خرید از علی‌بابا (راهنمای کامل واردات کالا از چین)

خرید از علی‌بابا

خرید از علی‌بابا یکی از بهترین روش‌ها برای تأمین منابع مورد نیاز شما است. به یاد داشته باشید که همیشه از دستورالعمل‌های زیر پیروی کنید. شما باید به تأمین‌کننده اعتماد کنید تا آن‌ها راضی شوند؛ اما این بدان معنی نیست که شما اجازه ندارید در هر مرحله نسبت به کار تأمین‌کننده شک کنید. هرگز در وضعیتی خود را قرار ندهید که باور داشته باشید هر آن‌چه که تأمین‌کننده به شما می‌گوید درست است.

یک قانون کلی را در نظر بگیرید: همیشه از عقل خود پیروی کنید! دستورالعمل‌هایی که در ادامه گفته خواهد شد مرور سریع روند و نکاتی است که باید رعایت شود. این روند به نیازهای خاص شما بستگی دارد اما به‌طور کلی این نکات برای تمام محصولات مفید است.

چگونگی شروع خرید از علی‌بابا

قبل از هر چیزی باید یک درخواست سفارش ایجاد کنید. دقیقاً به آن چیزی که نیاز دارید اشاره کنید. تا آن‌جا که می‌توانید مشخصات را کامل یادداشت کنید و تصاویر نمونه را در سفارش قرار دهید.

قبل از شروع خواندن پیشنهادات، ۲ تا ۳ روز صبر کنید. این فقط به شما فرصت کافی را می‌دهد تا یک دید باز نسبت به آن پیدا کنید.

هنگام مرتب‌سازی از عقل خود کمک بگیرید. مراقب حساب‌های تأییدشده و طلایی باشید. ببینید آیا آن‌ها معاملات گذشته خود را انجام دادند. به علی‌بابا بسنده نکنید و به سراغ گوگل بروید.

وب‌سایت‌ها و کاتالوگ‌های آن‌ها را بررسی کنید. آیا تصاویر محصول را در اختیار شما گذاشته‌اند؟

اگر آن‌ها را نپسندید بهتر است که منتظرشان نگذارید و درخواستشان را حذف کنید و دیگر حتی به آن‌ها فکر نکنید. برداشت اول شما هرگز اشتباه نخواهد بود. کارخانه‌ها با تولید با کیفیت نمونه‌کارهای با کیفیت دارند.

۳ یا ۵ تأمین‌کننده مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

هنگام خرید از علی‌بابا با تأمین‌کننده خود در ارتباط باشید.

در بسیاری از موارد چت کردن با آن‌‌ها (اسکایپ) خیلی بهتر از ارتباط از طریق ایمیل است. فراموش نکنید که انگلیسی زبان اول آن‌ها نیست. گاهی موانع زبانی زیادی وجود دارد، صبور باشید.

هنگام صحبت با آن‌ها قبل از هر چیزی در مورد محصولات مشابه‌ای که برای سایر مشتری‌ها انجام داده‌اند صحبت کنید. اکثر شرکت‌ها سالنی برای نمیاش محصول در نظر گرفتند که کافی است از آن‌ها چند عکس از آن سالن بخواهید. شما بسیار شوکه خواهید شد زمانی که رقیب خود را آن‌جا ببینید. اما این یک نشانه بسیار خوب است. اگر آن‌ها حاضر به انجام این کار نشدند، بهتر است که دست نگه دارید. این یک اخطار جدی است.

وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنید سریعاً قیمت پایین را شکار نکنید. به یاد داشته باشید آن‌ها می‌توانند باز هم قیمت را پایین ببرند. آن‌ها برای سبقت گرفتن از یکدیگر قیمت را کم می‌کنند تا بتوانند شما را جذب کنند. اما بدیهی است که کیفیت پایین خواهد آمد. شما قطعاً یک قیمت هدف دارید که بهتر است در مورد آن با آن‌ها صحبت نکنید. از آن‌ها قیمت بهترین کیفیتی که می‌توانند تولید کنند را بخواهید. تمام مشخصات را در یک کاغذ یادداشت کنید تا بتوانید شرایط را با یکدیگر مقایسه کنید.

