معایب زندگی در هلند

هلند

کشور هلند به لحاظ آسایش، امنیت و رفاه یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. به همین دلیل افرادی زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. این کشور سالیانه افراد زیادی را برای کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه‌گذاری می‌پذیرد. قبل از مهاجرت باید مزایا و معایب زندگی در هلند را بررسی کنید و آن را با شرایط خود مقایسه کنید.

اگر بخواهیم کشور هلند را از نظر کیفیت زندگی، کار، آسایش، حقوق شهروندی و فرهنگ بررسی کنیم، این کشور جزو ۱۰ کشور برتر دنیا است. در ادامه با شرایط و معایب زندگی در هلند آشنا خواهید شد.

شرایط زندگی در هلند

علاوه بر کیفیت بالای زندگی در هلند، هزینه‌ها در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است و به همین دلیل نرخ بیکاری ۴/۶ درصد می‌باشد؛ تقریباً بالای ۹۰ درصد افراد در این کشور دارای شغل هستند و هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار پایین است.

همان‌طور که در بالا به این نکته اشاره کردیم، هلند از بهترین کشورهای قاره اروپا و جهان است و در بین تمامی کشورها کم هزینه‌تر است و اصولاً تمامی هزینه‌ها به سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد. هزینه‌های یک دانشجو نیز در این کشور ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در سال است. یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور این است که تقریباً تمامی مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند و شما نیاز به یادگیری زبان هلندی ندارید مگر این‌که دانشجو باشید.

زندگی در این کشور با توجه به طبیعت زیبا، مردمان خوش‌اخلاق و مهمان‌نواز، فستیوال‌های متنوع فرهنگی، هنری، موسیقی و دیدنی‌های کشور هلند بسیار جذاب و شگفت‌انگیز خواهد بود. شاید برایتان سؤال شود که با این همه مزایای زندگی برای چه باید معایب زندگی در هلند را بررسی کنیم یا اصلاً این کشور معایبی هم دارد؟ در ادامه به سؤال شما پاسخ می‌دهیم.

شما می‌توانید از راه‌های مختلف از جمله کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و ازدواج به این کشور مراجعه کنید و ویزای خود را دریافت کنید. هر کدام از این روش‌ها شرایط خاص خودشان را دارد که باید از آن‌ها آگاه شوید پس قبل از انتخاب روش مناسب خود باید شرایط خاص خودتان را نیز بررسی کنید.

معایب زندگی در هلند

هر مقصدی را برای مهاجرت انتخاب کردید مطمئن باشید در کنار مزایای زیاد، کلی معایب را نیز شامل می‌شود و شما باید تشخیص دهید که این معایب بر تصمیم شما تأثیرگذار است یا خیر! یکی از معایب زندگی در هلند این است که هزینه‌های خرید ملک در هلند بالا است و افرادی که قصد دارند در این کشور ملکی خریداری کنند سختی بیشتری نسبت به خرید خونه در کشورهای اروپایی را باید تحمل کنند.

علاوه بر هزینه بالای ملک، شما باید مالیات زیادی را در این کشور پرداخت کنید. این کشور تأکید زیادی به حمل‌ونقل پاک نیز دارد به همین دلیل شما نمی‌توانید به راحتی ماشین دلخواه خود را در این کشور خریداری کنید؛ قیمت خودرو نیز در این کشور بسیار بالا است. هم‌چنین در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید تابعیت هلند را اخذ کنید، باید تا حدودی به زبان این کشور نیز مسلط باشید.

شرایط زندگی در هر منطقه و شهرهای مختلف از همه لحاظ متفاوت خواهد بود و افرادی که زندگی در جنوب این کشور را تجربه کردند بسیار اهل معاشرت هستند. در حالی که افرادی که در شمال هلند زندگی می‌کنند بسیار رک و بدون تعارف هستند. پس باید انتخاب کنید که مقصد نهایی شما در این کشور کجا است.

هلند

معایب زندگی در هلند از نظر مذهب

در این کشور به دلیل افزایش چشم‌گیر مهاجرت به هلند؛ ادیان فراوانی وجود دارد و هرکسی به مذهب و عقاید خود باور دارد. در این کشور هیچ زوری وجود ندارد و عقاید هر کس محترم است. پس حواستان را جمع کنید؛ به همین دلیل افراد تمایل به صحبت درباره عقاید و مذهب خود ندارند و مذهب و دین را به عنوان یک مسئله کاملاً شخصی تلقی می‌کنند.

معایب زندگی در هلند از نظر امنیت

متأسفانه آمار خشونت در این کشور بسیار بالاتر از میانگین کشورهای اروپایی است و تقریباً می‌شود گفت امنیت در این کشور زیاد مناسب نیست. بر اساس آمارها آمستردام دارای کمترین سطح امنیت است و اکثر جرائم در این شهر اتفاق می‌افتد.

بیشتر مناطق هلند در سطح زیر دریا قرار دارند و با این حال باید هلند را منطقه‌ای ناامن دانست. هلند همه جوره در حال تلاش است تا بتواند با بالا آمدن سطح آب دریا مردم را از آسیب‌ها نجات دهد و به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت آب شناخته شده است.

زندگی در هلند و توصیه‌های مهم

اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید باید بدانید شرایط شما تعیین می‌کند که این کشور برای شما مناسب است یا خیر، همان‌طور که اشاره کردیم قبل از انتخاب مقصد خود شما باید از مزایا و معایب زندگی در هلند آگاه شوید. پس قبل از هرچیزی باید فاکتورهای مهمی از جمله آب‌وهوا، زبان، تحصیل، شرایط زندگی، امنیت و اقتصاد آن کشور را با توجه به نیازها و شرایط خود بررسی کنید.

مهاجرت یک پروسه سخت و طولانی است اما اگر باعث پیشرفت شما می‌شود باید با تمام مشکلات و وابستگی ‌های خود کنار بیایید و بهترین راه حل ممکن را انتخاب کنید. با تحقیقاتی که صورت‌گرفته بهترین شهر برای زندگی آمستردام است این شهر بسیار برای دانشجویان مناسب است و بهترین منطقه گردشگری نیز به حساب می‌آید.

همان‌طور که متوجه شدید از معایب زندگی در هلند می‌توان به گران‌بودن ملک اشاره کرد. این کشور مزایای فراوانی دارد که باعث شده است تا معایب آن فراموش شود و مطمئن باشید شما با انتخاب این کشور اصلاً پشیمان نخواهید شد. می‌خواهیم به قسمتی از مزایای زندگی در هلند نیز بپردازیم:

– نرخ بیکاری پایین
– کفیت بالای زندگی
– طبیعت چشم‌نواز
– سیستم آموزشی عالی
– درآمد شغلی مناسب
– بیمه و خدمات رایگان درمانی

هلند

جمع‌بندی

خوشبختانه این کشور از مزایای بیشتری برخوردار است و یک کشور بی‌نظیر برای ایرانیان می‌باشد. پروسه مهاجرت پروسه سخت و طولانی است که شما باید قبل از انتخاب مقصد خود، شرایط کشور مقصد و شرایط خودتان را بررسی کنید و البته در انتخاب کشور مقصد به هیچ عنوان نباید عجله کرد. شما می‌توانید ادامه مقاله معایب زندگی در هلند را در سایت سروش فردا مطالعه کنید.

همراه اول