سئو کلاه خاکستری چیست؟ دلایل استفاده از این روش بهینه‌سازی چیست؟

سئو

سئو نوعی تکنیک است که بیشتر متخصصین سئو از آن برای افزایش رتبه خود در موتور‌های جستجوگر استفاده می‌کنند. ما در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با سئو کلاه خاکستری صحبت کنیم. خاکستری رنگی بین دو رنگ سیاه و سفید می‌باشد. بسیاری از مبتدیان حوزه سئو این عقیده را دارند که سئو خاکستری چیزی بین سئو سیاه و سفید می‌باشد ولی سئو این‌گونه نیست. به‌طور کلی سئو به سه دسته تقسیم می‌شود که به آن کلاه سیاه و کلاه سفید و کلاه خاکستری می‌گوییم. سئو کلاه سیاه نوعی از سئو است که گوگل استفاده از آن را مجاز نمی‌داند. اما سئو کلاه سفید نوعی از سئو است که گوگل استفاده از آن را مجاز دانسته است. حال برای این که بفهمید سئو کلاه خاکستری چیست ادامهٔ مطلب را بخوانید.

تعریف سئو کلاه خاکستری

تعریف این نوع از سئو چندان آسان نیست. ولی به گفته یکی از متخصصین بزرگ حوزه سئو یعنی جان اندرو، سئو کلاه خاکستری تکنیک‌هایی می‌باشند که اگر از آن‌ها استفاده کنید و گوگل متوجه شود، سایت شما جریمه سختی خواهد شد. اغلب، افرادی وارد حوزه سئو خاکستری می‌شوند که زیاد به قانون پایبند نمی‌باشند. این‌گونه افراد می‌خواهند در ظاهر قانونمند دیده‌شوند ولی در اصل مرتکب تخلف شده‌اند. تکنیک‌های این نوع از سئو باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. از دلایلی که سئو خاکستری باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود این است که باعث موفقیت سایت می‌شود. دو نتیجه دارد: یکی آن‌که با راهکارهایی گوگل را دور زده و دیرتر به دام افتاده یا این‌که اصلاً دم به تله ندهید. استفاده از سئو خاکستری یعنی راه رفتن بر لبه پرتگاه زیرا هر لحظه ممکن است گوگل متوجه قانون‌شکنی شما شود و سایتتان جریمه گردد. فردی که سئو کلاه خاکستری را می‌خواهد بر روی سایت اجرا کند نباید کوچکترین اشتباهی از او سر بزند. در واقع این نوع از سئو بیش‌تر شبیه به سئو کلاه سیاه می‌باشد که اگر به درستی و توسط متخصص اجرا شود، وب‌سایت مورد نظر پیشرفت خوبی می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://seokar.com/seo

دلایل اهمیت سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری در واقع قوانین و الگوریتم‌های گوگل را دور می‌زند. دانستن این‌که سئو کلاه خاکستری چیست و نحوه کار آن به چه صورت است این امکان را به مدیر سایت داده تا باعث افزایش رتبه‌بندی سایت خود شود. اهمیت دیگر این سئو صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌باشد. در ادامه در رابطه با نحوه کار و تکنیک‌هایی که در این نوع از سئو استفاده می‌شود صحبت خواهیم کرد.

استفاده از متد‌های سئو کلاه خاکستری

استفاده از این نوع متد‌ها لازمه این است که متخصص سئو بار علم بالایی در زمینه سئو کلاه خاکستری داشته باشد. گوگل بسیار باهوش است و از هوش مصنوعی قوی برخوردار است. اگر از متدهای این نوع سئو به درستی استفاده نگردد، گوگل به راحتی متوجه قانون‌شکنی سایت می‌شود. علاوه بر این‌که توسط گوگل جریمه می‌شوید ممکن است به سایت هم آسیب برسد. به طور کلی برای استفاده از هر تکنیک و متد انواع سئو بهتر است دانش کافی را داشته باشیم. هر تکنیکی که بتواند خط قرمز‌های گوگل را دور بزند مفید است.

