دستکش ضد اسید MaxiChem

استحکام و مقاومت دستکش ضد اسید MaxiChem در برابر مواد شیمیایی و اسیدی بسیار بالا است. به همین دلیل از وارد آمدن آسیب‌های جدی به دست شما جلوگیری می‌کند. مواد مورد استفاده در ساخت این نوع دستکش از جنس نئوپرن، نیتریل و نایلون است. در کنار هم قرار گرفتن این مواد محصول نهایی باکیفیتی را تولید می‌کند. از طرفی نوع بافت و دوخت دستکش‌ها به گونه‌ای است که آب، مواد شیمیایی، اسید و… راهی برای نفوذ به آن را نکنند. همین مشخصه‌ها باعث می‌شود تا دستکش ضد اسید MaxiChem جز بهترین دستکش‌های دنیا قرار بگیرد.

دستکش ضد اسید

نئوپرن استفاده‌شده در دستکش‌های مکسی کِم چیست؟

نئوپرن یکی از مواد بکار رفته در دستکش ضد اسید MaxiChem است که مهمترین وجه تمایز آن نسبت به سایرین محسوب می‌شود. نئوپرن یک ماده شیمیایی است که با ورود به ساختار دستکش، به آن خاصیت‌ها و ویژگی‌های منحصر بفردی اعطا می‌کند. اگر اهل غواصی، قایقرانی و ورزش‌های آبی باشید، احتمالاً نام این نوع ماده را شنیده‌اید. نئوپرن مانند لاستیک حالت ارتجاعی دارد. در گذشته به دلیل گران‌بودن لاستیک، شرکت‌ها درصدد تولید محصولی بودند که خاصیت لاستیکی داشته باشد و از طرفی ارزان قیمت هم باشد. بنابراین «والاس کاروترز» موفق به تولید نئوپرن شد. در ابتدا نئوپرن دارای بوی نامطبوعی بوده است. امروزه این مشکل حل شده است و در اتومبیل، واشر‌ها و… از آن استفاده می‌شود. مقاومت در برابر پاره‌شدن، مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر شعله و انعطاف‌پذیری از جمله ویژگی‌های این ماده است. وجود نئوپرن در ساختار این مدل باعث افزایش مقاومت دستکش در برابر محدودکننده‌های مذکور می‌شود.

کاربرد لایه میکروفوم نیتریل در قسمت کفی دستکش

مصرف دستکش‌های لاتکس به دلیل ایجاد حساسیت برای برخی از کاربران، تا حدودی منسوخ شده است. تحقیقات و بررسی برخی از دانشمندان باعث شد تا دستکش‌هایی از جنس نیتریل جایگزین دستکش‌های لاتکس شوند. ویژگی‌های نیتریل باعث می‌شود تا دست شما در برابر مواد نفتی، شیمیایی و اکثر حلال‌های قوی محافظت شود. ویژگی دیگر دستکش‌های نیتریل مقاومت در برابر سایش و پارگی است. بنابراین می‌توانید از آن‌ها در تمام طول روز استفاده کنید. وجود نیتریل در دستکش ضد اسید MaxiChem باعث می‌شود تا مدت‌های بسیار طولانی برای شما کاربرد داشته باشند. اما مهمترین ویژگی نیتریل بکار رفته در دستکش ضد اسید مکسی کِم چنگش فوق‌العاده آن است. میکروفوم نیتربل موجود در دستکش با ساختار متخلخل باعث می‌شود تا کار کردن در محیط‌های چرب و روغنی به خوبی انجام بگیرد (به دلیل افزایش ضریب اصطکاک بین دستکش و سطح مورد نظر).

آستر دوخته شده درون دستکش

وجود آستر درون دستکش ضد اسید MaxiChem نیز کار هوشمندانه‌ای است. تراکم آستر بکارفته بسیار مطلوب و مناسب است. سبک‌بودن آستر باعث می‌شود تا تمام تمرکز فرد بر روی انجام کار باشد. گاهاً دیده‌شده است که سنگینی دستکش موجب اذیت کارکنان شده است. اگرچه پارامتر‌های مختلفی بر روی وزن دستکش اثر می‌گذارد اما آستر سبک به نوبه خود بسیار مؤثر است. هم‌چنین نداشتن کوچکترین درز بین بافت و دوخت آستر، احتمال آسیب‌رسیدن به دست شما را کاهش می‌دهد.

