آخرین اخبار صنایع کوچک
لاستیک
صنایع گزارش می‌دهد:

نحوه خرید لاستیک دولتی اعلام شد/ برای خرید تایر الزامی به ثبت و استفاده از سامانه نیست

براساس اعلام معاون دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت، برای خرید تایر الزامی به ثبت و استفاده از سامانه نیست بلکه می‌توان به فروشنده مراجعه و با دادن اطلاعات به فروشنده، تایر درخواست کرد.
ضرغامی
وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری:

ارز حاصل از صادرات فعالان صنایع دستی در اختیار خودشان قرار می‌گیرد

وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از تخصیص ارز حاصل از صادرات فعالان صنایع دستی به خود صادرکنندگان خبر داد.
عباس هاشمی ویژه
دبیر کل انجمن لوازم خانگی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صنایع:

هنوز ۳۰ درصد بازار لوازم خانگی، کالای قاچاق است/ اقدامات وزارت صمت نباید فقط بازدارنده باشد بلکه باید تلفیقی و با اقدامات تشویقی همراه شود + فیلم

دبیر کل انجمن لوازم خانگی با انتقاد از سهم ۳۰ درصدی کالای قاچاق از بازار لوازم خانگی، خواستار تصویب واردات لوازم خانگی با ارز صادراتی به عنوان یک راهکار تشویقی در کنار اقدامات بازدارنده از سوی وزارت صمت شد.
بیژن پناهی زاده صنایع کوچک
معاون معدنی خانه صمت در گفتگوی اختصاصی با صنایع:

احیای ۹ هزار واحد تولیدی با توجه به مشکلات موجود، دور از ذهن است/ تا زمانی که اطلاعات ۹۰۰۰ واحد تعطیل احیا شده، شفاف و دقیق ارائه و راستی آزمایی نشود، قابل تایید نیست/ چرا در کنار اعلام آمار واحدهای احیا شده، آمار واحدهایی که تعطیل می‌شوند، منتشر نمی‌شود؟ + فیلم

معاون معدنی خانه صمت با بیان اینکه احیای ۹ هزار واحد تولیدی با توجه به مشکلات موجود، دور از ذهن است و تا زمانی که اطلاعات این واحدها، شفاف و دقیق ارائه و راستی‌آزمایی نشود، قابل تایید نیست، لیست حقوق و دستمزد و بیمه واحدهای تولیدی را بهترین ابزار برای راستی‌آزمایی فعال بودن آنها دانست.
علی آبادی مقیمی
وزیر صمت دستور داد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک باید اطلاعات واحدهای تعطیل بازگشته به چرخه تولید را منتشر کند/ اطلاعات محرمانه نیست و می‌تواند به حضور هرچه بیشتر مردم در حوزه تولید کمک کند + فیلم

وزیر صمت با بیان اینکه اطلاعات واحدهای تعطیل بازگشته به چرخه تولید محرمانه نیست و می‌تواند به حضور هرچه بیشتر مردم در حوزه تولید کمک کند به مدیرعامل سازمان صنایع کوچک تکلیف کرد اطلاعات این واحدها را منتشر کند.
محسن گرجی
مدیرکل صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت:

افزایش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری در صنعت نساجی و پوشاک

مدیرکل صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت از افزایش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری در صنعت نساجی و پوشاک خبر داد.
محمد مهدی برادران
معاون صنایع عمومی وزارت صمت:

خوداتکایی ۹۵ درصدی در صنعت شوینده و بهداشتی/ صادرات ۱۶۱ میلیون دلاری صنعت شوینده در سال ۱۴۰۲

معاون صنایع عمومی وزارت صمت ضمن اعلام خوداتکایی ۹۵ درصدی در صنعت شوینده و بهداشتی از صادرات ۱۶۱ میلیون دلاری صنعت شوینده در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
لوازم خانگی پیشنهاد
صنایع گزارش می‌دهد:

حذف تخفیف در بازار لوازم خانگی/ عرضه و تقاضا کم شد

خبری از رونق معاملات در بازار لوازم خانگی نیست و همه خریدهای خود را به ماه های آینده موکول کرده‌اند اما نکته مهم اینجاست توزیع کالاها نیز توسط تولیدکنندگان قطره چکانی شده که به دلیل رکود خرید این کاهش عرضه محسوس نیست.
لاستیک پیشنهاد 1
صنایع گزارش می‌دهد:

هشدار تایرسازان به وزیر صمت/ شرط انجمن صنعت تایر برای ادامه تولید لاستیک‌های باری

اعضای انجمن صنفی صنعت تایر، در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به عدم تغییر قیمت تایرهای باری اتوبوسی طی ۱۸ ماه اخیر و زیان ۵۰ درصدی تولید آن‌ها، نسبت به تعطیلی خطوط تولید این تایرها هشدار داده‌اند.
لوازم خانگی
صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۳۲.۵ درصدی تولید لوازم خانگی در سال ۱۴۰۲

در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ معادل بیش از ۵.۳ میلیون دستگاه لوازم خانگی (شامل یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و کولر آبی) تولید شده که حدود ۳۲.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ افزایش داشته است.
شهرک‌های صنعتی
صنایع دستی
صنایع بسته‌بندی
لوازم خانگی
فرش و موکت
مبلمان

متاسفانه تعداد مطلب کافی برای این بلاک وجود ندارد. لطفا مطالب بیشتری اضافه کنید

نساجی

متاسفانه تعداد مطلب کافی برای این بلاک وجود ندارد. لطفا مطالب بیشتری اضافه کنید

پوشاک
چرم
دخانیات