آیا خرید جنس دست دوم مقرون‌به‌صرفه است؟

همیشه گفته می‌شود خرید جنس دست دوم نسبت به خرید جنس نو مقرون‌به‌صرفه است، چرا که می‌توان مبلغ بسیار کمتری نسبت به قیمت آن محصول در حالت نو پرداخت کرد؛ اما آیا موقع خرید جنس دست دوم فقط باید قیمت را ملاک قرار داد؟

فقط قیمت مهم نیست

البته که همه موافق هستند که هم برای خرید جنس نو و هم برای خرید جنس دست دوم نباید فقط قیمت را ملاک قرار داد. کیفیت هم بسیار مهم است و بنابراین نمی‌توان گفت همیشه خرید جنس دست دوم نسبت به خرید جنس نو مقرون‌به‌صرفه‌تر است، چراکه ممکن است جنسی دست دوم قیمتی بسیار کمتر از جنس نو داشته باشد اما کیفیت‌اش بسیار پایین‌تر باشد.

البته این همیشگی نیست، چراکه خیلی موارد اجناس دست دوم هم قیمت پایین‌تری دارند و هم کیفیت راضی‌کننده‌ای. حرف اصلی این است که «همیشه» نمی‌توان خرید جنس دست دوم را مقرون‌به‌صرفه‌تر دانست.

چه کالاهایی نباید به صورت دست دوم خریداری شوند؟

خیلی از کالاها را می‌توان بدون دغدغه به صورت دست دوم خرید و به این ترتیب در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد، اما یک سری کالاها هم وجود دارند که بهتر است نو و آکبند آن‌ها خریداری شود، حتی اگر قیمت نوی آن‌ها بسیار بیشتر باشد.

به عنوان مثال، لپ‌تاپ یکی از همین کالاها است. اگر متخصص نیستید شاید چندان نتوانید از سلامت تمامی قطعات لپ‌تاپ دست دوم اطمینان حاصل کنید و بنابراین اگر لپ‌تاپی با یک یا دو قطعه‌ی معیوب خریداری کنید پس از مدتی از کار خواهد افتاد و تمامی پول‌تان به هدر خواهد رفت.

در کل آن که بهتر است یک سری کالاها را به صورت دست‌دوم خریداری نکنید.

چه کالاهایی خرید دست‌دوم‌شان مشکلی ندارد؟

می‌توان گفت که نصف بیشتر کالاهای مورد نیاز هر انسان را می‌توان به صورت دست دوم خریداری کرد و به این ترتیب هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی نمود و هم آن که به محیط زیست کمک کرد.

به عنوان مثال، کمد، مبل، زیرتلویزیونی، بوم نقاشی، فرش، برخی از لوازم آشپزخانه، خودرو و پرده از جمله کالاهایی هستند که می‌توان بدون دغدغه از بابت کیفیت‌شان نسبت به خرید نسخه‌ی دست‌دوم آن‌ها اقدام کرد؛ اما چرا بدون دغدغه؟ چون موقع خرید می‌توانید خیلی راحت همه‌ی جوانب آن‌ها را بررسی کنید و وقتی که مطمئن شدید که مشکلی ندارند آن‌ها را بخرید.

خوشبختانه در حال حاضر اپلیکیشن‌هایی برای خرید و فروش اجناس دست دوم وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید گزینه‌هایی متعدد برای خرید هر کالا در پیش روی داشته باشید. اپلیکیشن راگهی یکی از بهترین و کاربرپسندترین اپلیکیشن‌ها برای خرید اجناس دست دوم است. هر کالایی که بخواهید را می‌توانید از طریق اپلیکیشن راگهی خریداری کنید.

خبر خوب این است که در اپلیکیشن راگهی، امکان ثبت دیدگاه برای آگهی‌ها وجود دارد و بنابراین می‌توانید با استفاده از دیدگاه‌هایی که هر آگهی دارد خریدی مطمئن‌تر را انجام دهید.

خرید لوازم خانگی با اپلیکیشن راگهی

چه به دنبال خرید لوازم خانگی برقی باشید و چه به دنبال خرید لوازم خانگی غیر الکترونیکی، در هر صورت می‌توانید روی اپلیکیشن راگهی حساب کنید. کافی است به قسمت «لوازم خانگی» بروید و لیست لوازم خانگی‌ای که برای فروش وجود دارند را انتخاب کنید.

