قیمت دلار کانادا در تورنتو

جایگاه دلار کانادا در جهان

کانادا به دلیل اقتصاد گسترده و قدرتمند خود، کشوری ثروتمند به شمار می‌رود. طبق آمار بانک‌های جهانی، کانادا در سال ۲۰۲۰، به عنوان نهمین اقتصاد بزرگ دنیا معرفی شد. قسمت بزرگی از اقتصاد کانادا به منابع طبیعی این کشور مربوط است که از آن‌ها می‌توانیم به طلا، روی، مس، نیکل که در جهان بسیار پرمصرف هستند، اشاره کنیم. علاوه بر این تجارت نفت و شرکت‌های نفت گوناگونی در کشور کانادا رواج دارند. از مهم‌ترین آمار مربوط به ارز کانادا در جهان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

– حداکثر ۲% از ذخایر ارزی جهان به دلار کانادا تعلق دارد.
– دلار کانادا پس از دلار آمریکا، یورو، ین و پوند استیرلینگ، در جایگاه پنجمین ارز ذخیره‌شده در جهان قرار دارد.
– دلار کانادا یکی از محبوب‌ترین ارز‌های رایج در سراسر جهان است زیرا این کشور دارای ثبات قانونی سیاسی و برتری اقتصادی است.

اطلاعات بیشتر در گنجینه: قیمت دلار کانادا در تورنتو

برای افتتاح حساب بانکی در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

زمانی که قصد باز کردن یک حساب بانکی در کانادا را دارید به طور کلی باید مدارک و شرایط زیر را داشته باشید:

– تکمیل فرم اپلیکیشن
– به همراه داشتن مدارکی هم‌چون شناسنامه، پاسپورت، کارت بیمهٔ اجتماعی و یا هر کارت اعتباری که به نام شما است.
– ارائهٔ مدارک مربوط به اقامت (شما به یک آدرس ثابت محل اقامت نیاز خواهید داشت.)
– در برخی شرایط ممکن است بانک مقداری از پولی که در حساب دارید را نگه دارد تا مطمئن شود شما برای بانک خطر مالی ندارید.

دلار کانادا

حوالهٔ دلار به کانادا

حوالهٔ دلار به کانادا از طریق خدمات صرافی

حوالهٔ دلار از طریق استفاده از خدمات صرافی‌ها، یکی از راه‌های ممکن و پرطرفدار نقل‌وانتقالات ارزی است. شما با پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد صرافی می‌توانید به راحتی مبلغ مورد نظر خود را به کانادا ارسال کنید.

در صرافی‌ها علاوه بر انجام اموری هم‌چون خرید دلار و ارسال و دریافت آن می‌توانید از مشاوره و راهنمایی‌های صرافی مورد نظر خود نیز بهره‌مند شوید.

حوالهٔ دلار به کانادا از طریق خرید دلار آمریکا

دلار آمریکا، نسبت به دلار کانادا رواج بیشتری دارد. به همین دلیل خرید و فروش و تبدیل آن به سایر واحد‌های ارزی کاری به مراتب ساده‌تر است. زمانی که وارد خاک کانادا می‌شوید به راحتی می‌توانید دلار آمریکا را با دلار کانادا معاوضه کنید. از معایب این روش می‌توانیم به طولانی‌تر شدن فرایند کار و نوسان‌های احتمالی بین قیمت دلار کانادا و آمریکا اشاره کنیم.

انتقال پول به کانادا از طریق کیف پول دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال شما درست همانند یک حساب بانکی قابلیت تبادل ارز دیجیتال را دارد. شما می‌توانید از طریق تبدیل کردن دلار به ارز دیجیتال به راحتی مبلغ مورد نظر خود را به سایر کشور‌ها انتقال دهید. برای حوالهٔ دلار به کانادا از این طریق باید دو موضوع مهم زیر را در نظر داشته باشید:

– استفاده از کیف پول دیجیتال برای انتقال ارز نیازمند برخورداری از دانش کافی در مورد نحوهٔ کار با ارز دیجیتال است. برای انجام این کار شما باید تجربهٔ کافی داشته باشید.
– نرخ ارز دیجیتال دائماً در حال تغییر است. نوسان قیمت ارز دیجیتال، در فرایند حواله‌های ارزی موضوعی چالش برانگیز خواهد بود.

