پارتیشن اداری، پیاده‌سازی پارتیشن شیشه‌ای

 

پارتیشنهای اداری معمولا از دو جنس MDF یا شیشه ای ساخته می‌شوند. این نوع پارتیشن ظاهر بسیار جذابی را برای محیط کار یا دفتر اداری شما فراهم می‌نماید. استفاده از پارتیشن به نسبت دیوار از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می‌باشند. در واقع شما با هزینه ناچیزی می‌توانید دفتر کار خود را تقسیم‌بندی و پارتیشن‌بندی نمایید. هما رزیدنس می تواند مجری این سازه در محیط دلخواه شما باشد.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری

در علم معماری دیوارها به دو نوع باربر و غیر باربر تقسیم می‌شود. دیوارهای اجری یا بتنی، در تقسیم‌بندی دیوارهای باربر قرار می‌گیرند. پارتیشن‌ها و پاراوان‌ها جزو دیوارهای غیرباربر هستند. در واقع وظیفه اصلی پارتیشن، تفکیک مناسب فضا می‌باشد. با افزایش محبوبیت دفاتر طرح باز (Open Office)، مزیت پارتیشن‌ اداری بیش‌ از پیش شده است. علاوه بر انعطاف بالای طرح‌پذیری پارتیشن، هزینه اجرای انواع آن‌ها مانند پارتیشن شیشه‌ای کمتر از دیوار‌کشی هستند. نکته مهم دیگر قابلیت جابه‌جایی اتاقک‌های ساخته شده با پارتیشن است. اگر نیازهای اداری شما تغییری داشت، به‌سادگی می‌توان چیدمان جدیدی از محل کار خود ارائه کنید.

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن‌های فریم‌لس درواقع فریم دارد اما فریم آن بسیار نازک‌تر از فریم سایر پارتیشن‌های شیشه‌ای است. همچنین مابین شیشه‌ها در یک فریم کلی دیگر پروفیلی قرار نمیگیرد و شیشه‌ها چسبیده به یکدیگر اجرا می‌شوند. در این نوع پارتیشن پروفیل‌ها از آلومینیوم یا انواع فلزهای دیگر ساخته می‌شوند که شیشه سکوریت را نگه می‌دارد. مقاومت فریم آلومینیوم در مقابل خوردگی بالاست و استحکام خوبی دارد. پارتیشن‌های فریم‌لس بروزترین و جدیدترین نوع پارتیشن شیشه‌ای هستند که زیبایی خاصی به فضای شما می‌بخشند. در این پارتیشن‌ها از کم‌ترین پروفیل عمودی استفاده شده و اکثر پروفیل‌ها بصورت افقی نصب می‌گردند و برای اتصال شیشه‌ها به یکدیگر از نوارهای درزگیر پلی کربنات H، چسب UV لاکسیل ایتالیا و لامپ uv، چسب دوطرفه شفاف فلکسیبل و… استفاده می‌گردد. تمام موارد ذکر شده، مخصوصا چسب uv تاثیر بسزایی در جلوگیری از انتقال صدا (تا چهل دسیبل)، جلوگیری از انتقال گردوغبار (آنتی استاتیک)، ممانعت از ردوبدل شدن گرما و سرما (insulation) را دارد.

اجرای پارتیشن فریم لس

در اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توان از فریم‌های استیل به جای آلومینیومی استفاده نمود. این نوع فریم زیبایی خاصی به پارتیشن می‌دهد و به‌ همین دلیل، طرفداران زیادی نیز دارد. این نوع پارتیشن گذشته از ظاهر زیبایی که دارند، مقاومت و استحکام خوبی هم داشته و طول عمر بالایی دارند.

همراه اول