۷ تا از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن

منطقه شینگن به مجموعه‌ی ۲۶ کشور اروپایی گفته می‌شود که بر اساس پیمان شینگن مرزهای داخلی خود را برداشته‌اند. برای ورود به هر یک از این کشورها به ویزایی مشترک با نام ویزای شینگن نیاز است. شهروندان هر یک از این کشورهای شینگن برای تردد در هر یک از این کشورها نیازی به ویزا ندارند و شهروندان کشورهای غیرشینگن هر یک اگر ویزای شینگن را دریافت کنند جز کشوری که ویزای آن را دریافت کرده‌اند می‌توانند به سایر کشورهای شینگن نیز سفر کند. به عنوان مثال، اگر ویزای شینگن فرانسه را دریافت کنید، افزون بر آن که می‌توانید به کشور فرانسه سفر کنید این فرصت را دارید که به سایر کشورهای شینگن از جمله آلمان، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، هلند و چندین کشور دیگر نیز سفر کنید و مشغول بازدید از بهترین جاذبه‌های گردشگری آن‌ها شوید. در همین راستا این نوشتار به معرفی ۷ تا از بهترین و معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن می‌پردازد.

بدیهی است که در ۲۶ کشور اروپایی کلی جاذبه‌ی گردشگری وجود دارند، اما آن‌چه که در ادامه می‌آید صرفاً چند تا از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است.

معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن

۱- موزه‌ی لوور در پاریس

بدون تردید موزه‌ی لوور از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است و نمی‌توان نام آن را در این فهرست نیاورد. این موزه در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار دارد و در سال‌های اخیر همواره محبوب‌ترین و پربازدیدترین موزه در کل جهان بوده است. موزه‌ی لوور میزبان چندین هزار اثر هنری از پیش از تاریخ تا دوران معاصر است. خود ساختمانی هم که موزه در آن قرار گرفته بسیار زیباست و بنابراین با رفتن‌تان به سمت موزه‌ی لوور هم می‌توانید از آثار هنری‌ای که در موزه به نمایش گذاشته‌اند بازدید کنید و هم این فرصت را دارید که به عکاسی در کنار کاخ لوور، که مربوط به چندین قرن قبل است، بپردازید.

۲- میدان دومو در میلان

کلیسای جامع میلان از مشهورترین کلیساهای جهان است و یکی از زیباترینِ آن‌ها نیز محسوب می‌شود. میدانی که در اطراف این کلیسا قرار دارد به لطف این کلیسا با نام میدان کلیسا یا همان میدان دومو شناخته می‌شود. این میدان بسیار بزرگ است و از معماری‌ای عالی برخوردار است. در اطراف این میدان فروشگاه‌ها و کافه‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارند و جو و اوضاع طوری است که قطعاً گردشی چند ساعته در این میدان می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که می‌توان در سفر به منطقه شینگن انجام داد.

۳- کولوسئوم در رم

کولوسئوم تماشاخانه‌ی دوران روم باستان است و امروز برای‌مان فقط ویرانه‌های آن باقی مانده‌اند. این تماشاخانه محل نبرد گلادیاتورها بوده و دهه‌ها گلادیاتورهای زیادی در آن به نبرد پرداخته‌اند و جان‌شان را از دست داده‌اند. کولوسئوم در سال ۲۰۱۸ با بیش از ۷ میلیون بازدیدکننده پربازدیدترین جاذبه‌ی گردشگری جهان شد. بسیاری از کسانی که به ایتالیا و شهر رم سفر می‌کنند به دیدن کولوسئوم می‌روند و محو تماشای این اثر تاریخی می‎شوند.

کولوسئوم در قرن اول میلادی ساخته شد و تا قرن پنجم میلادی مورد استفاده قرار گرفت، اما پس از آن دیگر به عنوان تماشاخانه استفاده نشد. جالب است بدانید که در کولوسئوم بین ۵۰ تا ۷۰ هزار انسان جمع می‌شده‌اند و به تماشای نبرد گلادیاتورها می‌نشسته‌اند.