تکنیک‌ها و متد‌ها در سئو کلاه خاکستری

  • خریدن دامین

در جهان اینترنت دامین‌های بسیاری وجود دارند. دامین‌های موجود یا منقضی شده اند یا این‌که قیمت پایینی بابت خرید دارند. این دامین‌ها بهتر است که با سایت شما دارای مطالب و محتوای یکسانی باشند و در واقع خط مشی آن دامین با سایت مورد نظر یکی باشد. در سئو کلاه خاکستری این دامین‌ها را خریداری می‌کنند و از مطالبی که در این سایت‌ها است استفاده می‌کنند. حتی می‌توانند کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت خود را در آن دامین پیدا کرده و سپس آن‌ها را به سایت خود لینک‌دهی کنند. در این تکنیک و متد باید دقت داشته باشید که دامین خریداری شده توسط گوگل قبلاً جریمه نشده باشد.

  • درست‌کردن حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی

این کار در حوزه اینترنت کاری غیراخلاقی به شمار می‌رود. در این متد با استفاده از یک حساب جعلی در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت در آن‌ها بک لینک از شبکه‌های اجتماعی می‌گیرید. بک لینک گرفتن را می‌توان توسط شبکه اجتماعی خود نیز انجام داد.

  • طراحی مجدد سایت

همیشه متخصصان در زمینه طراحی سایت روی این موضوع تأکید دارند که بعد چند سال دوباره سایت را طراحی کنند. طراحی دوباره سایت باعث می‌شود که گوگل سایت را جزء محتواهای تازه بشناسد. این گونه گوگل برای سایت مورد نظر ارزش قائل می‌شود.

  • کامنت گذاشتن در سایت خود یا دیگر سایت‌ها

این مورد یکی از بهترین متد‌ها و راهکار‌های سئو خاکستری می‌باشد. در این روش شما در دیگر سایت‌ها یا در سایت خود کامنت می‌گذارید و یا بک لینک سایت خود را می‌گذارید. البته این کار‌ها باید به درستی انجام شود و شاید گوگل بعد‌ها لینک‌هایی را که در قسمت کامنت سایت ارسال شده است جریمه کند، یا این که ارسال کننده کامنت را اسپم کند.

  • خرید بک لینک

این کار از نظر گوگل کاملاً نفی شده است و اگر متوجه این امر شود، سایت یا سایت‌های مورد نظر را به شدت مجازات خواهد کرد. در این متد و روش دو سایت با یکدیگر هماهنگ می‌کنند که در پست‌ها یا محتواهای خود همدیگر را معرفی کنند.

  • استفاده از IP‌های متفاوت

با استفاده از IP‌های متفاوت می‌توانید بر روی لینک سایت خود کلیک کرده و وارد آن شوید. این روش دیگر قدیمی شده است و بروز نمی‌باشد.

  • استفاده‌کردن از کلمات کلیدی فقط در عنوان

بعضی از متخصصین سئو فقط کلمات کلیدی را در عنوان‌های اصلی به کار می‌برند. البته این روش در محتواهای زیر ۱۰۰۰ کلمه جواب می‌دهد.

  • قرار گیری ایمیل در سایت‌های خبری

یکی دیگر از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری قرار گرفتن ایمیل در یک سایت خبری می‌باشد. بعضی مواقع متخصصین سئو با پول دادن به یک سایت خبری از آن‌ها در خواست می‌کنند که ایمیل آن‌ها را در سایتشان قرار بدهند.

نتیجه‌گیری

سئو مبحث بسیار پیچیده‌ای است که روزبه‌روز در حال سخت‌تر شدن و پیشرفته‌تر شدن می‌باشد. یکی از انواع سئو که بسیار کاربردی است سئو کلاه خاکستری می‌باشد. این نوع از سئو به نوعی دور زدن قوانین گوگل محسوب می‌شود. سئو کلاه خاکستری بیشتر همانند سئو کلاه سیاه می‌باشد زیرا این سئو قصد دور زدن قوانین گوگل را دارد.

منبع:

https://seokar.com

همراه اول