خرید خودرو با اپلیکیشن راگهی

انواع خودروهای خارجی و ایرانی هم از طریق اپلیکیشن راگهی قابل دسترسی هستند. به دسته‌بندی «خودرو» که بروید به کلی خودروی خارجی و ایرانی با قیمت‌های مختلف دسترسی خواهید داشت.

استخدام با اپلیکیشن راگهی

هر تخصصی که داشته باشید روزانه به کلی آگهی استخدام در اپلیکیشن راگهی دسترسی خواهید داشت.

خرید انواع پارچه و پوشاک با اپلیکیشن راگهی

خانم‌ها و آقایان، با هر سلیقه و هر سنی، می‌توانند برای خرید پارچه و انواع پوشاک هم از اپلیکیشن خرید و فروش اجناس دست دوم راگهی استفاده کنند. انواع پوشاک چه کت، چه شلوار، چه مانتو، چه شال، چه روسری و هر نوع دیگری در اپلیکیشن راگهی با قیمت‌های مختلف وجود دارند و قابل خرید هستند.

استفاده از خدمات تعمیر با یک تلفن

در اپلیکیشن راگهی، آگهی‌های زیادی توسط تعمیرکاران و متخصصان وجود دارند. چه بخواهید تعمیرکار لوازم خانه را در خانه داشته باشید، چه به دنبال تمیز کردن خانه و خانه‌تکانی باشید یا حتی بخواهید خودروی‌تان در خانه تعمیر شود در هر صورت می‌توانید روی اپلیکیشن راگهی حساب کنید.

می‌توانید با یک تماس با هر یک از آگهی‌های مربوط، تعمیرکار و سرویس‌کار مورد نظرتان را در خانه ببینید.

خرید و اجاره‌ی خانه و مغازه

دیگر زمان آن که برای دسترسی به کیس‌های خرید یا اجاره‌ی خانه یا مغازه از این بنگاه ملکی به آن بنگاه ملکی بروید گذشته است، می‌توانید در خانه بنشینید و با کمترین زحمت به کلی کیس برای خرید یا اجاره‌ی خانه یا مغازه دسترسی داشته باشید. اپلیکیشن راگهی این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که به صورت رایگان خانه‌ها و مغازه‌ها را به همراه عکس ببینید و در صورت مورد پسند بودن با صاحبان آگهی‌ها تماس بگیرید و معامله را انجام دهید.

فروش کالاها و خدمات

البته که جز خرید هر یک از کالاها و خدماتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد در اپلیکیشن آگهی امکان فروش کالاها و خدمات را هم دارید. هر وسیله‌ای که فکر می‌کنید دیگر به آن احتیاجی ندارید را می‌توانید در اپلیکیشن آگهی برای فروش بگذارید.

همچنین اگر تعمیرکار یا متخصص در هر زمینه‌ای هستید می‌توانید آگهی‌تان را در اپلیکیشن راگهی بگذارید و منتظر تماس مشتریان باشید.

برای فروش خانه یا مغازه یا اجاره‌دادن هر یک از آن‌ها نیز می‌توانید چند عکس از آن‌ها بگیرید و از طریق راگهی، آگهی فروش یا اجاره را با متقاضیان به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن راگهی؛ همراه همیشگی شما

با نصب اپلیکیشن راگهی خیلی راحت و در فضایی کاربرپسند می‌توانید هم به خرید اجناس دست دوم بپردازید و هم به فروش آن‌ها. برای اجاره یا خرید مغازه یا خانه و یا پیدا کردن کار یا ثبت آگهی استخدام و در کل برای کلی کار دیگر می‌توانید روی اپلیکیشن راگهی حساب کنید.

فاصله‌ی شما با اپلیکیشن راگهی، فقط یک کلیک برای «نصب» اپلیکیشن روی گوشی است. البته که می‌توانید راگهی را نصب نکنید و از سایت آن هم استفاده کنید. شما می‌توانید با راگهی اقدام به ثبت رایگان آگهی کنید و فقط برای خدماتی مثل نردبان و یا آگهی ویژه در صورت تمایل هزینه بپردازید.