معرفی یک نرم‌افزار ربات‌ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب

شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد، در اجرای برخی عملیات نرم افزاری نیاز به سرعت عمل بالایی داشته باشید (به عنوان مثال، ثبت نام سریع در یک سایت خاص) یا شاید نیاز به دقت بسیار بالا در پردازش، استخراج یا جابجایی اطلاعات داشته باشید (به عنوان مثال، بخواهید اطلاعات یک فایل اکسل را با روشی دقیق و خاص در یک برنامه CRM یا یک برنامه حسابداری ثبت کنید) و یا خیلی ساده تر، همه روزه درگیر انجام امور تکراری با کامپیوتر باشید (اموری نظیر ثبت داده های تکراری یا طی کردن مراحل تکراری که نیاز به کلیک یا تایپ خودکار دارند) در چنین شرایطی احتمالا به این موضوع فکر کرده اید که اگر یک ربات نرم افزاری این کارها را به جای شما انجام میداد چقدر میتوانست دقیق و سریع باشد. در عصر حاضر وجود ربات های نرم افزاری به هیچ عنوان دور از ذهن نیستند، امروزه نرم افزارهایی وجود دارند که پا را فراتر گذاشته و میتوانند در زمان کوتاهی یک ربات نرم افزاری دقیقاً مطابق با نیازتان تولید نمایند؛ نرم افزارهایی نظیر  Automation-Anywhere ، UiPath، نرم افزار ایرانی Virtual-User و… که به نرم افزارهای ربات ساز معروف هستند.

شما ابتدا کارهای مورد نظرتان را به همان ترتیب و همان روشی که قصد دارید انجام شوند برای نرم افزارهای ربات ساز تعریف میکنید، سپس آنها یک فایل ربات در اختیار شما قرار میدهند که اگر آنرا اجرا کنید خودش تمام امور تعریف شده را یکی پس از دیگری به اجرا در میآورد.

تمام ربات ساز های امروزی، قابلیت شناسایی اَجزاء ویندوز و صفحات وب را داشته و میتوانند با هوشمندی قابل توجه ای که دارند، بر روی دکمه های صحیح کلیک کنند، فرم ها را بدون اشتباه تکمیل نمایند، فایلها یا اطلاعات را به درستی جابجا کنند و بسیاری از امور دیگر که شما را شگفت زده خواهند کرد!

اگر تا کنون با نرم افزارهای ربات ساز کار نکرده اید زمانش رسیده که نگاهی به این دسته نرم افزارهای جالب و کاربردی داشته باشید.

ما در این مقاله نرم افزار ایرانی Virtual User (یا کاربر مجازی) را در نظر گرفته ایم زیرا علاوه بر فارسی بودن و داشتن اغلب استانداردهای بین المللی؛ طراحی ساده و سر راستی دارد که ماهیت یک نرم افزار ربات ساز را به خوبی نشان داده و باعث میشود بتوانید راحت تر با نرم افزارهای ربات ساز ارتباط برقرار کنید.

نرم افزار ربات ساز ایرانی، نرم افزار کاربر مجازی

اگر بخواهیم خیلی ساده نرم افزار کاربر مجازی را شرح دهیم باید ابتدا ۳ برنامه اصلی آنرا معرفی نماییم…

۳ برنامۀ نرم افزار کاربر مجازی

 • برنامه ضبط کنندهمعرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب

این برنامه میتواند فعالیت هایی که شما با مأوس و کیبورد انجام میدهید را ضبط و ثبت نموده و در قالب یک فایل (فایل ربات) در سیستم شما ذخیره کند.

 • برنامه ویراستارمعرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب

برنامه ویراستار برای ویرایش دستورات ضبط شده و افزودن دستورات جدید به لیست دستورات ذخیره شده به کار میرود و میتواند هوشمندی ربات نهایی را افزایش دهد.

 • برنامه اجرا کنندهمعرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب

این برنامه برای اجرای ربات های ساخته شده در نظر گرفته شده است.

همانطور که از شرح برنامه های فوق پیداست، شما میتوانید دستورات مورد نظرتان را به کمک برنامه های ضبط کننده و ویراستار تبدیل به یک ربات نرم افزاری هوشمند نمایید سپس هر زمان که به اجرای آن دستورات نیاز داشتید رباتی که ساخته اید را به برنامه اجرا کننده بسپارید تا کارها را به اجرا درآورد!

شما میتوانید به سایت سازنده نرم افزار ربات ساز کاربر مجازی (v-user.com) مراجعه کنید و با دیدن فیلم های آموزشی کوتاه که در صفحه اول سایت قرار داده شده اند اطلاعات بیشتری در رابطه با این ۳ برنامه کسب کنید. همچنین میتوانید نسخه آزمایشی کاملاً رایگان نرم افزار کاربر مجازی را دانلود نموده و کارایی آن را در سیستم خود بیازمایید.

آیا ربات های نرم افزاری امکان تصمیم گیری و درک شرایط را دارند؟

زمانی ربات های نرم افزاری به اوج ارزش خود میرسند که بتوانند در امور مختلف بطور کامل جایگزین انسان شده و هوشمندی لازم برای تصمیم گیری در شرایط مختلف را دارا شوند. اکنون که بیش از ۱۵ سال از عمر اولین ربات های نرم افزاری میگذرد پیشرفت های بسزایی در رابطه با هوشمند سازی آنها اتفاق افتاده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • امکان ایجاد شرط و دستورات شرطی برای مدیریت کردن شرایط مختلف

در تمام نرم افزارهای ربات ساز امکان ایجاد شرط متناسب با نتیجه اجرای هر دستور وجود دارد (میتوان تعیین کرد که در صورت موفقیت آمیز بودن یا عدم موفقیت یک دستور، چه کاری انجام شود). امکان ایجاد شرط از طریق دستورات کنترلی نیز وجود دارد (دستوراتی نظیر Check Number, Excel Check Cell که مقدار یک سلول اکسل یا یک عدد را بررسی میکنند تا کوچکتر بزرگتر یا برابر با عدد دیگری هست یا خیر) و دیگر دستورات شرطی مشابه که مدیریت کردن شرایط را آسان میکنند.

