آشنایی با تولیدی پیچ و مهره صنایع دیاکوگستر

تولید پیچ و مهره را می‌توان زیرمجموعه مشاغل استراتژیک نام‌گذاری کرد؛ زیرا با توجه به تولیداتی که دارد تمامی صنایع را به خود وابسته کرده است و ردپای تولیدات این خانواده در تمامی ارکان زندگی انسان‌ها به چشم می‌خورد.

دایره تولیدات به حدی بالا می‌باشد که هیچ وسیله‌ای را نمی‌توان یافت که از این کالا بهره‌مند نشده باشند. این پایان کار نیست و علاوه بر صنایع سبک در صنایع بزرگ و مهم نیز از این محصول استفاده می‌شود که در صورت رعایت‌نکردن اصل تولید جان بشریت را به خطر می‌اندازد.

پیچ و مهره

این اهمیت و بازار خیلی خوبی که به وجود آمده است شرکت‌ها و تولیدکنندگان زیادی را به این سمت سوق داد که بتوانند علاوه بر تولید و تأمین نیاز داخل محصولات با کیفیت خود را نیز صادر نمایند که با این روش ارز آوری زیادی برای کشور به وجود آمد.

البته باید این نکته را نیز بیان کنیم که تولید این کالا نیازمند المان‌هایی در کنار هم است؛ از جمله آن‌ها می‌توان به تجهیزات بروز و حرفه‌ای، مواد اولیه مناسب، دانش تخصصی و نیروی کار ماهر و… که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

استانداردها و گریدهای مطرح در تولید

شاید در ابتدا که با تولید پیچ رو‌به‌رو می‌شوید به آن آشنایی خاصی نداشته باشید و به این بیاندیشید که کار بسیار ساده‌ای می‌باشد. اما باید این را بدانید که برای ساخت یک محصول استاندارد و مطمئن نیاز است تا استانداردها و گریدهای آن را براساس آخرین تحولاتی که به‌وجود آمده استفاده کنید.

باتوجه به این‌که هر یک از گریدها با استفاده از یک استاندارد خاص تولید می‌شوند، نیاز است که این دو موضوع کنار یکدیگر مطرح شوند. این شرکت توانسته محصولات خود را براساس بروزترین و معتبرترین استانداردها و هم‌چنین در تمامی گریدها تولید و به بازار عرضه کرد.

پیچ و مهره

از جمله گریدهای معروفی که بسیار نیز استفاده می‌شود ۵/۶، ۸/۸، ۱۰/۹ و ۱۲/۹ اشاره کرد این روزها بسیار از آن‌ها بهره برده می‌شود و بیشتر تولیدکنندگان سبد محصولات خود را از این گریدها تکمیل می‌نمایند.

انواع پیچ و مهره

با توجه به این‌که برای هر استفاده و کاربری نیاز است تا از محصولی متناسب با آن استفاده شود، تعداد طرح‌ها و سایز‌های این محصول را بسیار افزایش داده است. یکی از دلایل این تغییر طرح براساس متریال مورد استفاده در ساخت می‌باشد که ایجاد می‌کند.

در این قسمت می‌خواهیم انواع پیچ و مهره را براساس عوامل مختلفی هم‌چون مواد اولیه، شکل ظاهری و نوع پوشش‌دهی به‌صورت اختصاری مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه گوشه‌ای از محصولات تولیدی پیچ و مهره دیاکوگستر را نیز با هم خواهیم دید.

ساخت انواع پیچ و مهره براساس متریال

یکی از مهمترین بخش‌های تولید این کالا انتخاب مواد اولیه می‌باشد که در بیشتر عوامل هم‌چون قیمت نهایی، کیفیت، ماندگاری و… بسیار تأثیرگذار نیز می‌باشد.

پیچ و مهره استیل: پیچ و مهره استیل یکی از محصولات تولیدی می‌باشد که با توجه به متریالی که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است می‌توان از آن در مکان‌هایی که نیازمند مقاومت بالا در برابر رطوبت هستند استفاده کرد.