خروج فیزیکی ارز در فرودگاه

به طور معمول، قانون خاصی مانع حمل فیزیکی دلار شما به خاک کانادا نمی‌شود. زمانی که در فرودگاه هستید یک فرم دریافت می‌کنید. که در آن در مورد میزان پولی که به همراه دارید سؤالاتی پرسیده می‌شود. اگر شما و خانواده‌تان روی هم رفته بیش از ۱۰۰۰۰ دلار کانادا و یا مبلغی معادل آن دارید، صرفاً باید در آن فرم ذکر کنید و این به معنی ممنوعیت به همراه داشتن بیش از ۱۰۰۰۰ دلار نیست. ممکن است در مورد منبع پول نیز سؤالاتی از شما پرسیده شود.

صرافی‌های ایرانی در تورنتو

صرافی‌های ایرانی بسیاری در تورنتو به مهاجرین و تاجران ایرانی خدمات ارائه می‌دهند. ممکن است خدمات ارائه‌شده توسط صرافی‌های ایرانی در تورنتو با یکدیگر اندکی تفاوت داشته باشد که شما قبل از سپردن امور خود به آن‌ها باید از این جزئیات با خبر شوید. لیست گروهی از معروف‌ترین صرافی‌های ایرانی در تورنتوی کانادا به شرح زیر است:

– صرافی جوان
– صرافی ایزدی
– صرافی پاسارگاد
– صرافی نیاوران
– صرافی ارز برتر
– صرافی پرسیکار
– صرافی مثقال
– صرافی ارز آسان
– صرافی ۶۰۳۰
– صرافی ارگ
– صرافی ارز آشنا
– صرافی طاهری
– گروه صرافی بازار
– صرافی برتر
– صرافی اعتماد

قوانین مالیاتی و حوالهٔ ارز به کانادا

تعلق گرفتن حوالهٔ ارزی شما به مالیات و یا معاف‌شدن از آن، به منشاء پولی که به کانادا ارسال می‌کنید بستگی دارد. برای مثال اگر ارز حواله‌شده به کانادا جنبهٔ درآمد داشته باشد، شما باید بر حسب میزان درآمد خود مالیات بپردازید. اما به طور معمول اموری هم‌چون حوالهٔ پولی که از طریق ارث، فروش اموال در خارج از کانادا، کمک والدین برای تحصیل فرزندان به کانادا حواله‌شده است، شامل مالیات نمی‌شود.

شبکه و سامانه‌های حوالهٔ ارز که ایران را تحریم کرده‌اند

وسترن یونیون

وسترن یونیون یکی از معروف‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات ارز است که در آن شما نیازی به داشتن حساب ندارید و انتقال ارز را تنها با استفاده از یک کد ۱۰ رقمی انجام می‌دهید. از مزایای استفاده از این شرکت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

– سرعت بالا
– دسترسی آسان
– نداشتن محدودیت
– خدمات آنلاین

سوئیفت

استفاده از شبکهٔ سوئیفت نیز یکی دیگر از روش‌های تحریم‌شدهٔ انتقال ارز در ایران است. زمان انتقال پول از طریق سوئیفت نسبت به وسترن یونیون، کمی بیشتر است. در عوض سوئیفت کارمزد کمتری را دریافت می‌کند. به طوری‌که از آن به عنوان یکی از ارزان‌ترین روش‌های انتقال ارز یاد می‌شود.

پی‌پال

سامانهٔ تجارت الکترونیکی پی‌پال یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ خدمات پرداخت آنلاین است. به دلیل وجود تحریم‌ها، اگر این سامانه کوچک‌ترین شکی به ایرانی‌بودن یک حساب کند، آن را بلاک خواهد کرد. با این وجود، می‌توان با استفاده از یک حساب واسطه از خدمات این شرکت استفاده کرد. بهره‌مندی از خدمات پی‌پال با استفاده از تغییر IP یکی دیگر از روش‌های استفاده از پی‌پال است که به دلیل ریسک زیاد توصیه نمی‌شود.

