مدارک لازم برای ثبت‌نام در سامانه سجام

سامانه سجام

نخستین گام برای افرادی که مایل هستند برای اولین بار وارد معامله­‌گری و سهامداری در بازار سرمایه شوند، ثبت‌نام در سامانه سجام است.

سامانه سجام یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان به منظور ارائه انواع خدمات به سهامداران حقیقی و حقوقی به‌صورت یکپارچه و امن، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی فراهم‌شده و آغاز به‌کار نموده است.

این سامانه یک بانک اطلاعاتی است که تمامی اطلاعات مشتریان مانند اطلاعات هویتی، ارتباطی، شغلی و بانکی سرمایه­‌گذاران بورس را ذخیره می­‌نماید.

با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت‌نام و خرید یا فروش سهام نخواهد بود و تمام این فرآیندها به‌صورت اینترنتی و در بستر اینترنت به‌صورت آنلاین قابل انجام و پیگیری است.

تمامی سرمایه­‌گذاران حقیقی و حقوقی که پیش از ارائه این سامانه، به‌صورت حضوری ثبت‌نام خود را انجام داده باشند، نیز لازم است که مجدداً اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نمایند.

تمامی متقاضیان برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند و پس از احراز هویت فرد کد بورسی به‌صورت انحصاری برای شخص صادر می­‌شود.

فرآیند احراز هویت با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت به همراه مدارک مورد نیاز و یا به‌صورت الکترونیکی و غیرحضوری قابل انجام است.

بنابراین اگر شما هم متقاضی فعالیت در بازار سرمایه و دریافت کد بورسی هستید، با ما همراه باشید تا مدارک لازم جهت ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت را در ادامه به شما معرفی کنیم.

برای ثبت‌نام در سامانه سجام چه مدارکی لازم است؟

ثبت‌نام کامل شما در سامانه سجام و دریافت کد بورسی دارای دو مرحله است که شامل ثبت‌نام و وارد کردن اطلاعات در سامانه و پس از آن احراز هویت می­‌باشد.

شما به عنوان سهامدار و یا متقاضی دریافت کد بورسی برای ثبت‌نام در سامانه ابتدا باید وارد سایت سجام به آدرس sejam.ir شوید و پس از آن با انتخاب گزینه ثبت‌نام وارد مراحل ثبت‌نام شده و به تکمیل اطلاعات خواسته‌شده بپردازید.

اطلاعات هویتی مورد نیاز در ثبت‌نام سامانه سجام شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه، کد ملی، اطلاعات محل صدور شناسنامه و تاریخ تولد شخص حقیقی است.

اطلاعات ارتباطی که برای ثبت‌نام درخواست می­‌شود شامل اطلاعات محل زندگی، شماره تلفن همراهی که به نام خود شخص باشد، شماره تلفن ثابت و کد پستی محل زندگی است.

در قسمت اطلاعات شغلی عنوان شغل و آدرس محل کار، شماره تماس محل کار و کد پستی محل درخواست می­‌شود، در صورتی که شغلی ندارید مجدداً اطلاعات محل زندگی خود را وارد نمایید.

برای تکمیل فرم اطلاعات بانکی شماره کارت، شماره حساب، شماره شبا، نام و کد شعبه بانکی که حساب را در آن افتتاح نموده­‌اید مورد نیاز است، حسابی که به عنوان حساب بانکی پیش­‌فرض در ثبت‌نام اولیه خود ثبت می­‌کنید باید به نام شخص شما باشد و در غیر این‌صورت پذیرفته نمی­‌باشد.

فرم دیگر به نام فرم اطلاعات مالی نیز وجود دارد که شامل تعدادی سؤال پیرامون میزان آشنایی شما با روند سرمایه­‌گذاری و معامله­‌گری است که نیاز به اطلاعات خاصی برای پاسخ­گویی به آن­‌ها نخواهید داشت.

در پایان از صحت اطلاعات وارده اطمینان حاصل نمایید، پس از اینکه تمامی فرم­‌ها را با اطلاعات مورد تأیید خود پر کردید، در طی ۲۴ ساعت بعد از تکمیل ثبت‌نام کد پیگیری از طریق سامانه سجام به شماره همراهی که آن را ثبت نموده­‌اید و به نام شخص شما است، ارسال می­‌گردد.

از کد پیگیری ارسال‌شده توسط سامانه، باید در جهت احراز هویت خود به‌صورت حضوری و یا آنلاین استفاده نمایید، در صورت فراموشی یا گم کردن کد پیگیری امکان بازیابی این کد نیز فراهم شده است که با مراجعه مجدد به سامانه سجام می­‌توانید کد پیگیری خود را مجدداً دریافت نمایید.

برای احراز هویت چه مدارکی مورد نیاز است؟

اگر قصد انجام مراحل احراز هویت خود به‌صورت حضوری را دارید، باید مدارکی را پیش از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت آماده نمایید تا تأیید صحت اطلاعاتی که در مرحله ثبت‌نام وارد نموده­‌اید انجام شود.

مدارک لازم برای احراز هویت حضوری شما شامل اصل و فتوکپی شناسنامه، اصل و فتوکپی کارت ملی، شماره حساب، کارت و اطلاعات بانکی ثبت‌نام شونده، آدرس محل زندگی، کد پستی، اطلاعات ارتباطی شخص و فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی می­‌باشد که مورد آخر به‌صورت اختیاری است و در صورتی‌که به این مدرک دسترسی دارید کپی آن را ارائه نمایید.

به یاد داشته باشید که برای دریافت کد بورسی و ثبت‌نام کامل شما، علاوه بر ثبت‌نام در سامانه سجام در یک شرکت کارگذاری معاملاتی نیز باید ثبت‌نام نمایید و مراحل احراز هویت کارگذاری را نیز به اتمام برسانید.

برای احراز هویت الکترونیکی چه مدارکی مورد نیاز است؟

هم اکنون امکان احراز هویت برای سامانه سجام به صورت آنلاین و الکترونیکی نیز فراهم شده است و با نصب یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه خود، تنها در چند دقیقه می­‌توانید مراحل احراز هویت خود را به آسانی تکمیل نمایید.

اپلیکیشن­‌هایی که با استفاده از آن­‌ها می­‌توان مراحل احراز هویت سامانه سجام را انجام داد، اپلیکیشن آپ و اپلیکیشن ۷۲۴ بانک سامان می­‌باشند.

برای انجام احراز هویت به‌صورت آنلاین و الکترونیکی، باید کد پیگیری ثبت‌نام سجام، سریال پشت کارت ملی، کد ملی، تصویری از امضای خود روی یک کاغذ سفید بدون خط و یک ویدئو سلفی ۱۵ ثانیه­‌ای از چهره خود در حین ثبت‌نام ارائه کنید.

پس از تکمیل مراحل احراز هویت در اپلیکیشن­‌ها پیامی مبنی بر موفق بودن فرآیند احراز هویت دریافت خواهید نمود و به این ترتیب بدون نیاز به مراجعه حضوری، تهیه کپی‌های متعدد از مدارک خود و اتلاف وقت، مراحل احراز هویت به پایان می­‌رسد.

همراه اول