قدرت بیشتر = سود بیشتر، در برش لیزر

برش لیزر

تغییرات در بازار برای دستگاه‌های برش لیزر هم رخ می‌دهند. این امر به‌طور فزاینده‌ای در این صنعت مشخص می‌کند که افزایش قدرت در نوع پرتو دستگاه‌های برش لیزر نظیر CO2 بی‌تأثیر نیست.

نکته: دستگاه‌های برش لیزر عموماً متریال را با استفاده از (گاز اکسیژن) یا (گاز نیتروژن) برش می‌دهند.

گاز اکسیژن تنها در فولاد غیرآلیاژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی در گاز نیتروژن محدودیتی وجود ندارد و شاهد کیفیت و دقت برش لیزر بسیار خوبی خواهیم بود.

آیا لیزرهایی با قدرت کم برای برش متریال ضخیم مناسب هستند؟

بدون شک، با افزایش قدرت، حداکثر ظرفیت ضخامت را افزایش می‌دهد. ضخامت ورق‌های بالای ۱۰ میلی‌متر و ۲۰ میلی‌متر به‌راحتی توسط لیزر با قدرت بالا برش داده می‌شوند.

در این زمینه شرکت رخ با چندین سال سابقه درخشان و استفاده از دستگاه‌های برش لیزر اروپایی پرقدرت توانسته در ارائه خدمات برش لیزر فلزات اعتماد تولیدکنندگان داخلی و خارجی را کسب نماید.

برش لیزر

محدودیت دستگاه برش لیزر قدرت بالا چیست؟

اگرچه هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما دلیل خوبی برای محدود کردن قدرت لیزر ۸ کیلووات وجود دارد. به طور مثال هنگام برش ورق نازک ۱ میلی‌متر، به دلیل این که مواد به اندازه کافی ضخیم نیستند تا انرژی بیشتری جذب کنند، باعث می‌شود کیفیت کار نتیجه خوبی نداشته باشد.

  • پشرفت فناوری

با افزایش قدرت دستگاه لیزر، سرعت به روش تقریباً خطی افزایش می‌دهد.

«قدرت تنها به معنای بهره‌‌وری بیشتر نیست، بلکه کیفیت نیز هست.»
برای اکثر برش‌ها افزایش قدرت باعث می‌شود، گرمای کمتری وارد متریال شده و لبه‌های برش کیفیت بهتری داشته باشند.

  • تأثیرات اقتصادی

تأثیرات اقتصادی سریع‌تر به معنای کاهش زمان تولید و بهره‌وری بیشتر در هر ساعت است. با افزایش قدرت، تعداد تولیدات در هر ساعت نیز افزایش می‌یابد. برای رسیدن به این هدف، شما به دستگاهی نیاز دارید که حرکت دینامیکی بالایی را ارایه می‌دهد: سرعت و شتاب. این دستگاه باید قادر به دستیابی سریع به سرعت برش (سرعت) و اجرای سریع تغییرات (شتاب) باشند تا بهره‌وری را محدود نکنند.

برش لیزر

نتیجه‌گیری

امروزه با توجه به تغییرات گوناگونی که در این بازار رخ می‌دهد قدرت بالا دستگاه برش لیزر فلزات می‌تواند گامی موثر در ایجاد تنوع در محصولات و بهبود عملکرد تولیدات و شما داشته باشد.

همراه اول