هرگز این لباس‌ها را در اتاق خوابتان نگهداری نکنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که بیشتر افراد در زندگی روزمره خود آن را نادیده می‌گیرند جدا کردن لباس‌های مختلف است. اگرچه این موضوع به نظر ساده می‌رسد اما نگهداری لباس‌های کثیف و آلوده در اتاق‌هایی هم‌چون اتاق خواب می‌تواند مشکلات متعددی برایتان به وجود آورد. بهتر است بدانید که مطالعات مختلفی در این زمینه انجام شده است. یکی از مطالعات انجام شده در انگلیس نشان می‌دهد نگه داشتن لباس‌های آلوده و کثیف در اتاق خواب، احتمال رشد مواردی همچون ساس را افزایش می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ما باشید.

لباس‌های خاکی و کثیف

اگر یک میکروسکوپ قوی در اختیار داشتید و با آن گوشه‌های مختلف خانه‌تان را مورد بررسی قرار می‌دادید متوجه می‌شدید که حشرات خون‌خوار مختلفی در انتظار شما هستند.

تحقیقات نشان می‌دهند این حشرات در محیط‌هایی هم‌چون هتل‌ها، بیمارستان‌ها و اماکن عمومی بیشتر دیده می‌شوند و خلاص‌شدن از شرشان به یک برنامه درست و حفظ بهداشت شخصی نیاز دارد. به عنوان مثال زمانی که با تور باتومی لحظه آخر به این شهر زیبا سفر می‌کنید باید به سراغ هتل‌هایی بروید که بهداشت را به خوبی رعایت می‌کنند و اتاق‌های آن‌ها به طور مرتب هر روز تمیز و ضد عفونی می‌شوند.

البته نقش شما هم در این میان پر رنگ خواهد بود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که مانع از رشد و پرورش حشرات موذی در اتاق خواب می‌شود قرار ندادن لباس‌های خاکی و کثیف در این فضاهاست. برخی از مطالعات موجود نشان می‌دهند حشرات میکروسکوپی زیادی ممکن است بر روی لباس‌های کثیف و خاکی وجود داشته باشد و همین امر محیط را برای رشدشان فراهم آورد.

بوی به جا مانده از انسان در این لباس‌ها مکان امنی برای رشد حشرات موذی است و می‌تواند آن‌ها را به سمت خود جذب کند. اگر این لباس‌ها روی مبل یا بر روی کف زمین رها شوند محیط را برای رشد حشرات خونخوار آماده می‌سازند. بهترین کار این است که لباس‌های خاکی و کثیف‌تان را به سرعت بشویید و آن‌ها را در فضایی باز خشک کنید.

لباس‌های مرطوب

لباس‌های مرطوب هم جزء مواردی هستند که نباید در اتاق خواب نگهداری شوند. همان‌طور که قبلاً نیز بیان کردیم حشراتی هم‌چون ساس در محیط‌های کثیف و مرطوب به راحتی رشد می‌کنند و می‌توانند مشکلات متعددی برایتان به وجود آورند. اگر دوست ندارید با چنین حشرات موذی دست و پنجه نرم کنید باید لباس‌های خود را بشویید و آن‌ها را در فضاهایی که هوای آزاد وجود دارد خشک کنید. اگر در حال حاضر نمی‌توانید چنین کاری انجام دهید بهتر است لباس‌تان را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و درب آن را ببندید.

ساس یکی از حشراتی است که بدون غذا می‌تواند تا چند ماه زنده بماند و به سرعت تکثیر شود. این حشره قبل از مکیدن خون شما به رنگ قهوه‌ای روشن است و زمانی که خون شما را می‌مکد متورم و تیره‌تر می‌گردد. پس مراقب لباس‌هایتان باشید و بهداشت شخصی را تا جایی که می‌توانید رعایت کنید.

همراه اول