اطلاعات جامع درخصوص مشخصات، ویژگی‌ها و قیمت ماسه‌ساز راک اند راک

امروزه صنایع مختلفی به سنگدانه و ماسه بیشتری نیاز دارند اما قوانین در مورد استفاده از سنگدانه‌های طبیعی هر روزه سخت‌تر می‌شود و هم‌چنین مجموعه‌های خردایش باید به امر تولید با هزینه‌های کمتر، کیفیت بیشتر محصولات، هزینه‌های استهلاک و مسائل محیط زیست محیطی توجه خاصی داشته باشند.

تشریح عملکرد و نقاط قوت و ضعف هر یک از تجهیزات خردایش و فرآوری مواد معدنی به معدن‌داران محترم این امکان را می‌دهد تا در انتخاب ماشین‌آلات مورد نیاز خود آگاهی و شناخت لازم را داشته باشند.

سنگ‌شکن راک اند راک

لذا هیچ یک از مطالب ارائه‌شده جنبه دفاع از یک دستگاه و یا ناقض عملکرد سایر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد استفاده نیست بلکه تنها به منظور معرفی و آشنایی بیشتر معدن‌داران در خصوص ماشین‌آلات خردایش و فرآوری مواد معدنی تدوین گردیده است.

تولید سنگدانه‌هایی با کیفیت و درصد شکستگی بالا نه تنها باعث افزایش طول عمر محصول نهایی تولیدشده از این ماده اساسی گردیده بلکه در استفاده از سیمان، آب، قیر و سایر افزودنی‌های مصالح صرفه‌جویی نیز می‌گردد. شاید باور نکنید ولی حتی در تولید صدای ناشی از ترافیک نیز تأثیر دارد.

با توجه به موارد فوق در این مقاله به بررسی یکی از بهترین انواع سنگ‌شکن‌ها که دارای کمترین استهلاک و بیشترین راندمان است می‌پردازیم.

سنگ‌شکن‌های Vertical Shaft Impact Crusher که در صنعت ما به نام سنگ‌شکن راک اند راک شناخته می‌شود.

سنگ‌شکن‌های راک اند راک در صنعت خردایش و فرآوری یکی از کم استهلاک‌ترین تجهیزات می‌باشند که دلیل آن انجام عمل خردایش بوسیله برخورد سنگ‌دانه‌ها با یکدیگر می‌باشد.

مکانیزم دستگاه راک اند راک

مکانیزم کارکرد این سنگ‌شکن به این‌صورت می‌باشد که سنگدانه‌ها از دریچه بالای بدنه به داخل روتور این تجهیز ریخته می‌شود و با چرخش روتور سنگدانه‌ها به سمت بدنه داخلی که بوسیله سنگدانه‌هایی زره‌کشی شده است پرتاب می‌شوند.

موارد مهم و حائز اهمیتی که در زمان خرید این تجهیز باید به آن‌ها توجه کرد عبارتند از: زاویه دریچه‌های خروجی روتور، قطر و جنس شافت روتور و هم‌چنین نوع بلبرینگ مصرفی در این روتور و جنس و شکل ناخن‌های و لاینرهای روتور می‌باشد.

بله تعجب نکنید! درست خواندید؛ تمام بخش‌هایی که شما در زمان خرید باید به آن توجه کنید مربوط به بخش روتور این تجهیز می‌باشد با ما همراه باشید تا در ادامه درخصوص این اهمیت بیشتر بدانید.

سنگ‌شکن‌های راک اند راک مدت زمان زیادی می‌باشد که در صنعت خردایش کشور ما در حال کار می‌باشند ولی زمان زیادی از ورود نسل جدید این سنگ‌شکن‌ها (مدل آبشاری) نمی‌گذرد.

(مقاله کامل درخصوص ویژگی ها، خصوصیت‌ها و مزایای استفاده از ماسه‌ساز راک اند راک)

ماسه‌ساز راک اند راک

تفاوت دستگاه‌های جدید با قدیمی

از مشکلات رایج در سری‌های قبلی راک اند راک‌ها می‌توان به تعمیرات و بالانس‌کردن روتور آن اشاره کرد.