محافظت از نوک انگشتان تا آرنج

علاوه بر دست شما، ساق دست هم در مجاورت مواد شیمیایی قرار دارد. استفاده از دستکش‌هایی که فقط برای محدوده انگشت تا مچ طراحی شده‌اند، ریسک بالایی دارند. وجود ساق ۳۵ سانتی‌متری باعث شده است تا علاوه بر دست و انگشتان، ساق دست هم از خطرات احتمالی مصون نگه داشته شود. اما شاید به این فکر بیفتید که امتداد دستکش ایمنی تا ساق دست، آزادی عمل را از مصرف‌کننده می‌گیرد. اما این‌طور نیست و طراحی منحصربفرد این دستکش به گونه‌ای است که نه تنها باعث مزاحمت نمی‌شود بلکه راحتی بیشتری را نیز به ارمغان می آورد وجود خاصیت ضدلغزش در قسمت کفی دستکش هم باعث ایجاد خاصیت ضدلغزش و ضدسرخوردن می شود که به حفظ کارایی در محیط‌های چرب و مرطوب کمک می‌کند.

سایز‌های مختلف دستکش MaxiChem

سایزبندی دستکش ضد اسید MaxiChem از S تا XXL وجود دارد. وجود سایز بندی‌های متنوع باعث می‌شود تا هر فرد با توجه به ابعاد دست خود، به خرید آن‌ها بپردازد. برای اندازه‌گیری دستکش به دو پارامتر نیاز داریم. اولین پارامتر اندازه دستکش از نوک انگشت وسط تا ساق دست شما خواهد بود (A) و دومین پارامتر اندازه پنجه دست شما است. (B)

تطبیق‌پذیری و اِرگونومی دستکش ضد اسید MaxiChem

عدم تطبیق‌پذیری دست با دستکش باعث می‌شود تا فعالیت و کارایی مصرف‌کننده بشدت افت کند. هم‌چنین رعایت‌نکردن اصول ارگونومی می‌تواند عواقب زیادی برای فرد رقم بزند. دستکش ضد اسید MaxiChem با بهره‌گیری از متد‌های پیشرفته، باعث شده‌اند تا در نواحی مچ و انگشتان دستکش، راحتی و انعطاف‌پذیری بالایی وجود داشته باشد. هم‌چنین جنس ساقه دستکش به نحوی طراحی شده است که علاوه بر مقاومت، دارای نرمی و لطافت خوبی است. در کنار هم قرار گرفتن مقاومت و لطافت به عنوان یک نقطه قوت محسوب می‌شود.

تنفس‌پذیری بالا

دستکش‌های معمولی و قدیمی بعد از مدتی به دلیل تنفس‌پذیری کم، شروع به تعریق می کردند. وجود عرق درون دستکش نه تنها باعث اذیت شخص می‌شود بلکه با برهم‌زدن تمرکز او می تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به فرد وارد کند. وجود الیاف کتان درون دستکش ضد اسید MaxiChem به تنفس‌پذیری دست شما کمک می‌کند. هم‌چنین وجود عرق در دستکش می‌تواند در فرایند کارخانه تأخیر ایجاد کند. عرق‌کردن و خیس‌شدن دستکش از درون، باعث می‌شود تا در آوردن دستکش از دست بسیار سخت و اذیت‌کننده باشد. الیاف کتان با دریافت عرق و رطوبت دست، به انجام کار شما سرعت می بخشد.

مقاومت در برابر اسید

اسید یکی از مواد شیمیایی بسیار خطرناک است که باید از برخورد این مایع با قسمت‌های مختلف بدن جلوگیری شود. وجود دستکش ضد اسید MaxiChem باعث می‌شود تا بتوانید با خیالی راحت، در مجاورت این مواد (و دیگر مواد شیمیایی) به فعالیت خود بپردازید. بسیاری از دستکش‌ها که در مجاورت اسید و مواد شیمیایی هستند پس از مدتی خراب می‌شوند. دستکش‌های ضد اسید مکس کم در برابر این‌گونه مواد مقاوم و سرسخت هستند. اما قرارگیری بیش از حد دستکش درون محلول اسیدی باعث از بین رفتن رنگ دستکش می‌شود.

