بلبرینگ از گذشته تا امروز

بلبرینگ

نگاهی به سرگذشت و تاریخچه بلبرینگ و ظهور دو مطرح بلبرینگ FAG و SKF

یاتاقان و بلبرینگ دو جزء اصلی در انواع ماشین‌آلات صنعتی و خودروها هستند که می‌توانند حرکت را برای این وسایل آسان‌تر کرده و اصطکاک را در قسمت‌های متحرک کاهش دهند. به همین دلیل وجود آن‌ها برای افزایش طول عمر دستگاه‌ها بسیار ضروری است. یاتاقان‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند یک حرکت خطی یا چرخش آزاد را حول یک محور ثابت ایجاد کنند. همین موضوع به کاهش فشار واردشده به قسمت‌های مختلف کمک بسیاری می‌کند. اما چه شد که بشر به فکر اختراع این ابزارها افتاد؟ با ما همراه باشید تا داستان بلبرینگ را برایتان تعریف کنیم.

نخستین بلبرینگ‌ها چه شکلی داشتند؟

اینکه از چه نوع بلبرینگی در یک دستگاه استفاده شود؛ بستگی به نوع عملیات، حرکت مورد نیاز و نیروی اعمال‌شده دارد. ساده‌ترین طبقه‌بندی بلبرینگ، یک یاتاقان ساده است که حول یک محور در یک سوراخ می‌چرخد. اما بلبرینگ‌ها مسیر زیادی را طی کرده‌اند تا به شکل امروزی خود درآیند. اگر کتاب تاریخ را ورق بزنیم، خواهیم دید که اختراع نخستین بلبرینگ به قرن‌ها پیش برمی‌گردد.

 – سال ۱۵۰۰ میلادی

طراحی نقشه‌های هلیکوپتر توسط لئوناردو داوینچی استفاده از یک سری بلبرینگ‌های توپی را نشان می‌دهند. این نخستین استفاده از بلبرینگ در صنعت هوا فضا است که در تاریخ ثبت شده است.

– قرن هفدهم

گالیله برای نخستین بار بلبرینگ ساچمه‌ای را توصیف کرد. در اواسط دهه ۱۷۴۰ اولین بلبرینگ ساچمه‌ای توسط جان هریسون برای اندازه‌گیری زمان مورد استفاده قرار گرفت.

– BC40 نخستین بلبرینگ تاریخ

BC40 بلبرینگی است که از کشتی‌های رومی در دریاهایی نزدیک به ایتالیا کشف شد. این ابزار در واقع یک یاتاقان چوبی است که در یک دایره می‌چرخد. این دایره بیشتر به نام چرخ شهرت دارد. گفته‌شده که این کشتی مربوط به چهل سال قبل از میلاد است.

بلبرینگ

بلبرینگ‌ها و انقلاب صنعتی

اگر کمی کتاب تاریخ را ورق بزنیم و جلوتر بیاییم؛ به انقلاب صنعتی خواهیم رسید. جایی که بلبرینگ‌ها عضو جدایی‌ناپذیر در آن هستند. زیرا به ماشین‌آلات اجازه می‌دهند که به‌طور کارآمدی فعالیت کنند. در این بخش از تاریخ دانشمندان مختلف رفته‌رفته اعضای جدیدی را به خانواده بلبرینگ‌ها اضافه کردند.

۱۸۶۹

اولین حق ثبت بلبرینگ شعاعی به یک مکانیک دوچرخه به نام ژول ساری اعطا شد. یاتاقان‌های تولیدشده توسط این فرد در دوچرخه برنده اولین مسابقه دوچرخه‌سواری جهان در پاریس، به کار رفته بود.

۱۸۸۳

این سال را می‌توان به نوعی سال ایجاد یک صنعت مستقل ساخت و تولید بلبرینگ دانست که توسط فردریش فیشر پایه‌گذاری شد. با استفاده از این شیوه ابداعی می‌توان بلبرینگ‌هایی را با ساچمه گرد یکسان و در اندازه‌های مختلف تولید کرد. پس از جنگ جهانی دوم، فیشر و دو تن از دوستانش برند FAG را پایه‌گذاری کردند.

۱۸۹۸

هنری تیمکن به عنوان یک مبتکر در تولید واگن، بلبرینگ‌های غلتک مخروطی را اختراع کرد. تیمکن در سال بعد یک شرکت را برای انبوه‌سازی این نوآوری خود تأسیس کرد. این شرکت تا قرن آینده به کار خود ادامه داده و انواع بلبرینگ‌ها را تولید کرد.

۱۹۰۷

نام بلبرینگ SKF برای نخستین بار توسط شخصی به نام Sven Wingquist به ثبت رسید که نوعی یاتاقان خودتنظیم به شمار می‌رود.