نوشته خود را دوباره بررسی کنید و مطمئن باشید که همه چیز را در نظر گرفتید. فروشندگان در چین تمایل دارند در مورد همه چیز توافق کنند و همه چیز ممکن است.

فراموش نکنید شرایط پرداخت را حتماً از آن‌ها بپرسید.

نمونه هنگام خرید از علی‌بابا

نمونه‌ها را سفارش دهید. نمونه‌ها رایگان نیستند. هرگز از تأمین‌کننده نخواهید که آن‌ها را رایگان در اختیار شما بگذارد. بدون شک بعد از این درخواست، اعتماد آن‌ها را از دست می‌دهید. فراموش نکنید آن‌ها هم هر روز با مشتریان زیادی در ارتباط هستند. آن‌ها خیلی سریع متوجه می‌شوند که شما چقدر جدی هستید و به همان میزان به خصوص در مسأله قیمت‌گذاری با شما رفتار خواهند کرد.

نمونه‌ها گران هستند. به احتمال زیاد آن‌ها از نمونه‌ها درآمد کسب نمی‌کنند. اگر به محصولات سفارشی نیاز دارید آن‌ها فقط یک محصول واحد را برای شما آماده می‌کنند. کارخانه‌های لباس چند کارگر را تنها برای نمونه در نظر گرفتند و تمام روز سفارش نمونه می‌گیرند. گران است! در واقع آن‌ها ۲ نمونه را آماده می‌کنند. یکی برای شما و دیگری را برای خودشان که ۱۰۰ درصد درست بودن سفارش نمونه را پس از درخواست شما بررسی کنند.

اگر برای یک کلاه یا شلوار ۵۰ دلار از شما خواستند ناراحت نشوید. حتی برای یک لباس زیر ۱۰ دلاری ممکن است هنگام سفارش نمونه از شما ۷۰ تا ۱۰۰ دلار بخواهند. این مسأله بسیار طبیعی است زیرا حمل‌و‌نقل بسیار گران است مگر این‌که بخواهید یک ماه منتظر سفارش بمانید.

همیشه برای کم‌کردن هزینه‌های حمل‌ونقل بهتر است که چند نمونه دیگر را هم در نظر بگیرید. در واقع بهتر است که از یکی محلی بخواهید که نمونه‌های شما را از کارخانه‌های مختلف جمع‌آوری کرده و در یک بسته قرار دهد و ارسال کند. این مسأله به شرایط و مقدار نمونه شما بستگی دارد.

چگونگی ارزیابی نمونه‌ها هنگام خرید از علی‌بابا

زمانی که نمونه‌ها را دریافت کردید بهتر است که هیجان‌زده عمل نکنید. آن‌ها را به تنهایی قضاوت نکنید زیرا شما صلاحیت کافی برای انجام این کار را ندارید. در واقع شما بیش از حد درگیر محصول خود هستید. تمام کاری که می‌توانید انجام دهید بررسی مشخصات است. اندازه آن درست است؟ درستی رنگ؟ همان پارچه توافق‌شده است؟ نمونه‌ها را در اختیار دوستان خود بگذارید و اجازه دهید به مدت یک روز شلوار یا کلاه شما را بپوشند، حتی بیشتر. به آن‌ها اجازه دهید که با لباس‌های شما به ورزشگاه یا رستوران بروند. به آن‌ها نگویید این محصول آینده شما است. فقط بدون هیچ توضیح اضافی بگویید که من این لباس را خریداری کردم و مناسب من نیست. می‌خواهی که آن را داشته باشی؟ این‌گونه بهترین و صادقانه‌ترین بازخورد را دریافت خواهید کرد.