مدت زمان کار با دستکش ضد اسید MaxiChem

بسیاری از دستکش‌ها بعد از چند ساعت کار کردن برای دست مشکلات فراوانی ایجاد می‌کنند. عرق سوز شدن، خشن‌بودن جنس درون دستکش و… ازجمله مواردی هستند که به دست فرد آسیب وارد می‌کنند. از طرف دیگر برخی از مواد شیمیایی موجود در ساختار دستکش، باعث ایجاد حساسیت و بیماری‌های پوستی می‌شود. داشتن اطلاعات درباره جنس و مواد شیمیایی بکار رفته در دستکش مدنظر، بسیار مهم و ضروری است (تا مبادا باعث بروز حساسیت‌های پوستی شود). هم‌چنین انتخاب سایز مناسب بر این موضوع بسیار تأثیرگذار است. وزن این دستکش‌ها به ۱۲۴ گرم می‌رسند که در بین دیگر دستکش‌ها وزن بسیار سبکی دارند. هم‌چنین ضخامت این دستکش ۱٫۳ میلی‌متر است.

 علائم اختصاری حک‌شده بر روی دستکش

دستکش‌ها قبل از تولید انبوه، تحت آزمایشات مختلفی قرار می‌گیرند. هم‌چنین تحت فشار و درجه حرارت‌های مختلف بررسی می‌شوند. انجام این آزمایشات و مراحل تجربی باعث می‌شود تا شرکت سازنده به کیفیت دستکش مدنظر خود دست پیدا کند. در واقع انجام آزمایشات فراوان به دلیل این است که شرکت سازنده خود را در قبال سلامتی افرادی که از محصولات آن‌ها استفاده می‌کنند، مسئول می‌داند. وجود یک اشتباه و غفلت می‌تواند شرکت را بدنام کند که این موضوع علاوه بر مسائل انسانی، به کاهش میزان فروش محصولات نیز منجر می‌شود. دستکش ضد اسید Maxi Chem بسیاری از آزمایشات را پشت سر گذاشته است. علائم اختصاری زیادی وجود دارد که دانستن آن‌ها می‌تواند در انتخاب نوع دستکش مورد نظر شما کمک‌کننده باشد.

دستکش ضد اسید MaxiChem دارای مدل ضدبرش نیز هست.

دستکش ضد اسید MaxiChem همان‌طور که از نام آن مشخص است؛ برای محیط‌هایی که در مجاورت اسید قرار گرفته‌اند، کاربرد دارد. نوع دیگری از دستکش‌ها وجود دارند که نام «ضدبرش» به آن‌ها اطلاق می‌شود. دلیل نامگذاری این مسئله واضح است. اما سؤال اینجاست که “دستکش ضد اسید MaxiChem دارای قابلیت ضدبرش نیز هست؟ در مدل معمولی مکسی کِم از خاصیت ضدبرش بهره‌ای برده نشده است اما مدل MaxiChem Cut علاوه بر خاصیت ضداسیدی، خاصیت ضدبرش را نیز دارا هست.دستکش ضد اسید و ضد برش

کاربرد‌های دستکش ضد اسید مَکسی کِم

دستکش مَکسی کِم به دلیل مواد بکار رفته در ساختار خود، برای جلوگیری از نفوذ مواد شیمیایی و اسیدی بسیار کاربردی هستند. کاربرد این مدل دستکش در مونتاژ قطعات خودرو و ماشین‌آلات، فعالیت‌هایی که در ارتباط با مواد شیمیایی هستند، فعالیت‌هایی که در تماس با مواد نفتی و پالایشگاهی انجام می‌پذیرند، کارخانه‌های نورد و تولید فلزات و… تمرکز دارد. اگر دقت کرده باشید، گستره کاربرد دستکش مَکسی کِم بسیار فراگیر است. در نظر گرفتن تمام جوانب و ابعاد، باعث شده است تا دستکش ضد اسیدMaxiChem به یکی از بهترین و مطلوب‌ترین دستکش‌های موجود شناخته بشود.

نظافت دستکش‌های مَکسی کِم

دستکش به دلیل استعمال در محیط‌های صنعتی، مستعد پذیرش چربی و لکه هستند. شما می‌توانید برای لکه‌بری و شستشوی این نوع دستکش از مواد شوینده بدون آنزیم استفاده کنید. استفاده از پاک‌کننده‌های خشک (مانند تاید) پیشنهاد نمی‌شود. پس از شستشو اگر لکه هم‌چنان بر روی دستکش وجود داشت، می‌توانید مراحل شستشو را مجدد تکرار نمایید. این مراحل را تا جایی انجام دهید که آثاری از لکه و چربی باقی نمانده باشد. از طرفی دستکش‌ها قبل از این‌که به دست شما برسند، توسط شرکت سازنده مورد شستشو قرار گرفته است. این امر سبب می‌شود تا بعد از بازکردن بسته‌بندی، محصول قابل استفاده باشد. (این موضوع مختص کسانی است که به بهداشت و نظافت اهمیت خاصی می‌دهند.)

همراه اول