پیچ و مهره فولادی: این محصول را می‌توان یکی از کالاهای تولید‌شده با مقاومت بالا اشاره کرد که در مواد اولیه آن از ترکیباتی هم‌چون کربن استفاده‌شده است که موجب افزایش مقاومت این محصول‌شده است و در این بین بیشترین مصارف را نیز دارد.

پیچ و مهره آهن: محصولات ساخته‌شده از این مواد اولیه با توجه به قیمتی که دارند زیرمجموعه پیچ و مهره ارزان قرار می‌گیرند و در صنایع سنگین به هیچ عنوان از آن‌ها استفاده نمی‌شود و بیشتر مصارف خانگی دارند.

نکته پایانی که لازم می‌بینیم آن را بیان کنیم این است که هرچه در ساخت پیچ از کربن بیشتری استفاده‌شده باشد مقاومت آن افزایش پیدا می‌کند.

ساخت انواع پیچ و مهره بر استفاده از پوشش‌دهی

پوشش‌دهی یکی دیگر از مهمترین مراحل تولید می‌باشد که یک لایه پوشش بر روی محصول واقع می‌شود که هر یک از این پوشش‌دهی‌ها برای یک مکان خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. مجموعه دیاکوگستر (https://diacobolt.ir) توانسته با استفاده از تجهیزات مهم هم‌چون کوره و مواد اولیه درجه یک این عملیات را به‌طوری ویژه به انجام برساند.

پوشش‌دهی گالوانیزه: این نوع از پوشش‌دهی به دو روش سرد و گرم استفاده می‌شود؛ که روش گالوانیزه گرم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش کار به این‌صورت می‌باشد که یک تشت را با استفاده از فلز روی آماده می‌کنند که دمایی حدود ۴۵۰ درجه سانتی‌گراد دارد و سپس بولت تولید‌شده با آهن و یا فولاد را درون آن فرو می‌کنند، در این زمان یک لایه پیچ را احاطه می‌کند، حالا باید با استفاده از اکسیژن و کربن، مقاومت در برابر زنگ‌زدن را افزایش داد. پوشش‌دهی گالوانیزه به نحو احسنت به انجام رسیده است و محصول آماده استفاده می‌باشد.

پوشش‌دهی داکرومات: برای این‌که محصولی در برابر گرما، خوردگی، زنگ‌زدن و… مقاومت کسب کند نیاز است تا با استفاده از پوشش‌دهی داکرومات آن محصول ساخته شود. برای ساختن داکرومات می‌توان موادی هم‌چون آلومینیوم و روی استفاده کرد که در دمایی حدود ۱۰۰ درجه با یکدیگر ترکیب می‌شوند و سپس از آبکاری اولیه بولت را در دمای ۳۰۰ درجه قرار می‌دهند. در این روش آبکاری مقاومت به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. به همین علت این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع پیچ و مهره براساس شکل

همان‌طور که حتماً می‌دانید و البته دیده‌اید اشکال مختلفی از مهره و پیچ موجود می‌باشد که هر یک را می‌توان با یک ابزار مخصوص به خود باز و بست کرده و البته مورد استفاده قرار داد.

پیچ و مهره استاد بولت: این کالا با توجه به شکلی که دارد در صنایع بزرگی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشد. یک محصول تمام‌دهنده که بسیار مناسب و راحت برای اتصال اجزا به یکدیگر می‌باشد. از جمله کاربردهای آن می‌توان به صنایعی هم‌چون نفت، گاز و… اشاره کرد.

پیچ و مهره آلن: با توجه به این‌که گاهی برای اتصالات جای کافی وجود ندارد و افرادی که می‌خواهند این کار را انجم دهند با چالش بزرگی روبه‌رو هستند نیاز بود تا محصولی تولید شود که بتوان به راحتی عملیات باز و بسته‌کردن را طی نمود. با توجه به این نیاز پیچ آلن پا به عرصه گذاشت و توانست نقش لیدی خود را ایفا کند و خیلی از مشکلات را برطرف نماید.

همراه اول