۱۹۳۴

در این سال بلبرینگ کاسه سیمی یا Wire Race توسط فردی به نام اریش فرانکه اختراع شد. این یاتاقان به دلیل سطح مقطع بسیار کوچکی که داشت، توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

۱۹۶۸

طراحی و تولید بلبرینگ‌های شیاردار

۱۹۷۲

ثبت اختراع یاتاقان‌های خطی توسط ویسکارور

۱۹۷۴

اختراع نخستین بلبرینگ مدرن توسط مخترع و آهنگر انگلیسی به نام فیلیپ وان. این طراحی مدرن شامل یک توپ است که در امتداد شیارهایی در مجموعه‌ای از محورها حرکت می‌کند.

اوایل دهه ۱۹۸۰

اولین بلبرینگ ساده دو ماده‌ای با یک پوسته فلزی توسط روبرت شرودر اختراع شد. برای مثال در نمونه‌ای از این ابزار، آلومینیوم و فولاد ضدزنگ با موادی برپایه تفلون و توسط یک چسب نازک به هم متصل شده‌اند؛ این نوع بلبرینگ‌ها به دلیل قابلیت تغییر اندازه، بسیار موردتوجه قرار گرفتند.

بلبرینگ

در طول تاریخ از چه موادی برای ساخت یاتاقان استفاده شده است؟

همان‌طور که گفتیم نخستین یاتاقان‌ها از چوب ساخته شدند؛ اما در طول تاریخ از مواد مختلفی برای ساخت این ابزارها استفاده شد. برای مثال سرامیک، یاقوت کبود، شیشه و فولاد اصلی‌ترین مواد اولیه در ساخت بلبرینگ‌ها هستند. امروزه هم از پلاستیک‌ها در ساخت این ابزارها به طور گسترده استفاده می‌شود.

هرچند امروزه یاتاقان‌های چوبی استفاده چندانی ندارند؛ اما هنوز هم می‌توان رد پای آن‌ها را در ساعت‌های قدیمی و آسیاب‌های آبی مشاهده کرد.

یاتاقان‌هایی که با یاقوت کبود ساخته می‌شدند؛ بیشتر در صنعت ساخت ساعت‌های نگین‌دار مورداستفاده قرار می‌گرفتند. استفاده ازاین نوع بلبرینگ‌ها باعث کاهش اصطکاک می‌شود و درنتیجه زمان با دقت بیشتری محاسبه خواهد شد.

جایگاه بلبرینگ در دنیای امروز

امروزه انواع بلبرینگ‌ها در بخش‌های مختلفی از صنعت وجود دارند و مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ به عبارت بهتر کمتر جایی را در صنعت می‌توان یافت که این قطعه در آن استفاده نشده باشد. یاتاقان‌هایی با سرعت بالا در مته‌های دندان‌پزشکی، گیربکس و چرخ خودرو مورداستفاده قرار می‌گیرند. پیشرفت در صنعت یاتاقان‌ها تا حدی گسترش یافته است که می‌توان ردپای آن‌ها را در مریخ‌نوردها هم مشاهده کرد.

به دلیل این‌که بلبرینگ در قسمت‌های مختلفی از صنایع کاربرد دارد؛ تولیدکنندگان بسیاری به تولید آن اشتغال دارند که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به SKF و FAG اشاره کرد.

بلبرینگ SKF

SKF از قدیمی‌ترین برندهای بلبرینگ است که بیش از یک قرن از فعالیت آن می‌گذرد. این برند در حال حاضر دارای ۱۰۰ کارخانه در ۷۰ کشور جهان است که انواع بلبرینگ، یاتاقان و رولبرینگ را تولید می‌کند. خرید بلبرینگ SKF در ایران هم بسیار رایج است؛ زیرا کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارد.

بلبرینگ FAG

در سال ۱۸۸۳ فیشر با تولید دستگاهی برای ساخت توپ‌های فولادی، برند FAG را پایه‌گذاری کرد. پس از آن توانست با جذب سرمایه در زمینه تحقیق و توسعه، انواع مختلفی را از بلبرینگ را تولیدکرده و روانه بازار کند. به دلیل کاربرد گسترده بلبرینگ FAG در بخش‌های مختلف صنعتی و قیمت مقرون‌به‌صرفه آن‌ها، محصولات این برند در سرتاسر دنیا شهرت‌یافته و در ایران هم محبوب شده است.

بلبرینگ

خرید بلبرینگ SKF و FAG در ایران

به دلیل شهرتی که برندهای SKF و FAG دارند؛ بسیاری از کلاهبرداران در تلاش هستند تا محصولات تقلبی خود را با نام این دو برند، روانه بازار کرده و به مصرف‌کنندگان ناآگاه بفروشند. به همین دلیل در زمان خرید انواع بلبرینگ باید دقت کنید که از طریق فروشنده معتبری اقدام می‌کنید. پینیون یک گروه فنی، مهندسی و بازرگانی است که عاملیت فروش بلبرینگ SKF و FAG را در ایران بر عهده دارد.

با خرید بلبرینگ از پینیون دیگر هیچ نگرانی از بابت اصل‌بودن یا نبودن کالا نخواهید داشت؛ زیرا تیم فنی این گروه با دقت کیفیت همه محصولات را موردبررسی قرار داده و بهترین گزینه‌ها را به شما ارائه می‌دهند.

همراه اول