محاسبه هزینه ساخت سردخانه

برای شروع کسب و کار در زمینه سردخانه‌داری یا احداث یک سردخانه جدید و گسترش مجموعه خود نیاز به برآورد میزان مورد نیاز دارید و در این مقاله قصد داریم شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید برای ساخت سردخانه هزینه تقریبی آن را به‌دست آورید.

برای محاسبه هزینه ساخت سردخانه باید یکسری معیار‌ها را مشخص نمایید تا بتوانیم این برآورد را دقیق‌تر انجام دهیم که در ادامه این موارد را برای شما شرح می‌دهیم.

دمای سردخانه

سردخانه‌ها را به دو دسته کلی زیر صفر و بالای صفر دسته‌بندی می‌کنیم که هزینه ساخت هر کدام متفاوت می‌باشد و با توجه به این که سردخانه زیر صفر نیاز به سرمای بیشتری دارد هزینه ساخت آن هم بیشتر می‌باشد.

صنایع برودتی نوری دارای سابقه طولانی و درخشانی در زمینه ساخت سردخانه می‌باشد که برای شما انجام محاسبات و ساخت سردخانه را انجام می‌دهد.

البته برای محاسبه هزینه ساخت سردخانه شما باید بازه دمایی مدنظر خود را دقیق مشخص کنید تا محاسبات کاملی بر این اساس انجام دهیم.

در صورتی‌که سردخانه شما شامل چندین اتاق با دماهای متفاوت می‌باشد باید ابعاد و دمای مورد نیاز برای هر اتاق را به‌صورت تفکیک شده اعلام نمایید تا تجهیزات مناسبی برای شما انتخاب کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دمای سردخانه به صفحه سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر مراجعه نمایید.

ابعاد سردخانه

عامل دیگری که در هزینه ساخت سردخانه تأثیرگذار می‌باشد ابعاد مجموعه شماست براساس حجم مورد نیاز و ابعاد زمینی که در اختیار دارید یا قصد خرید آن را دارید، تیم فنی برودتی نوری برای شما نقشه را تهیه می‌کند و براساس دمایی که نیاز دارید تجهیزات انتخاب و قیمت را به شما اعلام می‌کند.

در صورتی‌که ابعاد زمین شما کوچک باشد میتوان ارتفاع سردخانه را در بیشترین حالت ممکن در نظر گرفت تا ظرفیت مجموعه شما افزایش یابد.

ما برای شما یک لیست از قیمت تمام‌شده سردخانه در ابعاد‌های مشخص‌شده در زیر با دماهای بالا و زیر صفر تهیه نموده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به صفحه محاسبه قیمت سردخانه آن‌ها را مشاهده نمایید.

هزینه ساخت سردخانه ۲۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۵۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۱۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۲۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۵۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۱۰۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۲۰۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۳۰۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۵۰۰۰ تنی

هزینه ساخت سردخانه ۲۰۰۰۰ تنی

آب و هوای منطقه

آب و هوای منطقه‌ای که قرار است در آن سردخانه احداث نمایید یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر انتخاب دستگاه‌ها می‌باشد تجهیزاتی مانند کندانسور، با توجه به نوع آب هوا انتخاب می‌شوند و امکان استفاده از هر نوع کندانسوری در مناطق خاص امکان‌پذیر نمی‌باشد.

در مناطقی که دارای آب و هوای گرم و خشک یا گرم و مرطوب می‌باشد نیاز به بار برودتی بیشتری داریم در نتیجه از تجهیزات با توان بیشتر استفاده می‌کنیم که هزینه ساخت سردخانه را افزایش می‌دهد.

البته باید بدانید که تعرفه نگهداری مواد غذایی در سردخانه مناطق گرم نسبت به سردخانه در منطقه با آب و هوای معتدل بیشتر است.

نوع مبرد

مبردها به دو دسته کلی فریونی و آمونیاکی تقسیم می‌شوند که مبردهای آمونیاکی نسبت به فریونی ارزان‌تر هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند که با توجه به شرایط انتخاب می‌شوند.

برای ساخت سردخانه‌های کوچک پیشنهاد می‌کنیم که از مبردهای فریونی استفاده کنید به این دلیل که سردخانه آمونیاکی با توجه به ساختار متفاوت آن در ابعاد کوچک توجیه اقتصادی ندارد.

کیفیت قطعات

کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت سردخانه در قیمت تمام شده آن بسیار تأثیرگذار می‌باشد. با استفاده قطعات از برندهای معتبر دنیا یا استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت داخل کشور که همراه با گارانتی معتبر ارائه می‌شود، هزینه ساخت سردخانه را افزایش می‌دهند ولی در دراز مدت به دلیل کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری توجیه اقتصادی خوبی دارند.

در صورتی‌که از قطعات ارزان و بی‌کیفیت استفاده نمایید هزینه ساخت سردخانه شما کاهش می‌یابد ولی در طولانی مدت به دلیل مشکلات احتمالی که برای شما پیش می‌آید هزینه نگهداری را افزایش داده و باعث می‌شود که میزان سودآوری شما کاهش یابد.

حفاظت از محیط زیست

در ساخت سردخانه عواملی وجود دارد که بر روی محیط  زیست تأثیرگذار هستند که به دو مورد آن اشاره می‌کنیم.

در ساخت سردخانه اگر از عایق‌های مناسب با ضخامت کافی و هم‌چنین از قطعات با بازدهی بالا استفاده کنیم میزان مصرف انرژی ما کاهش می‌یابد و باعث می‌شود که آسیب کمتری به محیط زیست وارد نماییم.

عامل دیگری که در هزینه ساخت سردخانه تأثیرگذار می‌باشد و برای حفاظت از محیط زیست لازم است رعایت کنیم مبرد استفاده شده در سردخانه می‌باشد.

مبردها بر روی محیط زیست اثرات نامطلوبی دارند ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی نسل جدیدی از این مبردها ساخته شده‌اند که میزان خطرات آن به‌شدت کاهش یافته است ولی قیمت تمام شده آن‌ها نسبت به مدل‌های قدیمی خیلی بیشتر می‌باشد.

پس برای حفاظت از محیط زیست پیشنهاد می‌کنیم از مبردهای نسل جدید استفاده نمایید. درست است که هزینه تمام‌شده ساخت و نگهداری شما افزایش می‌یابد اما باید آینده زمین را هم در نظر بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم به پارامترهای مهم که در هزینه ساخت سردخانه تأثیرگذار هستند اشاره کنیم و بتوانید برای ساخت سردخانه خود تصمیم گیری نمایید بعد از مطالعه موارد فوق می‌توانید به صفحه سردخانه وبسایت برودتی نوری مراجعه و فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا بر اساس پارامترهای مد نظر شما قیمت تمام شده را اعلام نماییم.

همراه اول