پرفروش‌ترین لاستیک‌های کره‌ای

پرفروش‌ترین لاستیک‌های کره‌ای

همه ساله معتبرترین مجلات خودرویی و مجلات مرتبط با لاستیک ماشین، اطلاعات مرتبط با پرفروش‌ترین لاستیک‌های جهان را منتشر می‌کنند، که در میان آن‌ها لاستیک‌های ساخت کشور کره جنوبی معمولاً در ردیف ۲۰ تولیدکننده برتر جهان قرار دارند. از این‌رو در ادامه این مطلب قصد داریم، با توجه به این‌که لاستیک‌های کره‌ای در بازار ایران نیز وجود دارند، به معرفی سه تا از معتبرترین برندهای لاستیک کره‌ای بپردازیم، تا اگر قصد خرید لاستیک برای خودروی خود را دارید، اطلاعات کافی در ارتباط با این لاستیک‌ها داشته باشید.

۱- لاستیک هانکوک

گروه لاستیک‌سازی هانکوک یکی از معتبرترین تولیدکنندگان لاستیک در دنیا می‌باشد که فعالیت خود را از سال ۱۹۴۱ میلادی با نام چوسن (Chosun) آغاز کرده است که البته این شرکت در سال ۱۹۶۸ به نام هانکوک (Hankook) تغییر نام داده شده است. این تولیدکننده به نام کره جنوبی همواره جزء ۱۰ تولیدکننده لاستیک برتر دنیا بوده و محصولات آن به سرتاسر کشورهای دنیا توزیع می‌شود.

در رنکینگ فروش سالانه لاستیک در سرتاسر دنیا لاستیک هانکوک معمولاً جزء ۱۰ تا از پرفروش‌ترین لاستیک‌های دنیا می‌باشد، که این مسئله نشان از کارخانه‌ای متعدد و البته بازاریابی قوی این تولیدکننده کره‌ای دارد. لازم بذکر است، که در بازار ایران لاستیک هانکوک در مقایسه با سایر لاستیک‌های کره‌ای قیمت بالاتری دارد.

هم‌چنین، در حال حاضر لاستیک هانکوک با ۴ برند متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌گردد که این نام‌ها شامل هانکوک (Hankook)، آرورا (Aurora)، کینگ استار (Kingstar)، لافن (Luafenn) می‌باشد. البته بعضی از این برندها ممکن است در بعضی موارد فقط لاستیک خودروهای سنگین را تولید کنند.

پرفروش‌ترین لاستیک‌های کره‌ای

۲- لاستیک کومهو

دومین لاستیک کره‌ای که در این مقاله قصد معرفی آن‌را داریم، لاستیک کومهو کره می‌باشد که در رنکینگ پرفروش‌ترین لاستیک‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ در ردیف هجدهم قرار دارد. این گروه لاستیک‌سازی در سال ۱۹۶۰ میلادی فعالیت خود را تحت عنوان لاستیک سام یانگ (Samyang) آغاز کرده است. اما در سال ۱۹۸۴ براساس قراردادی، لاستیک سام یانگ به مجموعه شرکت‌های کومهو که یکی از بزرگترین شرکت‌های بزرگ دنیا در زمینه‌های مختلفی از جمله صنایع اتومبیل، شیمیایی، خطوط هواپیمایی و غیره می‌باشد، واگذار گردید و لذا از آن پس نام آن از سام یانگ به کومهو تغییر نام یافت. اما در سال ۲۰۱۸ نیز مالکیت این برند لاستیک‌سازی به کمپانی بزرگ چینی با نام دابل استار (Doublestar) واگذار گردید، اما این شرکت نام این محصولات را تغییر نداد و امروزه نیز محصولات خود را با همان برند کومهو وارد بازار جهانی می‌کند.

در بازار ایران لاستیک کومهو با دو برند دیگر به نام‌های مارشال و زتوم نیز مشاهده می‌شوند، لذا اگر در فروشگاهی با این دو برند لاستیک یعنی لاستیک مارشال و لاستیک زتوم برخورد نمودید بدانید که این دو برند نیز زیر مجموعه گروه لاستیک‌سازی کومهو می‌باشند.

پرفروش‌ترین لاستیک‌های کره‌ای

۳- لاستیک نکسن

یکی دیگر از لاستیک‌های موجود در بازار ایران لاستیک نکسن می‌باشد که با توجه به کیفیت خوب و قیمت مناسب در ردیف لاستیک‌های پرفروش خارجی در بازار ایران می‌باشد. این گروه لاستیک‌سازی از سال ۱۹۴۲ میلادی آغاز به تولید تایر با سایزهای مختلف نموده است. لازم بذکر است که، پیش از نام نکسن دو نام Heung-A و وسونگ (Woosung) بروی این کمپانی قرار داشته است، که از سال ۲۰۰۰ میلادی این نام‌ها تغییر پیدا کرده و لاستیک‌های تولیدشده این شرکت با نام نکسن روانه بازار می‌شود. لازم بذکر است که، نام شرکت نکسن (Nexen) برگرفته‌شده از شعار این شرکت تحت عنوان Next Century Tire (که معنی لغوی آن لاستیک قرن آینده است.) می‌باشد.

در بازار ایران لاستیک نکسن با دو برند نکسن و رودستون موجود می‌باشد، لذا اگر جایی با لاستیک رودستون مواجه شدید بدانید که لاستیک رودستون نیز زیر مجموعه لاستیک نکسن می‌باشد.

پرفروش‌ترین لاستیک‌های کره‌ای

سخن نهایی

بطور کلی لاستیک‌های کره‌ای در بازار ایران به نرمی و خوش بالانسی معروف می‌باشند و معمولاً طرفداران خاص خود را دارند. از طرفی معمولاً دارندگان خودرو در ایران اگر قصد نداشته باشند که لاستیک ایرانی برای خود تهیه کنند، ترجیحشان به لاستیک‌های کره‌ای بیش از لاستیک‌های دیگر می‌باشد. در پایان از شما دعوت می‌کنیم که در صورتی‌که قصد خرید لاستیک برای خودروی خود را دارید به فروشگاه رینگ و لاستیک تهران تایر مراجعه نمائید. فروشگاه تهران تایر عرضه‌کننده انواع لاستیک‌های ایرانی و خارجی بهمراه ارائه خدمات تعویض و بالانس لاستیک می‌باشد.

همراه اول