مانی گرام

مانی گرام یک شرکت خدمات مالی آمریکایی است که خدمات خود را به سراسر جهان ارائه می‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ به عنوان دومین شرکت بزرگ خدمات انتقال ارز شناخته شد. در حال حاضر خدمات مانی گرام به بیش از ۲۰۰ کشور در جهان ارائه می‌شود که به دلیل وجود تحریم‌های اقتصادی، کاربران ایرانی مجاز به استفاده از خدمات آن نیستند.

دلار کانادا

اصطلاحات رایج مربوط به ارز

نرخ ارز شناور

ارز شناور و یا نوسانی به ارزی گفته می‌شود که قیمت آن را دولت یک کشور تعیین نمی‌کند و عوامل اقتصادی گوناگونی بر قیمت آن تأثیر می‌گذارند. دلار کانادا نیز یک ارز شناور است.

نرخ ارز مبادله‌ای

ارز مبادله‌ای نوعی ارز دولتی است که به واردات برخی از کالاهای خاص تعلق می‌گیرد. و در مرکز مبادلات ارزی، با قیمت پایین‌تر از ارز آزاد ارائه می‌شود.

نرخ ارز نیمایی

سامانهٔ نیما یکی از گزینه‌های محبوب افراد برای خرید و فروش ارز است که در آن صراف‌ها و مشتریان با یکدیگر مستقیماً ارتباط برقرار می‌کنند. به قیمت ارز در سامانهٔ نیما، نرخ ارز نیمایی گفته می‌شود.

سؤالات متداول

آیا دلاری که به کانادا حواله می‌کنیم شامل مالیات می‌شود؟

مالیاتی که به حوالهٔ ارزی شما تعلق می‌گیرد به منشاء پول شما بستگی دارد. برای مثال، اگر پولی که به کانادا می‌فرستید از طریق فروش اموال، ارث، هدیه، کمک برای تأمین هزینه‌های تحصیل و غیره به دست آمده باشد، معمولاً مالیاتی به آن تعلق نمی‌گیرد. اما اگر پول حواله‌شده جنبهٔ درآمد داشته باشد شما موظف خواهید بود که نسبت به میزان درآمد خود مالیات بپردازید.

کدام یک از سامانه‌های حوالهٔ بین‌المللی ارزی در ایران تحریم هستند؟

به دلیل تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، شرکت‌های مهم انتقال بین‌المللی ارز همانند: وسترن یونیون، مانی گرام، پی‌پال خدمات خود را به ایران ارائه نمی‌دهند. علاوه بر این‌ها استفاده از شبکهٔ سوئیفت نیز در ایران امکان‌پذیر نمی‌باشد.

آیا می‌توانیم با استفاده از کیف پول دیجیتال به کانادا پول حواله کنیم؟

بله، حوالهٔ دلار از طریق ارز دیجیتال یکی از راه‌های در دسترس است که شامل تحریم‌ها نمی‌شود. مهم‌ترین ریسکی که در این روش شامل حال افراد می‌شود، نوسان قیمت ارز دیجیتال است که به هنگام ارسال حواله‌های بزرگ ممکن است دردسرساز باشد.

شناور بودن نرخ دلار کانادا به چه معناست؟

دلار کانادا به عوامل خارجی و داخلی بسیاری وابسته است و نرخ آن توسط دولت تعیین نمی‌شود. به همین دلیل اصطلاحاً به آن ارز شناور می‌گویند.

چه عواملی بر نرخ دلار کانادا تأثیر دارند؟

عوامل مهمی هم‌چون نرخ تورم، واردات و صادرات، نرخ بهره، قیمت کالاها و سرمایه‌گذاری‌های خارجی همگی از عوامل مهم و تأثیرگذار در نرخ ارز کانادا هستند.

کدام یک از صرافی‌ها قابل اعتماد هستند؟

سالانه صرافی‌های غیرقانونی بسیاری در شهرهای بزرگ شناسایی می‌شوند. اولین مرحله برای اعتماد به یک صرافی پیگیری مجوز فعالیت آن از طریق جستجو در سایت بانک مرکزی است. علاوه بر آن بهتر است سوابق صرافی مورد نظر خود را نیز به دقت بررسی کنید. می‌توانید از راهنمایی و تجربهٔ افرادی از خدمات صرافی‌ها استفاده می‌کنند نیز استفاده کنید.

همراه اول