوست دارند و عده‌ای نیز چای شکسته را به علت زوددم بودن بر سایر چای‌های ایرانی ترجیح می‌دهند.

تشخیص چای اصل

متأسفانه امروزه تقلب در مواد غذایی بسیار زیاد شده است و چای هم از این تقلبات در امان نبوده است. مثلاً به عنوان نمونه‌ای از این تقلبات، برخی از سودجویان چای‌های باکیفیت را با چای‌های بی‌کیفیت یا کهنه مخلوط می‌کنند و آن را به عنوان چای مرغوب و با قیمت بالا به مردم می‌فروشند و از عدم آگاهی آن‌ها سوء استفاده می‌کنند. برای جلوگیری از مشکل، حتماً سعی کنید چای ایرانی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

درکام یک نمونه از این فروشگاه‌های مطمئن است که انواع چای ایرانی را از بهترین تولیدکنندگان و کارخانه‌های شمال کشور برای مشتریانش فراهم می‌کند. شما می‌توانید برای خرید چای ایرانی به فروشگاه اینترنتی درکام به آدرس dorkam.com مراجعه کنید و چای مورد نظر خود را با خیال راحت سفارش دهید تا بعد مدت‌ها طعم و عطر دل‌نشین چای ایرانی را که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدید، دوباره بچشید.

تشخیص چای ایرانی اصل

توجه کنید که تمامی چای‌های ایرانی اصل و با کیفیت نیستند. برخی از فروشندگان به چای ایرانی رنگ و افزودنی شیمیایی اضافه می‌کنند تا رنگ و عطر و طعم آن بیشتر شده و راحت‌تر آن را به فروش برسانند. استفاده طولانی‌مدت از چایی که افزودنی شیمیایی داشته باشد، برای معده و سلامت بدن مضر است؛ پس بسیار مهم است که روشهای تشخیص چای اصل از تقلبی را یاد بگیرید و از استفاده از چای تقلبی اجتناب کنید.

۱- ریختن چای در آب سرد

چای ایرانی اصل در آب سرد سریع رنگ پس نمی‌دهد؛ پس اگر بلافاصله بعد از ریختن چای درون آب سرد چای رنگ پس بدهد، یعنی غیر طبیعی است و رنگ شیمیایی دارد. البته اگر چای رنگ ندهد، لزوماً به معنای سالم بودن آن نیست و باید با روش‌های دیگری که در ادامه توضیح می‌دهیم، چای را تست کنید تا کاملاً از طبیعی و سالم‌بودن آن مطمئن شوید.

۲- دم کردن چای و توجه به عطر و طعم آن

چای ایرانی عطر خیلی ملایم و طعم گس دارد؛ پس درصورتی‌که چای طعم و عطر زیاد داشته باشد و یا طعم‌دار باشد، به این معنی است که از طعم‌دهنده‌های غیرطبیعی برای تغییر طعم و عطر آن چای استفاده شده است.
هم‌چنین به زمان دم‌کشیدن چای هم توجه کنید. چای ایرانی خوب به ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا دم بکشد.
۳- نگهداری چای دم‌کرده به مدت ۲۴ ساعت درون لیوان
می‌توانید مقداری از چای دم‌کرده را درون لیوان ریخته و به مدت ۲۴ ساعت به آن زمان بدهید. اگر چای غلیظ و سیاه شود و رنگ آن به‌سختی از لیوان پاک شود، یعنی چای حاوی رنگ شیمیایی بوده و طبیعی نیست زیرا رنگی که مربوط به رنگ‌دهی طبیعی چای ایرانی است، به‌سادگی از قوری و لیوان شسته می‌شود.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

همراه اول