میلگرد و پروفیل با کیفیت را از کجا بخرید؟

اگر شما هم قصد شروع یک پروژه ساختمانی را دارید، حتماً می‌دانید که میلگرد و پروفیل دو مقطع فولادی فوق‌العاده کاربردی در این صنعت هستند. از میلگرد در بتن برای افزایش استحکام سازه استفاده می‌کنند و درعین‌حال از پروفیل در ساخت درب، پنجره، لوله، سقف یا نمای ساختمان استفاده می‌شود. هرکدام از این ۲ مقطع فولادی کاربردی، انواع و اقسام مختلفی دارند که در ادامه این متن قصد داریم تا به‌طور کامل شما را با آن‌ها آشنا کنیم. مطلب دیگری که در این متن قصد توضیح آن را داریم، راهنمایی برای خرید میلگرد و پروفیل باکیفیت است.

میلگردها چند نوع هستند؟

میلگردها ازنظر شکل، دارای ۲ دسته ساده و آجدار هستند که نوع آجدار آن نیز دارای ۳ نوع مختلف مثل A2, A3 و A4 است که هر کدام از آن‌ها از لحاظ نوع آج با هم تفاوت دارند. میلگرد A2 دارای آج مارپیچ، میلگرد A3 دارای آج جناغی و میلگرد A4 دارای آج دوکی است که هرکدام در ضخامت و سایزهای مختلفی عرضه می‌شوند.

میلگرد و پروفیل

چند نوع پروفیل وجود دارد؟

پروفیل‌ها نیز از نظر شکل در ۲ نوع باز و بسته قرار دارند. یکی از انواع پروفیل باز که پروفیل زد نام دارد، از لحاظ ظاهری شبیه به حرف Z انگلیسی است که بیشتر مصرف‌کنندگان آن را با نام پروفیل زد می‌شناسند. پروفیل بسته در تولید درب و پنجره، لوله، پروفیل‌های کرکره برقی، قوطی و پروفیل پی‌وی‌سی به‌کاربرده می‌شود.

میلگرد و پروفیل

تولیدکنندگان برتر میلگرد و پروفیل کدام‌اند؟

امروزه کارخانه‌های بسیاری مشغول فعالیت در زمینه تولید محصولات فولادی مثل میلگرد و پروفیل هستند. اما مختلف‌بودن تولیدکنندگان دلیلی بر خرید آسان نمی‌شود. قبل از خرید هردوی این مقاطع فولادی، باید با کارخانه‌های برتر تولیدکننده هر یک از آن‌ها آشنا باشید تا خریدی آسان، به‌صرفه و آگاهانه داشته باشید. ما تمامی تولیدکنندگان برتر پروفیل و تولیدکنندگان برتر میلگرد را به شما معرفی می‌کنیم.

۵ کارخانه برتر تولیدکننده میلگرد

 • کارخانه ظفر بناب
 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه صبا فولاد زاگرس
 • کارخانه میلگرد میانه
 • کارخانه فولاد خراسان (میلگرد نیشابور)

میلگرد و پروفیل

 • کارخانه ظفر بناب در سال ۸۶ در شمال‌غرب کشور تأسیس‌شده و میلگردهای خود را با استاندارد DIN اروپا، ASTM آمریکا و استاندارد ملی ایران در ۲ گرید A2 و A3 و در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی‌متر تولید می‌کند. اگر شما هم از مصرف‌کنندگان میلگرد هستید و به دنبال یک کارخانه تولیدی میلگرد باکیفیت هستید، پیشنهاد ما به شما این کارخانه است. چراکه قیمت میلگرد بناب بسیار مناسب‌تر از قیمت میلگرد دیگر کارخانه‌هاست.
 • کارخانه ذوب آهن اصفهان یک برند معروف تولید میلگرد در ایران است که به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید فولاد در ذهن‌ها جای گرفته است. تأسیس این کارخانه به سال ۱۳۵۰ برمی‌گردد. میلگردهای ذوب آهن اصفهان در ۲ نوع ساده و آجدار، در گریدهای A3 و A4 و از سایز ۸ الی ۳۲ در بازار عرضه می‌شوند.
 • کارخانه فولاد صبا زاگرس نیز در استان چهارمحال بختیاری و در سال ۱۳۹۳ تأسیس شد. این کارخانه هم‌اکنون مشغول تولید میلگرد در گریدهای A3 و A4 و در سایزهای ۸ الی ۳۲ میلی‌متر است.
 • کارخانه میلگرد میانه، برند معروفی که این روزها نام آن را در بازار زیاد می‌شنوید، در سال ۱۳۷۹ در شهر میانه تأسیس شد. این کارخانه میلگردهای خود را در سایز ۸ الی ۳۲ و در تمامی گریدها تولید می‌کند.
 • کارخانه فولاد خراسان (میلگرد نیشابور) در سال ۱۳۸۱ در شهرستان نیشابور تأسیس شد که اتفاقاً این کارخانه نیز میلگردهای خود را در ۲ نوع ساده و آجدار و در سایزهای ۸ الی ۳۲ تولید می‌کند.

قیمت میلگرد با توجه به وزن و سایزهای مختلف آن متفاوت است. قیمت جهانی فولاد نیز یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار روی قیمت میلگرد است.

۵ کارخانه برتر تولیدکننده پروفیل

 • کارخانه کیان پرشیا
 • کارخانه جهان پروفیل پارس
 • نورد لوله یاران
 • لوله و پروفیل آپادانا
 • شرکت صدرا پروفیل

میلگرد و پروفیل

کارخانه کیان پرشیا در سال ۱۳۸۰ در شهر تهران تأسیس‌شده و هم‌اکنون در حال تولید انواع لوله‌ها و قوطی‌های صنعتی و ساختمانی در سایز و ضخامت‌های متنوع است.

کارخانه جهان پروفیل پارس در سال ۱۳۶۱ در شهر تهران تأسیس شد. این شرکت نیز در زمینه تولید پروفیل‌های درب و پنجره فعالیت می‌کند.

کارخانه نورد لوله یاران نیز در سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی شمس‌آباد تهران دایر شد که هم‌اکنون در زمینه تولید قوطی و پروفیل مربع و مستطیل، پروفیل‌های ساختمانی باز و بسته، پروفیل درب و پنجره، لوله‌های ساختمانی و صنعتی ازجمله لوله‌های گاز خانگی و شهری، آب و شوفاژ فعالیت دارد.

لوله و پروفیل آپادانا نیز، از تولیدکنندگان برتر پروفیل است که در سال ۱۳۸۳ در شهر اصفهان تأسیس شد.

شرکت صدرا پروفیل نیز در سال ۱۳۸۱ در شهرک صنعتی شمس‌آباد تهران تأسیس شد که از محصولات آن می‌توان به انواع لوله‌های صنعتی و داربستی، انواع قوطی پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی، انواع پروفیل در و پنجره و مقاطع باز اشاره کرد.

میلگرد و پروفیل را چگونه بخرید؟

روش‌های مختلفی برای خرید میلگرد و پروفیل وجود دارد. شما می‌توانید از طریق راه‌های زیر محصولات فولادی خود را خریداری کنید:

 • خرید میلگرد از بورس کالا
 • خرید اینترنتی پروفیل و میلگرد
 • خرید میلگرد و پروفیل از درب کارخانه
 • خرید پروفیل و میلگرد از بازار آهن

اگر قصد خرید اینترنتی میلگرد و پروفیل را دارید، وبسایت https://www.asroon.ir بهترین قیمت پروفیل و میلگرد را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هم‌چنین بخوانید: حضور آسرون در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

همراه اول