۴- آکروپولیس در آتن

آکروپولیس یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است. آکروپولیس مربوط به دوران یونان باستان است ولی هنوز برخی از بناهای آن پابرجا مانده‌اند و قابل بازدید هستند. آکروپولیس در واقع مجموعه‌ای از چند سازه است که بر روی تپه قرار داشته‌اند. پارتنون، معبد مشهور یونانی‌ها، بدون شک مشهورترین سازه در آکروپولیس است. جز این معبد چندین معبد و سازه‌ی دیگر در آکروپولیس هستند که همه مربوط به حدود ۲۰۰۰ سال پیش اند.

در چند سال اخیر نیز موزه‌ای با نام موزه‌ی آکروپولیس در نزدیکی آکروپولیس دایر کرده‌اند و در آن عناصری از تاریخ یونان را به نمایش گذاشته‌اند.

در کل بدون شک آکروپولیس از بهترین جاذبه‌های گردشگری یونان و منطقه‌ی شینگن است و نمی‌توان نامی از آن در این فهرست نیاورد.

۵- استون‌هنج در در ویلتشایر

استون‌هنج مجموعه‌ای از سنگ‌های ایستاده است که در ویلتشایر در کشور انگلیس قرار دارند. برای سال‌ها و قرن‌های متمادی همواره در باب تاریخچه و فلسفه‌ی وجودی استون‌هنج بحث‌ها وجود داشته‌اند ولی هنوز هم به نتیجه‌ای قطعی نرسیده‌اند. حتی هنوز مشخص نیست که این سنگ‌های عجیب مربوط به کدام سال هستند، ولی بسیاری از باستان‌شناسان حدس می‌زنند که این سنگ‌ها به ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مربوط باشند.

در کل هیچ زمان سخن از جاذبه‌های گردشگری تاریخی جهان نیست که نامی از استون‌هنج هم به میان نیاید.

۶- کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا

چند تا از جاذبه‌های گردشگری بارسلونا کارهایی از معمار مشهور کاتالونیایی آنتونی گائودی هستند، اما هیچ‌کدام‌شان شهرت و محبوبیتی اندازه‌ی کلیسای ساگرادا فامیلیا ندارند. این کلیسا آخرین اثر آنتونی گائودی است و جالب آن که گائودی در حین ساخت این کلیسا جهان را ترک گرفته است. جالب‌تر آن که پس از حدود یک قرن از مرگ گائودی هنوز هم کار ساخت این کلیسا تمام نشده و گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۶ ساخت این کلیسا به طول خواهد انجامید.

این کلیسا معماری‌ای بسیار زیبا و منحصربه‌فرد دارد و از بهترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن و حتی کل جهان است.

۷- برج ایفل در پاریس

برج ایفل یکی دیگر از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن است. این برج در پاریس قرار دارد و نماد پاریس و کل کشور فرانسه محسوب می‌شود. برج ایفل در سال ۱۸۸۹ به مناسبت صدسالگی انقلاب فرانسه توسط گوستاو ایفل و تیم او ساخته شد. در حال حاضر برج ایفل از محبوب‌ترین سازه‌های کل کشور فرانسه است و چند رستوران هم در آن فعالیت دارند. در ضمن دو سکوی مشاهده در این برج هستند که از آن‌ها می‌توان چشم‌اندازی عالی از سطح شهر پاریس در پیش چشم داشت.

**************

جز این موارد البته جاذبه‌های گردشگری دیگری در منطقه شینگن وجود دارند. شما فکر می‌کنید جای کدام‌یک از جاذبه‌های گردشگری منطقه شینگن در این فهرست خالی است؟

اگر تمایل دارید در جریان سایر اخبار مرتبط با حوزه گردشگری و سایر حوزه‌های خبری قرار گیرید، می‌توانید وب‌سایت خبری «خبر ببر» را دنبال کنید. اگر هم کسب و کاری دارید که می‌خواهید آن را بیشتر معرفی کنید، می‌توانید از استارتاپ ثبت رایگان آگهی «راگهی» استفاده نمایید.