 • متغیّر پذیری برای بالا بردن انعطاف ربات در سیستم های مختلف

نرم افزارهای ربات ساز دارای متغیّرهای عددی و متنی (قابل تعریف به تعداد دلخواه) و متغیّرهای سیستمی از پیش تعریف شده؛ نظیر پوشه های Program Files، My Documents و… میباشند. امکان استفاده وسیع از این متغیّرها تقریباً در تمامی دستورات (به ویژه دستورات کنترلی و شرطی) باعث میشود ربات با سیستم ها و شرایط مختلف هماهنگ شود.

 • عبور از کدهای امنیتی Captcha

شاید خیلی ها با این گزینه موافق نباشند اما اگر قرار است ربات جایگزین انسان شود زمانیکه انسان میتواند از کدهای امنیتی Captcha (کپچا) عبور کند ربات هم باید بتواند از کدهای کپچا عبور کند. بنابراین امکان تشخیص و درج کدهای امنیتی Captcha، یکی دیگر از ویژگی هایی است که برای جایگزینی ربات به جای انسان لازم به نظر میرسد.

 • امکان منتظر ماندن برای موارد خاص به منظور تصمیم گیری و اقدام در لحظه مناسب

انتظار و تشخیص تغییر وضعیت یک کنترل خاص (مثلاً تیکدار شدن یک کنترل)، انتظار و تشخیص باز یا بسته شدن یک پنجره خاص، انتظار و تشخیص پر شدن یک فیلد خاص توسط کاربر، انتظار و تشخیص تکمیل شدن بارگذاری (Load) صفحات وب، انتظار و تشخیص پدیدار یا مخفی شدن اِلمان های صفحه وب و مواردی از این دست جزء دیگر موارد مهمی هستند که نرم افزار های ربات ساز به آنها مجهز هستند.

هوشمندی نرم افزارهای ربات ساز تنها به موارد فوق ختم نمی شوند اگر میخواهید از هوشمندی ربات های امروزی شگفت زده شوید به سایت سازندگان نرم افزارهای ربات ساز مراجعه نموده و ربات هایی که آنها (یا کاربران شان) برای کاربردهای عمومی طراحی کرده اند را مشاهده نمایید.

در آخر لازم است خاطر نشان شویم که نرم افزار کاربر مجازی تمامی امکانات فوق را دارا بوده و نمونه ربات های که توسط سازندگان این نرم افزار طراحی شده است نیز بسیار جالب توجه هستند:

 • نمونه ربات اینستاگرام در سایت کاربر مجازی

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب

 رباتی با عملکردی کاملا انسانی برای انجام کلیه امور در اینستاگرام، اموری نظیر لایک زدن، کامنت یا پست گذاشتن، فالو کردن و …
لینک صفحه ربات اینستاگرام

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-اینستاگرام-کاربر-مجازی

 • نمونه ربات ارسال پیام انبوه در پیام رسان ها در سایت کاربر مجازی

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وب ربات درج کننده خودکار پیام یا نظر در صفحات مختلف سایت ها، با امکان پیدا کردن سایت های دارای بخش نظر دهی در گوگل.
لینک صفحه ربات ارسال پیام انبوه در پیام رسان ها

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-ارسال-پیام-انبوه-تلگرام/

 • نمونه ربات استخراج اطلاعات از سایت ها در سایت کاربر مجازی 

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وبرباتی که میتواند از سایتهای مختلف اطلاعات آگهی ها یا کالاهای مندرج را استخراج کرده و در یک فایل اکسل ذخیره کند.
لینک صفحه ربات استخراج اطلاعات از سایت ها

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-استخراج-اطلاعات-از-سایت-ها

 • نمونه ربات ورودی گوگل و ارتقاء سئو در سایت کاربر مجازی 

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وبرباتی که میتواند عملیات سرچ عبارات کلیدی و کلیک بر روی سایت شما در گوگل را دقیقاً شبیه به انسان به اجرا در آورده و سئو سایت شما را ارتقاء
دهد.لینک صفحه ربات ورودی گوگل و ارتقاء سئو

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-سئو/

 • نمونه ربات پیام گذار در سایت ها در سایت کاربر مجازی 

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وبرباتی برای ارسال پیام گروهی و انبوه در واتساپ، سروش و دیگر پیام رسان ها؛ بصورت پیام خصوصی به همراه عکس، ویدئو و …
لینک صفحه ربات پیام گذار در سایت ها

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-پیام-گذار-در-سایت-ها/

 • نمونه ربات خودکار ساز مراحل نصب در سایت کاربر مجازی 

معرفی یک نرم افزار ربات ساز، برای کلیک و تایپ خودکار در ویندوز و صفحات وبرباتی که میتواند خودش مراحل نصب را بطور خودکار طی کند، دکمه ها را کلیک کند، فایلها را کپی کند، شماره سریال را درج کند و…
لینک صفجه ربات خودکار ساز مراحل نصب

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-خودکار-ساز-مراحل-نصب

منبع: تابناک

همراه اول