تجهیز کرین پخش‌کننده قطعات انواع جرثقیل

احتمالاً در شهر و جایی که زندگی می‌کنید، مراحل ساخت یک ساختمان را دیده‌اید و در بین تمام مراحل متوجه وجود ماشینی بزرگ و سنگین نیز شده‌اید که این ماشین بزرگ همان جرثقیل است و وظیفه آن جابه‌جایی و حمل قطعات سنگین ساختمانی است. حتی در خیلی از شهرهای بزرگ، جرثقیل‌ها همانند آسمان خراش‌ها، به دلیل بزرگ بودن‌شان می‌توانند بخشی از یک شهر باشند.

جرثقیل‌ها یا سنگین بَرهای اولیه برمی‌گردند به ۴۰۰۰ سال پیش، یعنی زمان تمدن مصر باستان که به شادوف معروف بوده‌اند و از آن برای جابه‌جایی آب و یا کالا استفاده می‌کردند. به مرور زمان و با پیشرفت علم در صنعت و تکنولوژی، سنگین‌بَرهای قدیمی ارتقاء یافته و به جرثقیل‌های امروزی تبدیل شدند. جرثقیل‌های امروزی به چند دسته تقسیم می‌شوند و در بیشتر پروژه‌های عمرانی از آن‌ها بهره می‌برند که شامل جرثقیل برجی و یا تاورکرِین، جرثقیل سقفی، جرثقیل بازویی، جرثقیل دروازه‌ای، جرثقیل آویز، جرثقیل سیار و … می‌باشد. هم‌چنین جرثقیل‌های ذکر شده دارای قطعات و لوازمی هستند که کمک می‌کنند تا وظیفه خود را به درستی انجام داده و باعث تسریع و بهبود در پروژه‌های ساختمانی شوند.

مشاهده یکی از محصولات تجهیز کرین: جاروبک جرثقیل

حال در این مطلب، موضوع مورد بحث ما درباره‌ی قطعات انواع جرثقیل‌ها است و مایه‌ی افتخار مجموعه تجهیز کرین می‌باشد که اطلاعاتی هر چند مختصر اما مفید را جمع‌آوری کرده و می‌خواهد در اختیار شما عزیزان قرار دهد که مطالعه آن خالی از لطف نمی‌باشد.

فروشگاه لوازم جرثقیل تجهیز کرین

فروشگاه قطعات جرثقیل تجهیز کرین

تجهیز کرین فعالیت خود را در سال ۱۳۸۱ در زمینه عرضه تجهیزات جرثقیل‌های سقفی، بازویی و دروازه‌ای آغاز نموده است. هم‌چنین جهت پیشبرد فعالیت‌های خود با در نظر گرفتن نیاز این صنعت، اقدام به تولید بخشی از تجهیزات جرثقیل‌های صنعتی مطابق با استانداردهای جهانی نیز نموده است و در چند سال اخیر توانسته است با واردات ریموت کنترل‌های جرثقیل، بخش مهمی از نیاز بازار کشور را برطرف کند و در فعالیت‌های اثربخش خود پایدار باقی بماند. از فعالیت‌های مثبت این فروشگاه می‌توان توزیع تجهیزات جرثقیل، جابه‌جایی مواد برق صنعتی، طراحی، ساخت و اجرای تابلوهای کنترلی و قدرت و پخش انواع ریموت کنترل از برندهای معتبر را نام برد. تا این‌جا با جرثقیل و فروشگاه تجهیز کرین آشنا شدید، در ادامه این مطلب می‌خواهیم برخی از قطعات جرثقیل را به شما معرفی کنیم و این‌که چه نقش مهمی در روند و بهبودی کار جرثقیل‌ها دارند. پس با ما همراه باشید.

جرثقیل سقفی

مشاهده یکی از محصولات تجهیز کرین: ریل جرثقیل

 معرفی برخی از قطعات جرثقیل موجود در تجهیز کرین

  • قلاب جرثقیل؛ وظیفه این قطعه گرفتن و نگه داشتن بار حین بالا بردن و جابه‌جایی است که از آلیاژهای بسیار مستحکم ساخته شده و باعث می‌شود حین کار درصد آسیب دیدن و خرابی کمتر شود.
  • جاروبک جرثقیل سقفی؛ وسیله‌ای برای انتقال جریان الکتریکی از شین‌ها به کابل است که مهمترین ویژگی آن‌ها، انتقال برق در حال حرکت می‌باشد.
  • شین برق رسان جرثقیل؛ به دلیل این‌که جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه‌ای، جرثقیل بازویی و جرثقیل ضد انفجار متحرک هستند، لذا برق‌رسانی به تجهیزات برقی جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه‌ای، جرثقیل بازویی و جرثقیل ضد انفجار از جمله موضوعات مهم در صنعت جرثقیل به حساب می‌آیند لذا به همین دلیل برای این امر از سین برق‌رسان جرثقیل استفاده می‌کنند.
  • شاسی جرثقیل بازویی، دروازه‌ای و سقفی؛ کلید فرمان، وظیفه جهت‌دهی و حرکت اجزاء و قسمت‌های یک جرثقیل را به عهده دارد.
  • ریموت کنترل جرثقیل؛ ریموت کنترل جرثقیل به منظور اعمال فرمان به جرثقیل در جهت‌های مختلف به کار گرفته می‌شود. از جمله مزیت‌های استفاده از این وسیله می‌توان به مواردی نظیر حفظ ایمنی بسیار بالا هنگام کار کردن برای کارکنان، افزایش سرعت عمل و دقت، حفاظت تجهیزات جرثقیل: گیربکس‌ها و کابل‌های جرثقیل سقفی و فراهم شدن زاویه دید بهتر نسبت به حمل بار اشاره نمود.
  • سیستم برق‌رسان جرثقیل؛ مجموعه‌ای از قطعات می‌باشد برای حمل کابل‌ها جهت برق‌رسانی در یک مسیر مستقیم، یعنی جریان برق از یک منبع برق به برق اصلی جرثقیل انتقال می‌یابد.
  • ضربه‌گیر جرثقیل؛ این قطعات معمولاً از جنس پلاستیک تولید شده که در اندازه‌های متفاوت با توجه به نوع جرثقیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. محل قرارگیری ضربه‌گیرها در ابتدا و انتهای ریل‌های حرکت طولی در جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای در انواع دوپل و تک پل جرثقیل- جرثقیل بازویی و آویزی است.

فروشگاه قطعات جرثقیل

در نهایت باید گفت که امروزه انواع ماشین‌آلات صنعتی نقش بسزایی در صنایع و ساخت و سازها دارند چرا که نیازی نیست از نیروی انسانی بهره برد و می‌توان با استفاده از این تجهیزات در کمترین زمان ممکن کارها را پیش برد و این‌که شما می‌توانید انواع قطعات جرثقیل مانند خط برق‌رسان، جاروبک جرثقیل، سی ریل، قرقره کابل، لنت ترمز جرثقیل، سیم بکسل جرثقیل و زنجیر، قلاب، ریموت کنترل جرثقیل، اینورتر جرثقیل و راهبر جرثقیل، لوازم تابلو برق جرثقیل، باسکول آویز و لوازم تخصصی دیگر را از معتبرترین برندها از جمله دماگ (شرکت قطعات جرثقیل) از فروشگاه تجهیز کرین تهیه کنید.

همراه اول