در سری‌های قدیمی در صورت خردگی زره روتور و آنبالانس‌شدن آن باید دستگاه به مدت چند روز از مدار خارج می‌شد تا عملیات ترمیم زره و بالانس آن در شرکت تولیدکننده انجام شود ولی در مدل آبشاری زره‌بندی روتور بوسیله لاینرهایی از جنس تنگستن کاربایت قابل تعویض صورت گرفته است که مدت زمان تعمیر را از چند روز به چند ساعت کاهش داده است.

یکی‌ دیگر از تفاوت‌های سری‌های جدید راک اند راک‌ها در روتور و یاتاقان‌بندی بسیار قوی نسبت به سری‌های قدیمی می‌باشد، در این سری راک اند راک‌ها از بلبرینگ‌هایی استفاده‌شده که توانایی تحمل نیروی اکسیال (axial) و رادیال (radial) بسیار بالایی را دارند که همین موضوع باعث افزایش طول عمر روتور گردیده است. انتخاب بلبرینگ مناسب برای این تجهیز به قدری حائز اهمیت می‌باشد که می‌توان تنها دلیل تفاوت قیمت این تجهیز را در بین تولیدکنندگان همین امر دانست؛ استفاده از بلبرینگ بی‌کیفیت و غیراستاندارد موجب خرابی‌های مکرر و برجای گذاشتن هزینه‌های نگهداری بسیار بالایی برای معدن‌داران می‌گردد. به نوعی اگر به تیپ بلبرینگ استفاده شده توجه نداشته باشید نقطه قوت این تجهیز تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌گردد.

همان‌طور که در نام این تجهیز آمده است و ما نیز در ابتدا مقاله به آن اشاره کردیم عمل خردایش در این تجهیز بوسیله برخورد سنگدانه‌ها با یکدیگر صورت می‌پذیرد، به همین دلیل طراحی زاویه دریچه‌های خروجی روتور بسیار حساس می‌باشد زیرا باید طوری طراحی شده باشند که وقتی سنگ‌دانه از روتور به سمت دیواره پرتاب می‌شود قبل از این که به دیواره برسد با سنگ‌دانه بعدی برخورد کرده و عمل خردایش صورت بگیرد تا کمترین استهلاک متوجه دیواره داخلی بدنه این دستگاه شود.

تفاوت دستگاه راک اند راک با راک اند متال

یکی از اشتباهات رایج که بین مصرف‌کنندگان وجود دارد یکسان دانستن دو تجهیز راک اند راک و راک اند متال می‌باشد که ما در ادامه این مقاله اشاره‌ای کوتاه به تفاوت این دو تجهیز می‌کنیم، با ما همراه باشید.

مکانیزم خردایش راک اند راک همان‌طور که به آن اشاره کردیم با کوبیدن سنگ‌دانه‌ها با یکدیگر صورت می‌گیرد. اما در راک اند متال‌ها سندان‌هایی فلزی دورتادور روتور چیده شده‌اند و سنگدانه‌ها پس از خروج از دهانه‌های روتور با برخورد با این سندان‌های فلزی عمل خردایش روی آن‌ها انجام می‌شود.

این دو تجهیز از لحاظ ظاهری بسیار شبیه هم هستند اما نسبت به جنس سنگدانه ورودی و سایز و تناژ سنگدانه خروجی می‌توان تجهیز مورد استفاده را انتخاب کرد هر یک از این دو تجهیز قابلیت و کارایی‌هایی دارند که دیگری ندارد بنابراین انتخاب صحیح دستگاه در خط خردایش به شما کمک می‌کند که در کنار تولید محصولات با کیفیت هزینه‌های کمتری برای استهلاک تجهیزات خود صرف کنید.

سنگ‌شکن فکی

خرید دستگاه راک اند راک

برای خرید این تجهیز ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به سایت بهترین تولیدکننده ماسه‌ساز راک اند راک مراجعه کنید و اطلاعات کامل و جامعی درخصوص قابلیت‌های این تجهیز مطالعه کنید. این شرکت تولیدکننده دستگاه و قطعات راک اند راک با تنوع و کیفیت بسیار بالا می‌باشد.

همراه اول