از نمونه‌های خود استفاده کنید. با آن‌ها خشن برخورد کنید! ۱۰ مرتبه بشویید. اطمینان حاصل کنید کیفیتی که انتظار داشتید را به دست آورده‌اید. رنگ‌های لباس هنگام خرید همیشه عالی به نظر می‌رسند اما آن‌ها باید حداقل تا ۴ ماه بعد به همان زیبایی دیده شوند. کیفیت همیشه کلید کار شما است.

سفارش خود را کامل کنید!

سفارش خود را انجام دهید.

برای سفارش اول بهتر است که از سرویس سند تضمینی چه پی‌پال چه Alipay استفاده کنید. درست است که از طریق هر دو سرویس شما باید ۴ یا ۵ درصد بیشتر از هزینه معمول پرداخت کنید اما هر دو به شما یک فضای امن برای تجارت می‌دهند. قطعا شما دوست ندارید شخصی باشید که از آن سواستفاده می‌شود.

اگر تولیدکننده‌ای حاضر نشد هنگام خرید از علی‌بابا از پی‌پال یا Alipay استفاده کنند بهتر است کمی محتاطانه عمل کنید. شما اولین آدمی نیستید که نمونه‌هایی با کیفیت بسیار بالا دریافت کرده و بعد از خرید انبوه تأمین‌کننده تقلب کرده است. اگر از Alipay استفاده کنید پول تأمین‌کننده را تا بعد از دریافت کالا آزاد نمی‌کنید.

کارخانه‌هایی که از سند تضمینی استفاده می‌کنند در مورد رضایت مشتری بسیار جدی هستند. حواله بانکی کارمزد دارد. ۵۰ دلار برای ۱۰ هزار دلار چیز بدی نیست اما ۵۰ دلار برای ۵۰۰ دلار منطقی نیست.

حمل‌ونقل به درخواست شما هر چه می‌تواند باشد. برای مثال می‌توانید از فدکس یا دی‌اچ‌ال استفاده کنید.

هنگام خرید از علی‌بابا گمرک را فراموش نکنید!

کارخانه‌های چینی عادت دارند که همیشه فاکتورهای جعلی را ضمیمه بار کنند. بنابراین شما در گمرک فاکتور پایین‌تری را در اختیار دارید. اما بهتر است کمی باهوش باشید زیرا افسر گمرک محلی احتمالاً باور نکند که شما هر شلوار جین را تنها ۱٫۲۵ دلار خریده‌اید. بهتر است اغراق نکنید و یک مورد ۹ دلاری را ۴٫۲۵ فاکتور کنید. این ممکن است اشکالی نداشته باشد.

فراموش نکنید که ممکن است نیاز باشد که نشان دهید که شما مبلغ را پرداخت کرده‌اید. بنابراین اگر قرار است ۱۰۰۰ دلار بپردازید و قبض جعلی شما ۴۵۰ دلار است بهتر است که در دو بخش یعنی ۴۵۰ دلار و ۵۵۰ دلار پول را انتقال دهید که بتوانید در گمرک به راحتی قبض ۴۵۰ دلاری را نشان دهید و بگویید من مبلغ را پرداخت کرده‌ام.

این یادداشت مرور سریع دستورالعمل‌های مختلف خرید از علی‌بابا است. برای راهنمایی‌های بیشتر و آشنایی کامل با تمام مراحل خرید از علی‌بابا توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس صحبت کنید.

گروه تجاری ققنوس اولین شرکت بازرگانی دارای مجوز خدمات بار هوایی در کشور می‌باشد که در آستانه هشتیم سال فعالیت با گستره‌ای از خدمات متنوع برای اقشار مختلف جامعه و هر سطح از جامعه تجاری کشور برای مشتریان خود تجربه لذت‌بخش یک تجارت و یا حمل‌ونقل بین‌المللی را تداعی می‌کند و دارای خدمات متنوعی شامل خرید از سایت علی بابا، واردات از چین، فروش تجهیزات شبکه، مشاوره صحیح و حرفه‌ای، ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تأسیس سعی‌کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این سه اصل، هر سال حوزه‌های تازه‌ای را در صنعت بازرگانی و حمل‌ونقل و تجارت بین‌المللی را به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است.

همراه اول